چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

تشخیص ادکلن اصل از فیک

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی، یک دغدغه مهم برای افرادیست که قصد خرید این محصولات را دارند. زیرا در دنیای امروز ادکلن‌های برندهای معروف و معتبر قیمت بسیار بالایی دارند و هزینه برای یک محصول فیک و نامرغوب که هیچ یک از خصوصیات نمونه اصلی را ندارد، قطعا پول هدر دادن محسوب می‌شود. همچنین خرید ادکلن فیک علاوه بر ماندگاری پایین، رایحه نامطلوب و ایجاد لکه بر روی لباس، می‌تواند عوارضی مانند جوش زدن و دیگر آسیب‌های پوستی را نیز به دنبال داشته باشد.

اما اگر از نحوه ی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی اطلاع داشته باشید، در هنگام خرید عطر و ادکلن اصل به راحتی می‌توانید فرق نمونه‌های اصل و فیک را متوجه شوید. پس برای شناختن این تفاوت‌ها با ما همراه شوید.

چگونگی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

برای بسیاری از افراد این سوالات که چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم و یا در هنگام خرید به چه مولفه‌هایی دقت کنیم تا محصولی فیک تهیه نکنیم، مطرح است. اگر شما نیز جزو این دسته اشخاص هستید با مطالعه ادامه مطلب و توجه به نکات گفته شده، قطعا می‌توانید تفاوت‌های یک ادکلن اصل را از نمونه فیک آن تشخیص دهید.

چگونگی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

این نکات عبارتند از:

توجه به بسته بندی ادکلن

یک روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی ، توجه به بسته بندی پلاستیکی روی آن است. ادکلن‌های اصل دارای روکش‌های پلاستیکی صاف و شفاف، بدون هیچگونه خط و خش هستند و در صورتی که توسط یک برند معتبر تهیه شده باشند، پلمپی با آرم همان برند نیز بر روی پلاستیک آن‌ها موجود است.

به همین دلیل داشتن بسته بندی با پلاستیکی موج‌دار، پر خط و خش، نامرتب و کدر نشان دهنده تقلبی بودن محصول مورد نظر شما خواهد بود. این نکته یکی از مواردی است که بدون در دست گرفتن ادکلن نیز قابل تشخیص می‌باشد.

بهتر است بخوانید: عطر های معروف مردانه

بررسی نوشته‌های روی جعبه

یکی دیگر از راه‌های تشخیص ادکلن اصل از تقلبی، بررسی نوشته‌های موجود بر روی جعبه آن‌هاست. نوشته‌های چاپ شده بر روی جعبه‌ی ادکلن‌های اورجینال، بسیار با کیفیت هستند؛ به طوری که با کمی دقت و دست کشیدن بر روی آن‌ها، می‌توانید متوجه برجسته بودن فونت کلمات درج شده بر روی آن‌ها شوید.

چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم

اسکن کردن بارکد درج شده بر روی جعبه ادکلن

اغلب برندهای معتبر، بر روی جعبه محصولات خود بارکدی را قرار می‌دهند که با اسکن آن‌ به وسیله دوربین گوشی و یا انواع نرم افزارهای Scanner، می‌توانید تمامی مشخصات محصول و برند تولید کننده آن را مشاهده کنید.

البته این مورد تنها در صورت اصل بودن ادکلن امکان پذیر است. به همین دلیل، اسکن بارکد یک روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی می‌باشد که به وسیله آن می‌توانید اطمینان بیشتری از اورجینال بودن محصولی که تهیه می‌کنید، داشته باشد.

تکان دادن جعبه

ادکلن‌های اصل که توسط برندهای معتبر تهیه و تولید شده‌اند، دارای بسته بندی مرتب و با کیفیت‌تری نیز هستند. از این رو پیش از خرید بهتر است اندکی جعبه ادکلن را تکان دهید، در صورتی که متوجه لق زدن و یا صدا دادن آن نشوید، به احتمال زیاد محصولی که در دست دارید اورجینال است. همچنین توجه کنید که وزن ادکلن اصل، بسیار بیشتر از نمونه‌های فیک آن است.

باز و بسته کردن درب ادکلن

هنگام بسته شدن درب ادکلن‌های اورجینال صدایی مانند کلیک تولید می‌شود و درب بدون هیچ مشکلی در جای خود قرار می‌گیرد، این در حالیست که بسته شدن درب در نمونه‌های فیک این محصولات معمولا بدون صدا و با لق زدن همراه است. بنابراین یکی دیگر از روش‌هایی که چگونگی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی را برای شما مشخص می‌کند، صدای باز و بسته شدن درب ادکلن می‌باشد.

نحوه ی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

بهتر است بخوانید: عطر مناسب فصول گرم

توجه به شیشه ادکلن

شیشه ادکلن‌های اصل علاوه بر چند لایه بودن، صاف و سلیقی هستند؛ به حدی که با اولین نگاه میزان کیفیت آن‌ها قابل تشخیص است. به همین دلیل اگر شیشه محصولی که قصد خرید آن را دارید دارای چین و چروک، خط و خش و یا کدری بود، اطمینان داشته باشید که آن ادکلن اورجینال نیست.

در نظر داشتن رنگ محلول ادکلن

از آنجایی که در ترکیبات ادکلن‌های معتبر، رنگ‌های غیر متعارف و الکل زیاد استفاده نمی‌شود عموماً شفاف و بدون تغییر رنگ هستند. از این رو رنگ‌های غلیظ، چشمگیر و زننده نشانه‌ای از فیک بودن ادکلن هستند. همچنین باید بدانید که این رنگ‌های غیر استاندارد و شیمیایی علاوه بر ایجاد لکه بر روی لباس، رایحه تندی نیز دارند.

تکان دادن ادکلن

اگر به دنبال یک روش برای چگونگی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی هستید، می‌توانید تکان دادن شیشه ادکلن و توجه به حباب‌هایی که در آن ایجاد می‌شوند را نیز امتحان کنید. زیرا در چنین حالتی حباب‌هایی که داخل ادکلن‌های اصل به وجود می‌آیند، به دلیل غلظت ۱۵ الی ۳۰ ثانیه باقی مانده و سپس از بین می‌روند. اما در نمونه‌های فیک اینطور نیست و حباب‌ها به سرعت از میان خوهند رفت.

روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

اسپری کردن مقداری از ادکلن

اگر محصولی که قصد تهیه آن را دارید اورجینال باشد، به راحتی و روان اسپری می‌شود. همچنین به صورت پودری و یکنواخت بر همه نقاط پخش خواهد شد.

توجه به والف داخل ادکلن

برندهای معتبر همواره به جزئیات و متریال تولیدات خود توجه می‌کنند، از این رو یک روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی توجه به جنس والف داخل آن می‌باشد. بنابراین اگر والف داخل ادکلن شما جنسی پلاستیکی و بی‌کیفیت داشته باشد، قطعا محصول مورد نظرتان فیک و نامرغوب است.

در نظر گرفتن رایحه ادکلن

ادکلن‌های اصل رایحه‌ای بسیار متحیر کننده و جذاب دارند که در سه نت خلاصه می‌شوند. نت اولیه که بسیار تند است و در ۱۰ دقیقه اول قابل استشمام بوده، نت میانی و نت پایانی که مدت زمان بیشتری را دوام می‌آورند و ماندگاری واقعی عطر را شامل می‌شوند. اما ادکلن‌های تقلبی علاوه بر ماندگاری بسیار کمتر، هیچ یک از این مراحل را طی نخواهند کرد.

سوالات متداول درباره روش تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

آشنا بودن با روش‌هایی که به وسیله آن‌ها بشود از خرید محصول فیک و هدر رفتن هزینه جلوگیری کرد، بسیار کاربردی می‌باشد و سوالات زیادی نیز در این زمینه مطرح هستند که در این قسمت سعی شده به برخی از آن‌ها پاسخ داده شود.

چگونه ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

برای این کار توجه به برخی ویژگی‌های ظاهری و رایحه عطرها می‌تواند به تشخیص اصل یا فیک بودن محصول کمک کند.

نحوه ی تشخیص ادکلن اصل از تقلبی چیست؟

برای تشخیص اصل یا فیک بودن این محصولات برخی روش‌ها وجود دارند که در این مطلب به صورت کامل درباره آن‌ها توضیح داده شده‌است.