نکات تهیه کیف لوازم آرایش برای سفر

کیف لوازم آرایش برای سفر

یکی از اولین مقدمات سفر برای خانم‌ها، آماده کردن کیف لوازم آرایش است. اما از آنجایی که تهیه یک کیف لوازم آرایش مناسب سفر که علاوه بر کاربردی بودن با آب و هوای منطقه‌ی مورد نظر نیز سازگاری داشته باشد، طبیعتاً برای عده‌ای سخت و زمان بر خواهد بود.

به همین دلیل، با این مطلب همراه شما هستیم تا در کنار یکدیگر و قدم به قدم، یک کیف لوازم آرایش سفری کاربردی را مناسب برای انواع مناطق آب و هوایی تهیه کنیم.

کیف لوازم آرایش مناسب سفر

در سفرها و به طور کل زمان‌هایی که چند روزی از خانه دور هستید، داشتن چهره‌ای مرتب و شاداب بسیار اهمیت دارد. به همین منظور بهتر است پیش از سفر خود در ابتدا یک لیست از لوازمی که به صورت روتین مورد استفاده قرار می‌دهید در ذهن خود داشته باشید؛ سپس با توجه به نکته‌هایی که در این مطلب خواهید خواند، تعدادی از آن‌ها را در سفر همراه خود ببرید.

همانطور که گفته شد، چهره‌ای شاداب و بدون آسیب پوستی، خواسته‌ای است که هر کسی برای روزهای سفر دارد. این خواسته‌ها با رعایت چندین نکته بسیار آسان بدست می‌آید؛ فقط کافیست بدانید:

  • باید محصولات مراقبتی و روتین پوستی خود را حتما همراه داشته و استفاده از آن‌ها را به هیچ عنوان قطع نکنید
  • هر چه میزان استفاده شما از لوازم آرایشی کمتر باشد پوست شما سبک‌تر و در نهایت سالم‌تر خواهد بود
  • بهتر است لوازم آرایش خود را متناسب با شرایط آب و هوایی مکانی که به آن سفر می‌کنید، انتخاب نمایید

اما به طور کل شما به یک لیست مشخص و کاربردی از لوازم آرایش برای سفر خود احتیاج دارید که اگر نمی‌دانید وجود کدام وسایل در آن ضروری‌تر و کاربردی‌تر است، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

لوازم آرایش مناسب سفر

بهترین محتویات کیف لوازم آرایش برای سفر

لوازم آرایشی خانم‌ها بسیار متنوع‌اند اما طبیعتا در سفر به همه آن‌ها نیاز نخواهند داشت؛ بنابراین بهتر است هر کدام که ضروری‌تر و پرکاربردتر هستند را همراه خود برده و ساک سفرشان را با لوازم بیهوده اشغال نکنند. در این قسمت مناسب‌ترین محتویات کیف لوازم آرایش سفری برای شما شرح داده شده‌اند.

این لوازم آرایش در سه بخش لوازم آرایش صورت، لوازم آرایش چشم و محصولات بهداشتی و مراقبتی دسته‌بندی شده‌اند که شما می‌توانید برخی از آن‌ها را با توجه به نوع پوست خود و منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید، کم یا زیاد کنید.

لوازم آرایش صورت مناسب سفر

عموماً قدم اول آرایش برای خانم‌ها، به پوست صورت و لوازم آن مربوط می‌شود؛ چرا که اکثر بانوان آرایش کردن خود را از مرحله پوست آغاز می‌کنند. به همین دلیل اولین قسمت از مسیر تهیه کیف لوازم آرایش مناسب سفر نیز، به این مرحله اختصاص دارد.

ضد آفتاب، پرایمر و کرم پودر

این ۳ مولفه، لوازمی هستند که هر خانمی برای آرایش خود به آن‌ها نیاز خواهد داشت؛ اما از آنجایی که هر چه پوست شما با مواد کمتری پوشانده شود، بهتر است؛ می‌توانید به عنوان جایگزین هر سه این لوازم از دی دی کرم نیز استفاده کنید.

رژگونه پودری

شاید برای شما سوال شود که چرا این مدل رژگونه مناسب سفر هستند، در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که به طور کل، هر چه در سفر از لوازم آرایش چرب و براق استفاده نکنید علاوه بر ماندگاری بالای آرایش خود، پوست سالم‌تری نیز خواهید داشت.

رژ لب

استفاده از رژ لب مات در سفر به مناطق گرم و مرطوب بسیار توصیه می‌شود؛ چرا که رژ لب‌های چرب و براق به تمدید بیشتری احتیاج دارند و بسیار زودتر در چنین شرایط آب و هوایی نامرتب می‌شوند. اما در مناطق سرد و خشک این موضوع برعکس است، زیرا در هوای سرد استفاده‌ی رژ لب‌های چرب علاوه بر زیبایی، از ترک خوردگی و خشکی لب‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

پنکک

با استفاده از پنکک و به صورت کلی لوازم آرایش با چربی کمتر، رطوبت پوست شما کنترل می‌شود و احتمال ماسیدن آرایش روی صورتتان کاهش می‌یابد. استفاده از پنکک بیشتر در مناطق گرم و معتدل یا مرطوب پیشنهاد می‌شود.

بهترین لوازم آرایش‌ چشم در سفر

کمتر خانمی پیدا می‌شود که از لوازم آرایش چشم به خصوص ریمل استفاده نکند؛ بنابراین اولویت استفاده از این محصولات در طی سفر نیز پا بر جاست. اما بهتر است محصولات ضروری و پر کاربرد‌تر را از میان انواع آن‌ها انتخاب کرده و بار خود را در سفر سبک‌تر کنید.

کیف لوازم آرایش برای سفر

ریمل و خط چشم

ریمل چشم و خط چشم جز لوازمی هستند که به آرایش بسیار جلوه می‌دهند. اما باید همیشه به یاد داشته باشید طریقه آرایش در سفر بسیار متفاوت با هر شرایط دیگری است. به همین دلیل هر چقدر حجم مصرف شما از این محصولات کمتر باشد، آرایشی مرتب‌ و سالم‌تر خواهید داشت. همچنین استفاده از انواع ضد آب آن‌ها نیز، در سفر به مناطق مرطوب بسیار توصیه می‌شود.

سایه چشم پودری

سایه چشم یکی از لوازمی هستند که ضرورتی بر بودن آن‌ها در کیف لوازم آرایش برای سفر نیست. اما اگر شخصی هستید که عادت و علاقه به استفاده از این محصولات در هر شرایطی را دارید، بهتر است از انواع شاین و چرب آن‌ها که به راحتی و زود نامرتب می‌شوند، استفاده نکنید؛ بلکه سعی کنید هنگام سفر انواع پودر و بدون چربی این محصولات را همراه خود ببرید.

محصولات مراقبتی و پاک کننده‌های ضروری هنگام سفر

اولویت همراه داشتن محصولات مراقبتی و پاک کننده‌های صورت، حتی بسیار بیشتر از لوازم آرایشی است؛ چرا که همیشه سلامت پوست اهمیت بیشتری از زیبایی دارد. همچنین اگر حتی چند روز از توجه به مراقبت‌های پوستی و پاک کردن آن از آلودگی‌ها غافل شوید، عوارضی به پوست شما وارد می‌شود که درمان آن‌ها بسیار زمان بر خواهد بود.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در طول سفر خود مصرف برخی محصولات مراقبتی را از خود دریغ نکنید. محصولاتی مانند:

ژل و فوم شستشو

شستشوی پوست و تنفس منافذ صورت در هر شرایطی بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل بهتر است به لیست لوازم مورد نیاز خود برای سفر، ژل و فوم شستشو متناسب با پوستتان را نیز اضافه کنید.

تونر

ژل‌ها و فوم‌های شستشو تمامی آلودگی‌های پوست را به صورت کامل پاک نخواهند کرد به همین دلیل باید پس از پاک سازی پوست با این محصولات، از تونر صورت نیز استفاده کنید.

میسلار واتر

میسلار واتر، چمدان بستن را راحت‌تر کرده‌است چرا که علاوه بر پاک کردن انواع آرایش از روی صورت، پوست را از هر گونه آلودگی نیز پاک می‌کند. بنابراین با بودن این محصول در کیف لوازم آرایش شما، خیالتان از بابت سلامت پوستتان در طی سفر آسوده خواهد بود.

آبرسان و مرطوب کننده

از آنجایی که استفاده از مرطوب کننده‌‌ها و انواع کرم آبرسان همیشه و به صورت مداوم توسط تمام متخصصین توصیه می‌شود؛ ضرروت و اهمیت همراه داشتن آن‌ها در کنار انواع لوازم آرایش مناسب سفر ، انکار نشدنی است.

بنابراین بدون هیچ شکی، در هر سفر هوایی، زمینی و دریایی، از همراه داشتن آبرسان و مرطوب کننده‌ها غافل نشوید. چرا که با تغییر آب و هوا اولین نشانه آغاز مشکلات پوستی، عدم تعادل در خشکی و چربی صورت خواهد بود. بنابراین بهتر است با استفاده‌ی این محصولات، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

سوالات متداول درباره لوازم آرایش مناسب سفر

همیشه در این فصل از سال، با نزدیک شدن به عید نوروز، افراد برای سفر و تفریح خود برنامه ریزی می‌کنند و سوالات بسیاری در زمینه همراه داشتن لوازم آرایش مناسب سفر برایشان مطرح می‌شود؛ که در این قسمت توسط کارشناسان الانزا به برخی از آن‌ها پاسخ داده شده‌است.

لوازم آرایش برای سفر چه با خود ببریم؟

هر چه مقدار لوازمی که همراه خود می‌برید کمتر بوده و جز لوازم آرایش چندکاره محسوب شوند، کیف لوازم آرایشتان برای سفر مناسب‌تر خواهد بود.

هنگام سفر باید روتین پوستی را رعایت کنیم؟

بله، یکی از موارد بسیار مهمی که در سفر باید توجه داشته باشید رعایت روتین پوستی و استفاده از تمامی محصولات مراقبتی روزانه می‌باشد.