تهیه ماسک تخم مرغ برای جوش صورت

ماسک تخم مرغ

برخورداری از یک پوست صاف و شفاف یکی از بهترین و مهم ترین عناصر زیبایی است که این روزها بسیاری از افراد، روش های مختلف را برای بهبود وضعیت پوستی خود بکار می گیرند. در ادامه می خواهیم که یکی از نام آشنا ترین ماسک های صورت یعنی ماسک تخم مرغ و ماسک ضد جوش و آکنه را مورد بررسی قرار دهیم. اگر علاقه مند هستید که نحوه ساخت یک ماسک تخم مرغ خانگی و ماسک آلوئه ورا را یاد بگیرید با ما همراه باشید. 

انواع ماسک ضد جوش و آکنه 

انواع ماسک ضد جوش و آکنه 

ماسک های ضد جوش و آکنه دارای انواعی است که مهم ترین آنها: 

 • ماسک تخم مرغ: مهم ترین ماده ای که در این ماسک مورد استفاده قرار می گیرد سفیده تخم مرغ است. به همین دلیل به این نام خوانده می شود. 
 • ماسک آلوئه ورا: ژل آلوئه ورا اصلی ترین ماده در ترکیب این ماسک می باشد. 

ماسک تخم مرغ 

ماسک تخم مرغ در دسته انواع ماسک های خانگی قرار می گیرد که به دلیل عدم استفاده از انواع مواد شیمیایی در آن می توان در خصوص اثر گذاری مثبت آن اطمینان داشت بدون این که دارای عوارض منفی باشد. 

ماسک تخم مرغ که نوعی ماسک ضد جوش و آکنه است هیچ گونه ضرری برای پوست ندارد و همچنین به لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه می باشند.

همچنین بخوانید: بهترین ماسک برای خشکی پوست صورت

ماسک تخم مرغ و معرفی ماسک ضد جوش و آکنه

مزایای استفاده از ماسک تخم مرغ و ماسک ضد جوش و آکنه 

مهم ترین مزایایی که می توان برای این ماسک برشمرد موارد زیر هستند: 

 • بهبود وضعیت پوستی
 • صاف و درخشان شدن پوست های کدر و خشک
 • از بین رفتن جوش ها و آکنه هایی که روی پوست تشکیل شده است. 
 • جلوگیری از بروز مجدد جوش و آکنه 
 • از بین بردن موادی که روی پوست تجمع یافته اند و موجب آلودگی پوست می شوند. 
 • کاهش میزان چربی اضافی روی پوست 

همچنین بخوانید: بهترین ماسک برای منافذ باز پوست

ماسک تخم مرغ را چگونه درست کنیم؟ 

اگر می خواهید که این ماسک را در منزل درست کنید می توانید از روش زیر کمک بگیرید. 

مراحل ساخت ماسک تخم مرغ

 • در ابتدا تخم مرغ را بشکنید و در دو ظرف جدا سفیده و زرده تخم مرغ را از هم تفکیک کنید. 
 • برای ساخت ماسک تخم مرغ از سفیده تخم مرغ کمک می گیریم زیرا که تاثیر شگرفی در بستن منافذی دارد که در سطح پوست تشکیل شده اند. از سوی دیگر پوست هایی که خشک هستند و دچار شل شدگی شده اند را سفیده تخم مرغ مرطوب و نرم خواهد کرد. 
 • در ادامه سفیده تخم مرغ را که در یک ظرف مجزایی ریخته اید باید به طور مداوم و چرخشی هم بزنید. هم زدن پشت سر هم سفیده تخم مرغ باعث می شود که به کف سفیدی مبدل گردد. 
 • پس از کف کردن سفیده تخم مرغ مقادیری از عسل و آب لیموی تازه را به مایع اضافه کنید. هم زدن این سه ماده را تاجایی ادامه دهید که به طور کامل ترکیب شوند. 

به این ترتیب ماسک تخم مرغ آماده شده است و می توانید از آن استفاده کنید. 

ماسک تخم مرغ را چگونه استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از ماسک تخم مرغ به این شکل است که باید مایع بدست آمده را به مدت یک ربع الی نیم ساعت روی پوست قرار دهید. 

در مرحله استفاده از ماسک می توانید از براش آرایشی تکی مخصوص کمک بگیرید و حتی اگر براش ندارید مالیدن ماسک با دو انگشت بلامانع است. 

ماسک را به طور یکسان در بخش های مختلف پوستی پخش کنید تا پوست به طور کامل پوشش دهی پیدا کند. ماسک تخم مرغ را نباید در بخش هایی همچون چشم ها، بینی و دهان را بزنید. 

مراحل ساخت ماسک تخم مرغ

ماسک تخم مرغ را چه زمانی از روی پوست بشوئیم؟

پس از گذشت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه از قرار دادن ماسک روی صورت می توانید با آب ولرم آن ها به طور کامل از صورت شستشو دهید. پس از شستشو باید توجه داشته باشید که با حوله های زبر نباید صورت را پاک کنید زیرا که پوست ممکن است آسیب ببیند. بنابراین حوله ای نرم را تدارک ببینید تا پوست به آرامی پاک شود. 

در مواردی توصیه می شود که در صورت تمایل از کرم مرطوب کننده با کیفیتی بعد از شستشو صورت استفاده کنید تا پوست آرام گیرد. کرم های مرطوب کننده نیز باید با کیفیت باشند و از برند های معتبر خریداری شود. 

ماسک آلوئه ورا

اگر می خواهید که این ماسک را در منزل درست کنید می توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید و در داخل آن چند قطره گلاب بریزید. زمانی که ژل آلوئه ورا را با گلاب ترکیب می کنید بعد از هم زدن های متوالی ترکیب تقریباً سختی به دست می آید. بنابراین حالت مایع ندارد و به راحتی می توانید آن را روی بخش های مختلف پوستی قرار دهید. 

ماسک آلوئه ورا چقدر باید روی پوست باقی بماند؟

مدت زمان قرار گیری ماسک آلوئه ورا روی پوست ۱۵ دقیقه می باشد. در این مدت زمان تمامی اثرات ناشی از مصرف ماسک شادابی صورت روی پوست نمایان می شود. 

ماسک آلوئه ورا چقدر باید استفاده شود؟

تعداد دفعاتی که ماسک آلوئه ورا باید در طول هفته مورد استفاده قرار گیرد دو نوبت است. بنابراین تلاش کنید که در فواصل زمانی مشخصی این ماده را استفاده کنید تا مشکلات پوستی به طور کامل از بین برود. 

خرید انواع ماسک های ضد جوش و آکنه 

خرید انواع ماسک های ضد جوش و آکنه 

علیرغم این که ماسک تخم مرغ و ماسک آلوئه ورا از بهترین گزینه هایی هستند که می توانید برای بهبود وضعیت پوستی تان از آن ها کمک بگیرید اما برخی از ماسک های صورت که شیمیایی هستند از کیفیت بالایی برخوردارند. 

توصیه می کنیم که برای خرید یکی از انواع ماسک های ضد جوش و آکنه به سایت الانزا در بخش انواع لوازم بهداشتی صورت مراجعه کنید و با جستجو در بخش های مختلف انواع ماسک هایی که در این فروشگاه اینترنتی موجود هستند را مشاهده و مقایسه کنید. 

در صورتی که تمایل داشتید یکی از انواع ماسک های صورت را خریداری کنید و از اثرات مثبت آن بهره مند شوید. زمانی که در وبسایت اینترنتی الانزا خریدتان را نهایی می کنید در کوتاه ترین زمان می توانید محصول خریداری شده تان را در درب منزل دریافت کنید.