چطور پنکیک شکسته را ترمیم کنیم ؟

روش انجام ترمیم پنکیک شکسته
ترمیم پنکیک شکسته

به تازگی پنکیک آرایشی که خریداری کرده اید، زمین خورده و خورد شده است؟
پنکیک آرایشی تان در اثر ضربه شکسته شده و بافت آن خورد شده است؟
از شکستن و خورد شدن پنکیک آرایشی تان ناراحتید و به دنبال راهی برای ترمیم آن هستید؟

خورد شدن و شکستن پنکیک آرایشی موضوعی ناراحت کننده است که اغلب برای خانم ها اتفاق می افتد. در بسیاری موارد با افتادن پنکیک از دست و در اثر یک برخورد کوچک آن با زمین، بافت پنکیک خورد می شود و ظاهر یکدست خود را از دست می دهد.
در اکثر مواقع همان روزهای اول که پنکیک را که یکی از لوازم آرایشی برای صورت است را خریداری کرده اید این اتفاق می افتد و باعث ناراحتی شما می شود. اما به راستی چاره کار چیست؟ آیا باید بعد از خورد شدن پنکیک، دیگر قابل نیست و باید آن را دور انداخت؟
اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده، نگران نباشید؛ چرا که در این مطلب از مجله اینترنتی الانزا می خواهیم دو روش ترمیم و بازسازی پنکیک شکسته را به شما آموزش دهیم تا به همان پنکیک صاف و یکدست اولیه دست پیدا کنید.

ترمیم پنکیک شکسته شده با الکل صنعتی

روش انجام ترمیم پنکیک شکسته شده با الکل صنعتی

در این روش ترمیم، نیاز به الکل صنعتی ۷۰ درصد، کاردک مخصوص، برس خط چشم ، کیسه فریزر و قطره چکان دارید. از آنجایی که بافت پنکیک پودری است و امکان ریختن آن روی میز و زمین وجود دارد، برای جلوگیری از کثیفی فرش و میز، ظرف پنکیک را داخل کیسه فریزر قرار داده و سر نایلون را با چسب محکم کنید.
سپس با استفاده از کاردک روی قسمت های مختلف بافت پنکیک ضربه زده و این کار را به طور پیوسته انجام دهید. تمامی قسمت های پنکیک را ضربه زده، تا به یک بافت پودری یکدست برسید.

همچنین بخوانید: روش استفاده از کرم پودر صورت

طرز درست کردن پنکیک شکسته شده با الکل صنعتی

در این مرحله ظرف پنکیک را از داخل کیسه فریزر خارج کرده و به وسیله قطره چکان چند قطره الکل به بافت پودری پنکیک صورت اضافه کرده تا حالت خمیری شکل پیدا کند. مقدار الکل را به میزان کم اضافه کرده تا بافت پودری شل نشود.
توجه داشته باشید که مایعات دیگر مانند گلاب پس از اضافه شدن به بافت پودری، امکان رشد باکتری دارند؛ این در حالیست که الکل صنعتی این مشکل را نداشته و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.
بعد از اینکه به بافتی خمیری شکل دست پیدا کردید، نوبت آن است که با کاردک آن را فشرده و آن را کاملا مانند قبل از شکستن صاف و یکدست کنید. در مرحله بعد با استفاده از برس خط چشم دور تا دور پنکیک را کاملا صاف کرده تا در نهایت بعد از خشک شدن، به یک بافت کاملا صاف برسید. بعد از اتمام کار درب ظرف پنکیک را باز گذاشته و اجازه دهید چند ساعت بماند تا کاملا خشک شود.

ترمیم پنکیک شکسته شده با گرمای اتو

روش انجام ترمیم پنکیک شکسته شده با گرمای اتو

در این روش خبری از الکل نیست، بنابراین اگر پوستی حساس دارید و پنکیک آرایشی تان در اثر ضربه شکسته شده، می توانید با این روش راحت و کم هزینه آن را مانند اول صاف و یکدست کنید.
در این روش نیاز به گرمای خشک اتو دارید. توجه داشته باشید که هر چه قدر پنکیک خریداری شده کیفیت بهتری داشته باشد و متعلق به برند معتبری باشد، پس از خورد شدن با استفاده از این روش، به راحتی شکل و ظاهر اولیه اش را پیدا می کند.

همچنین بخوانید: فاندیشن چیست

تقریبا می توان گفت تمامی پنکیک ها دارای یک ظرف فلزی داخل محفظه ظرف پنکیک بوده که پودر پنکیک داخل این ظرف فلزی قرار گرفته است.
در شروع کار اتو را روشن کرده و درجه آن را روی بیشترین درجه قرار داده تا کاملا گرم شود. قبل از انجام ترمیم پنکیک شکسته با گرمای اتو، اطمینان حاصل کنید که محصول شما هم داخل این ظرف های فلزی قرار گرفته باشد.
در این مرحله پودر و تکه های شکسته شده پنکیک را کاملا از ظرف فلزی خارج کرده، سپس پودر و تکه ها را به داخل یک نایلون بریزید. در مرحله بعد از روی نایلون با استفاده از یک کاردک، تمامی تکه ها را فشرده تا کاملا پودر شوند.
در مرحله بعد پودر را به داخل ظرف فلزی انتقال داده و با قاشق کاملا آن را پخش کرده و صاف کنید. در این مرحله شاید پودر به ظاهر صاف و یکدست شده باشد، با این حال کاملا شکننده است و با هر حرکتی امکان ریختن و پخش شدن آن وجود دارد.
در این مرحله اتو را که از قبل روشن کرده بودید، خاموش کنید؛ چرا که در این روش به گرمای خشک اتو نیاز است. بعد از خاموش کردن اتو، آن را با فشار روی ظرف فلزی حاوی پودرهای پنکیک قرار داده و از حرکت دادن اتو به چپ و راست و بالا و پایین خودداری کنید.
اجازه دهید اتو به مدت ۱۵ دقیقه روی ظرف باقی بماند. بعد از سپری شدن این زمان، در صورتی که احساس کردید پنکیک به میزان کافی سفت نشده، این کار را به مدت ۱۵ دقیقه دیگر تکرار کنید و در نهایت اجازه دهید پنکیک کاملا سرد شود. بعد از صاف و یکدست شدن بافت پنکیک، ظرف فلزی را به داخل محفظه ظرف پنکیک منتقل کنید.