چگونه پنکیک شکسته را درست کنیم؟

چگونه پنکیک شکسته را درست کنیم

پنکیک به دلیل بافت پودری، خشک و فشرده‌ای که دارد، به راحتی با برخورد به زمین خرد می‌شود و ظاهر یکدست خود را از دست می‌دهد. شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید و برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه پنکیک شکسته را درست کنیم ؟

در این مطلب قصد داریم برای درست کردن پنکیک شکسته راهکارهای جالب و کاربردی را برای شما عزیزان بیان کنیم، با ما همراه باشید.

چگونه پنکیک شکسته را درست کنیم؟

زمانی که پنکیک صورت خرد شود، استفاده از آن سخت می‌شود؛ چرا که با هر بار زدن براش در آن، مقدار زیادی از پودر به براش منتقل می‌شود و آرایشتان را خراب می‌کند. علاوه بر این، گذاشتن پنکیک خرد شده در کیف لوازم آرایش باعث ریختن آن و کثیف شدن کل کیفتان خواهد شد.

ترمیم پنکیک شکسته با آب

در ادامه به این سوال که چطور پنکیک خرده شده را درست کنیم ، پاسخ می‌دهیم.

روش‌های ترمیم پنکیک شکسته

برای ترمیم پنکیک شکسته ، روش‌های مختلفی وجود دارد که البته از آن‌ها برای ترمیم رژگونه پودری شکسته هم می‌توانید استفاده کنید. برخی از موادی که می‌توانید به وسیله آن‌ها پنکیک یا رژگونه را ترمیم کنید عبارتند از:

  • گلاب
  • الکل صنعتی
  • گرمای اتو

ترمیم پنکیک شکسته با الکل صنعتی

در این روش به الکل صنعتی ۷۰ درصد، کاردک مخصوص، براش آرایشی ، نایلون و قطره چکان نیاز دارید. ابتدا پنکیک را در نایلون بریزید و در آن را با چسب محکم کنید. سپس با کاردک روی قسمت‌های مختلف پنکیک ضربه بزنید تا بافت پودری یکدستی ایجاد شود.

ترمیم پنکیک شکسته

حالا پودر پنکیک را از کیسه خارج کنید، در محفظه مخصوص آن بریزید و با قطره چکان، چند قطره الکل اضافه کنید تا به شکل خمیر درآید. توجه کنید که مقدار الکل بیش از حد نباشد تا بافت پنکیک شل نشود. در این مرحله نوبت آن است که با کاردک، بافت پنکیک را کاملاً صاف و یکدست کنید.

در نهایت نیز دور پنکیک را با استفاده از براش کاملاً صاف و تمیز کنید. زمانی که پنکیک شما مانند روز اول شد و شکل درستی به خود گرفت، در آن را باز بگذارید و چند ساعت صبر کنید تا کاملاً خشک شود.

بعضی از افراد به جای الکل صنعتی، از گلاب یا آب استفاده می‌کنند؛ اما ترمیم پنکیک شکسته با گلاب یا مایعات دیگر اشتباه است. چرا که مایعاتی مانند گلاب، پس از اضافه شدن به بافت پودری امکان رشد باکتری را دارند و این امر ممکن است باعث خراب شدن پنکیک و ایجاد جوش روی صورتتان شود.

بهتر است بخوانید:
چگونه پنکیک آرایشی درست کنیم

درست کردن پنکک شکسته با گرمای اتو

اگر پوست حساسی دارید و ترجیح می‌دهید از الکل استفاده نکنید، این روش برای شما مناسب‌تر از روش بالاست؛ چرا که در آن از الکل خبری نیست. با این روش ساده و کم‌هزینه می‌توانید پنکیکتان را مانند روز اول کنید.

مواد لازم برای این روش عبارتند از:

  • اتو
  • نایلون
  • کاردک
  • چاقوی نوک تیز
  • قاشق
  • چسب

برای ترمیم پنکیک شکسته نیاز به گرمای خشک اتو دارید؛ البته توجه داشته باشید که اگر پنکیک شما کیفیت بالایی داشته باشید و متعلق به برند خوبی باشد، پس از خرد شدن و استفاده از این روش، به راحتی شکل و ظاهر اولیه خود را پیدا خواهد کرد.

درست کردن پنکک شکسته

اکثر پنکیک‌ها دارای یک ظرف فلزی داخل محفظه پنکیک هستند که پودر پنکیک در آن قرار گرفته است. توصیه می‌کنیم قبل از ترمیم پنکیک خرده شده با این روش، ابتدا مطمئن شوید که پنکیک شما داخل این ظرف‌های فلزی قرار گرفته باشد.

در شروع کار اتو را روشن کنید و آن را روی بیشترین درجه قرار دهید تا کاملاً گرم شود. در این فاصله ظرف فلزی را به وسیله یک چاقوی نوک تیز از محفظه پلاستیکی پنکیک جدا کنید؛ زیرا محفظه پلاستیکی پنکیک ممکن است در مجاورت حرارت بالای اتو ذوب شود.

درست کردن پنکیک شکسته

پودر و تکه‌های شکسته پنکیک را از ظرف فلزی خارج کنید و داخل یک نایلون بریزید. مانند روش قبلی، در این روش هم باید با کاردک تمامی تکه‌ها را کاملاً پودر کنید. حالا پودر را داخل ظرف فلزی بریزید و با قاشق آن را کاملاً پخش، صاف و فشرده کنید.

در این مرحله پودر به نظر صاف و یکدست می‌آید، اما کاملاً شکننده است و با هر حرکتی امکان ریختن و پخش شدن آن وجود دارد. حالا اتو را خاموش کنید تا بتوانید تنها از گرمای خشک آن استفاده نمایید. اتو را با فشار روی ظرف حاوی پودر پنکیک قرار دهید و از حرکت دادن آن به سمت چپ و راست یا بالا و پایین خودداری کنید.

بهتر است بخوانید:
رژگونه شکسته را چگونه ترمیم کنیم؟

اجازه دهید ۱۵ دقیقه اتو روی ظرف باقی بماند. پس از گذشت این زمان، اگر حس کردید پنکیک به اندازه کافی سفت نشده، مجدداً به مدت ۱۵ دقیقه این کار را تکرار کنید. در نهایت اجازه دهید پنکیک کاملاً سرد شود.

تا زمان سرد شدن پنکیک، مقداری چسب داخل محفظه پلاستیکی بریزید و با دقت طرف فلزی را داخل آن فشار دهید تا سر جای خود بچسبد. توجه کنید تا خشک شدن کامل چسب، درب پنکیک را نبندید.

ترمیم پنکیک شکسته با گلاب

سوالات متداول درباره ترمیم پنکیک شکسته

در این مطلب به این سوال که چگونه پنکیک شکسته را درست کنیم پاسخ دادیم و دو روش ساده را برای این کار شرح دادیم. در این بخش نیز به برخی از سوالات متداول کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهیم:

ترمیم پنکیک شکسته بدون الکل چگونه است؟

اگر تمایلی به ریختن الکل در پنکیکتان ندارید، می‌توانید با گرمای اتو آن را درست کنید که در این مطلب درباره آن توضیح داده‌ایم.

آیا ترمیم پنکیک شکسته با گلاب خوب است؟

مایعاتی مانند گلاب پس از اضافه شدن به بافت پودری امکان رشد باکتری را دارند و این امر ممکن است باعث خراب شدن پنکیک و ایجاد جوش روی صورتتان شود.