آموزش پنکک زدن به روش صحیح

آموزش پنکک زدن

اکثر ما خانم ها تمایل داریم در مرحله ی آخر آرایش صورت از ابزاری استفاده کنیم که براق بودن و چربی پوستمان را کمتر نشان داده و استفاده از پنکک و کامپکت پودری از جمله لوازم آرایشی صورت است که میتواند به شما کمک کند تا پوستی صاف و بی نقص داشته باشید، البته نحوه ی استفاده از این پنکک و محصولات مربوط به آن نیز اهمیت بسیاری خواهد داشت. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که پوستی شفاف و بدون نقص می خواهید تا انتهای مقاله ی ” آموزش نحوه ی پنکک زدن به صورت ” را با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

روش صحیح استفاده از پنکک

استفاده درست و اصولی از هر ابزار آرایشی می تواند ظاهری زیباتر و جلوه ای طبیعی به پوست شما هدیه ببخشد، با این حساب برای داشتن پوستی صاف و یکدست در ادامه ی مراحل زیر با ما همراه شوید:

شستن و آماده سازی پوست

برای تاثیرگذاری و جذب بهتر پنکک بر روی پوست تان حتما باید در این مرحله از یک فوم یا ژل شستشوی مناسب با نوع پوست تان استفاده کنید، تا در ادامه منافذ باز پوست بسته شده و پوشش بهتری ایجاد کند. با این انجام این مرحله چربی پوست شما تا حد بسیار زیادی کنترل خواهد شد و در نهایت از نفوذ بیشتر لوازم آرایشی داخل پوست شما جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از مرطوب کننده

در مرحله دوم ما به سراغ آبرسانی پوست خواهیم رفت، این مرحله با استفاده از کرم مرطوب کننده انجام خواهد گرفت که بعد از استفاده پنکک پوست شما حالت خشکی پیدا نکرده و در این مرحله باید به مدت پنج دقیقه پوست تان استراحت کند که مرطوب کننده استفاده شده کاملا جذب پوست تان شود.

استفاده از پرایمر

این مرحله برای بالا بردن ماندگاری پنکک و کرم پودرتان است، البته کمک می کند تا منافذ پوست بعد از استفاده از پرایمر صورت کمتر نشان داده شود و البته باعث پر شدن چین و چروک های سطحی و ریز می شود.

زدن پنکک روی کرم پودر

مراحل پنکک زدن به پوست صورت

ابزار مورد نیاز برای مرحله اصلی پنکک زدن شامل:

براش آرایشی

برای آرایشی پوست باید کرکی و سبک باشد، توجه داشته باشید که براش آرایشی باید کم تراکم بوده تا حجم زیادی از کرم پودر و پنکک شما را نخورد.

هد بند آرایشی

هد بند آرایشی از دیگر ابزاری است که حین انجام کار برای زدن پنکک موهای مزاحم قسمت جلوی سر را عقب زده و بدون برخورد پودر پنکک به موهایتان پوستی صاف خواهید داشت.

اسفنج آرایشی

یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز برای پوشش دهی بهتر کرم پودر اسفنج آرایشی است که هر چه اسفنج شما با کیفیت تر باشد جذب کرم پودر و پنکک به آن کمتر صورت خواهد گرفت و به راحتی روی پوست شما پخش خواهد شد.

پنکک

برای انتخاب رنگ پنکک مناسب با پوست تان بهتر است قبل از خرید کمی از آن را روی چانه یا کناره های بینی خود امتحان کنید و با اطمینان کامل خرید خود را انجام بدهید.

انواع پنکک آرایشی

همچنین بخوانید: بهترین پنکک با پوشش دهی بالا

نحوه زدن پنکک بر روی پوست

بعد از تهیه ابزار اولیه، مراحل زدن پنکک را مرور خواهیم کرد:

  • ابتدا موهای خود را به سمت عقب بسته و هد بند آرایشی خود را بر روی موهایتان زده تا تمرکز و تسلطتان برای انجام میکاپ بیشتر شود.
  • براش آرایشی خود را به آرامی داخل پنکک زده تا جایی که کاملا موهای روی براش از پنکک پوشانده شود و بعد از انجام این مرحله براش را روی سطح پنکک تان تکان بدهید و حجم اضافی پودر بر روی براش گرفته شود.
  • پنکک زدن را باید از مرکز صورت خود شروع کنیم و باید مراقب باشیم که حجم زیادی را روی پوست تان نزنید، توجه داشته باشید که استفاده زیاد از پنکک می تواند پوست را چروک و خسته تر نشان بدهد. برای استفاده ی روزانه در قسمت هایی که تعریق زیادتر است می توانید از پنکک بیشتری استفاده کنیم، این قسمت شامل ناحیه T صورت یا همان پیشانی و بینی های شما می شود. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در قسمت های رویش مو از پنکک استفاده ننمائید چرا که روی پرز های صورت تان پودر نشسته و حالت نامناسبی ایجاد خواهد کرد.
  • در این مرحله اسفنج را با اسپری آب کمی خیس کرده و به صورت ملایم با ضربه ای آرام بر روی پوست خود می زنید.

روش صحیح پنکک زدن صورت

آیا پنکک فقط برای پوست کاربرد دارد؟

در جواب به این سوال باید به شما بگوییم خیر، شما می توانید از پنکک برای مات کردن رژهای براق و همچنین برای حجم دادن به مژه هایتان استفاده نمائید. برای این کار نیاز است تا از یک براش کوچک استفاده کنید و به آرامی روی مژه های خود بکشید و بعدش از ریمل چشم برای مشکی کردن مژه هایتان استفاده نمائید.

چگونه پنکک بزنیم

همچنین بخوانید: پنکک بهتر است یا کرم پودر

چه پنککی برای پوست من مناسبه؟

برای خرید پنکک مناسب با پوست تان در ابتدا باید نوع پوست خود را در نظر بگیرید و پس از آن که تیپ پوستی خود را مشخص کردید نیاز است تا مناسب با جنس پوست خود پنکک خریداری کنید. برای پوست های چرب باید از پنککی استفاده نمائید تا پوست شما را مات کرده و از برق افتادگی پوست تان جلوگیری کند.

زیر پنکک چی بزنیم

تشخیص پنکک اصل از تقلبی

چطوری متوجه بشویم که پنکک خریداری شده ما اصل است یا تقلبی؟ برای خرید بهترین پنکک باید نوع پوستی خودتان را در نظر بگیرید و پس از آن کاور و پوشش دهی پنکک نکته مهم در مرحله بعدی خرید است که پنکک اصل تمامی سطح پوست شما را پوشش داده و پوستی یکدست و هموار به شما تحویل خواهد داد، پنکک اصل ماندگاری بالایی داشته و بافتی نرم و لطیف خواهد داشت.

در مقابل این پنکک، پنکک های تقلبی ابدا کاور خوبی نداشته و به نسبت پنکک اصل بافتی سفت و خشک خواهد داشت. شما می توانید برای خرید پنکک مناسب با پوست خود و اصل به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و خرید خود را برحسب نیازتان انجام بدهید و اصلا نگران تقلبی و غیر اورجینال بودن محصولات خود نباشید.