فواید و عوارض ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ مو

این روزها روش های مختلف و متعددی جهت فرم دهی به موها وجود دارد. ریباندینگ یکی از انواع حالت دهنده های مو است که بسیاری از زنان و دختران جوان آن را انجام می هند. زیرا که با این روش موها صاف تر و درخشان تر می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد ریباندینگ مو را به شما بگوییم. 

ریباندینگ چیست؟

داشتن موهایی لخت و بدون فر یکی از پرطرفدارترین مدل های مو است که این روز ها آمار قابل توجهی از زنان و دختران جوان نسبت به انجام آن اقدام می کنند. داشتن موهایی لخت باعث می شود که سن افراد کمتر به نظر به برسد و طول موها نیز بیشتر دیده شود. 

ریباندیگ روشی در جهت صاف تر کردن موهای فر و مجعد است. در ریباندینگ بافت و ساختار موها تغییر داده می شود و زمینه را برای تغییر فرم فراهم می کند. در نهایت شاهد هستیم که موهای فر به موهایی صاف و درخشان تبدیل شده اند. اوربیت های موجود در موها در روش ریباندینگ از طریق مواد شیمیایی و گرما تغییر می کنند و همین عامل موجب صاف تر شدن می گردد. 

عوارض ریباندینگ مو

همچنین بخوانید: نحوه استفاده از سرم مو کریستال

ریباندینگ مو چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزایایی که می توانیم برای این روش زیبایی مو برشمریم موارد زیر هستند: 

 • دائمی بودن اثرات حاصله از ریباندینگ: کسانی که تحت انجام این روش زیبایی یعنی ریباندینگ قرار می گیرند از نتایجی که حاصل شده است تا مدت زمان طولانی می توانند بهره مند شوند. به همین دلیل ریباندینگ در دسته انواع روش های موقتی و کوتاه مدت قرار نخواهد گرفت. 
 • فرم دهی موها با روش ریباندینگ به هر مدلی که علاقه دارید: با انجام این روش موهایتان را به هر شکل و مدلی که بدان علاقه مند باشید می توانید فرم دهید. 
 • عدم تاثیر رطوبت و گرما در تغییر حالت فرم موها: کسانی که ریباندینگ انجام می دهند رطوب و گرما موهایشان را تحت تاثیر قرار نمی دهد. به همین دلیل می توانید امیدوار باشید که در هر شرایطی حالتی ثابت دارد و از زیبایی آن کاسته نخواهد شد. 

ریباندینگ در دوران قاعدگی

ریباندینگ مو چه عوارضی دارد؟

ریباندینگ همچون تمامی روش های دیگر به دلیل این که در آن از مواد شیمیایی استفاده می کنند، با عارضه های منفی برای موها همراه است.

مهم ترین عوارضی 

 • شکسته شدن و خرد شدن موها: بعد از ریباندینگ به دلیل تغییر در ساختار کلی موها موهای افراد احتمال دارد که شکسته شده و خرد گردد. 
 • خشک شدن شدید بافت مو: در مواردی که ریباندینگ مو با مواد شیمیایی غیر استاندارد انجام گردد یا این که در روند ریباندینگ از حرارت زیادی استفاده شود احتمال بروز خشکی زیاد مـو وجود دارد. به همین دلیل است که توصیه می شود همواره ریباندینگ را در مراکز معتبر انجام دهید. 
 • ایجاد آلرژی در افراد : سرخ شدن کف سر، خارش در نواحی مختلف کف سر و نازک شدن بیش از حد تارهای مو در افراد بعد از ریباندینگ از جمله عوارضی است که گزارش شده است. 
 • ریزش مو شدید: ریزش شدید موها نیز از مهم ترین عارضه ها و پیامد های خطرناکی است که در پی ریباندینگ مو ایجاد می شود. به همین دلیل باید توجه داشته باشید که احتمال دارد داشتن موهای زیبا به این عارضه نیز بینجامد. 

در این موارد توصیه می شود که مدت زمان طولانی موها را باکش نبندید و آن ها را با اکسسوری مو سر دم اسبی نبندید. بلکه باید موها را آرام تر و با ابزار های بهتری ببندید تا فشاری به ریشه های موها ایجاد نشود.

عوارض ریباندینگ مو

بهتر است بخوانید: عوارض کراتین مو در بارداری

مراقبت های ضروری پس از ریباندینگ مو 

انجام برخی از اقدامات و رعایت برخی از نکات پس از ریباندینگ موها سبب می شود که نتیجه کار به مطلوب شما نزدیک شود و از بروز عارضه های احتمالی جلوگیری به عمل آید. مثل:

 • به مدت سه روز موها باید کاملاً خشک نگه داشته شود و ابداً نباید آن ها را خیس کنید. به همین دلیل موها باید چرب نگه داشته شود و اینکه استخر و سونا رفتن در این مدت زمان سه روزه کاملاً ممنوع است. این توصیه به این جهت است که مواد شیمایی در ساختار موها تثبیت شوند و تغییرات لازم در موها ایجاد شود. 
 • موهایتان نباید فر بخورد. زیرا که در سه روز اولیه موها در حال فرم گیری است و در صورتی که فر شوند در همان حالت باقی خواهند ماند. 
 • بعد از گذشت مدت زمان سه روزه می توانید که موهایتان را با مواد بهداشتی مجاز بشوئید. برای شستشو موها از شامپو ها، نرم کننده ها و ماسک مو استفاده کنید. ماسک مو را مدت زمان بیشتری روی موها قرار دهید تا اثرات آن آشکار گردد. 
 • نباید برای خشک کردن موها از انواع وسایل گرما زا از جمله سشوار استفاده کنید. 
 • رنگ کردن موها بعد از ریباندینگ موها مدت زمان شش ماهه ممنوع است. رنگ و هایلایت کردن موها مهم ترین عاملی است که سبب آسیب های جدی به بافت و ساختار موها می شود. 
 • برخورداری از یک رژیم غذایی مناسب برای تامین مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و کیفیت موها مرتباً باید از انواع سرم های مو استفاده کنید. 
 • بعد از ریباندینگ احتمال این که در موها موخوره ایجاد شود وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود که از انواع مواد بهداشتی جهت جلوگیری از بروز موخوره استفاده کنید. 
 • برای شستشوی مو ها از آب سرد استفاده کنید تا رطوبت و چربی های موها از بین نرود. 

ریباندینگ مو چیست

خرید انواع لوازم و وسایل مراقبتی مو بعد از ریباندینگ مو

توصیه می شود در صورتی که به تازگی روش ریباندینگ موها را انجام داده اید و نیازمند استفاده از انواع لوازم آرایشی برای مو مثل محصولات جلوگیری از ایجاد موخوره و یا سرم های بهداشتی معتبر هستید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی الانزا خرید خود را ایمن و لذت بخش کنید. زیرا که این فروشگاه اینترنتی تمامی محصولات بهداشتی و مراقبتی با کیفیت را در اختیار مشتریان قرار می دهد. در نتیجه در خصوص تاریخ تولید و انقضا و نیز کیفیت محصول برند های مختلف می توانیم یقین داشته باشیم. 

با نهایی کردن خرید تان در کوتاه ترین زمان محصولات خریداری شده در درب منزل به شما تحویل داده خواهند شد. فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا امکانی برای خرید ایمن و لذت بخش می باشد.