راهنمای خرید بهترین کادو

راهنمای خرید بهترین کادو

هدیه دادن و هدیه گرفتن همیشه از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که هر دو طرف به میزان مساوی از این لذت بهره‌مند می‌شوند. اما یکی از سخت‌ترین مراحل هدیه دادن انتخاب بهترین کادو است. همیشه دغدغه اصلی فرد هدیه دهنده این است که کادویی را تهیه کند تا فرد مقابل از گرفتن آن خوشحال و غافلگیر شود. بنابراین باید برای خرید کادو به فاکتورهایی مانند سلیقه و نیاز فرد مقابل، جنسیت و سن او، مناسبتی که قرار است بخاطر آن کادو بخرید، توجه کرد تا بتوان هدیه‌ای انتخاب کرد که فرد هدیه گیرنده به عنوان بهترین هدیه از آن یاد کند. در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی الانزا قصد داریم شما را برای خریدن بهترین کادو راهنمایی کنیم تا با کمک آن راحت‌تر بتوانید کادویی ایده‌آل و مناسب بخرید.

مناسبت خرید کادو

مناسبت خرید کادو

یکی از فاکتورهایی که هنگام خریدن هدیه باید به آن توجه کرد مناسبتی است که برای آن می‌خواهید هدیه تهیه کنید. مسلما ایده‌هایی که برای هدیه روز ولنتاین به ذهن شما می‌رسد با ایده‌های هدیه روز مادر متفاوت هستند. برای روز ولنتاین بهتر است به دنبال هدیه‌هایی مانند خرس بزرگ، جعبه گل، جعبه‌های قلبی شکل، شکلات‌های قلبی و… که نشانه‌هایی از عشق و عاشقی در آن وجود دارد، باشید. بنابراین یکی از راهنماهای شما برای خرید هدیه می‌تواند مناسبت خریدن آن هدیه باشد زیرا قطعا هدیه‌ای که برای تولد دوست خود انتخاب کرده‌اید را نمی‌توانید به عنوان هدیه روز مادر به مادر خود بدهید.

همچنین بخوانید: خرید بهترین هدیه روز مرد

جنسیت و سن هدیه گیرنده

بعد از تعیین مناسبت برای انتخاب کادو، باید به دو عامل مهم دیگر نیز توجه کرد، یکی سن و دیگری جنسیت فردی که می‌خواهید کادو را به او تقدیم کنید. با مشخص کردن این عوامل کار انتخاب هدیه بسیار راحت‎تر می‌شود و جنسیت و سن فردی که می‌خواهید به او کادو بدهید، همیشه جز اولین سوال‌هایی است که اکثر فروشنده‌ها از خریدار هدیه می‌پرسند. بامشخص کردن جنسیت فرد هدیه گیرنده بسیاری از کادوها از هم تفکیک می‌شوند و با تعیین سن او دایره انتخاب شما کوچک‌تر می‌شود. قطعا کادوهایی که شما برای یک پسر می‌توانید انتخاب کنید با کادوهای مناسب یک دختر تفاوت دارند و همچنین کادویی که برای پدر یا مادر مسن خود می‌خرید را نمی‌توانید به خواهرزاده کوچک خود بدهید.

کادویی به صرفه و اقتصادی

کادویی به صرفه و اقتصادی

بعد از مشخص کردن فاکتورهای اصلی برای خریدن کادو باید به سراغ تعیین میزان هزینه‌ای که می‌توانید برای خریدن هدیه اختصاص دهید، بروید و متناسب با بودجه مالی خود برای هدیه قیمت تقریبی مشخص کنید. این کار که بدون درنظر گرفتن میزان پولی که دارید به یک فروشگاه لاکچری بروید و تمام حقوق یک ماه خود را صرف خریدن هدیه کنید اقدامی غیراصولی است. بنابراین توجه به قیمت هدیه و از قبل برنامه‌ریزی کردن برای میزان پولی که می‌توانید برای خرید هدیه خرج کنید، یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند منجر به خرید کادوی مناسب شود. همیشه هزینه کردن پول بیشتر به یک خرید خوب منتهی نمی‌شود شما باید متناسب با نسبت خود با فردی که می‌خواهید برای او هدیه بخرید و مناسبتی که قرار است بخاطر آن هدیه بدهید، یک قیمت تقریبی برای هدیه مشخص کنید. پک‌های هدیه موجود در فروشگاه‌ها برای خریدن یک کادو به صرفه گزینه مناسبی است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

همچنین بخوانید: بهترین هدیه روز زن

کادوی تکراری ممنوع

یکی از موارد مهم در هنگام خریدن کادو این است که توجه داشته باشید که دوباره به سراغ همان هدیه‌ای نروید که قبلا برای فردی گرفته‌اید و او با آن هدیه خوشحال شده است، زیرا مطمئنا او دیگر از گرفتن هدیه تکراری خوشحال نخواهد شد و برای او کسل کننده خواهد بود. همانطور که می‌دانید فلسفه هدیه دادن خوشحال کردن و غافل گیر کردن افراد است و شما نمی‌توانید با ایده هدیه تکراری این هدف را به انجام برسانید. پس اینکه یکبار فردی از گرفتن هدیه‌ای خوشحال شده است نمی‎تواند دلیل خوبی برای این باشد که شما به این فکر بیفتید که دوباره هم همان هدیه را برای او بخرید. باید هربار موقعیت و نیازها و سلیقه فرد را برای خریدن هدیه درنظر بگیرید تا بتوانید هدیه‌ای ایده‌آل و مناسب تهیه کنید.

سورپرایز کردن

هدیه دادن به تنهایی و خشک و خالی نمی‌تواند فرد را به آن میزانی که دوست دارید خوشحال کند. یکی از راه‌های خوشحال کردن افراد غافلگیر شدن است. شما می‌توانید برای غافلگیر کردن علاوه‌بر کادوی خاص و منحصر به فردی که تهیه می‌کنید با یک برنامه‌ریزی ساده فرد مقابل را شگفت‌زده کنید. مثلا برای مناسبت سالگرد ازدواج می‌توانید همسر خود را به جاهایی ببرید که با هم خاطرات شیرین دارید و با یک هدیه کوچک خوشحالی او را چندین برابر کنید. یا می‌توانید برای غافلگیری در روز تولد با برنامه‌ریزی دوستان و افراد خانواده او را دور هم جمع کنید و او را بدون هماهنگی به آن جمع دعوت کنید و با دیدن آنها خوشحالش کنید.

بهترین کادو برای مادر

بهترین کادو برای مادر

همیشه برای انتخاب کادوی مادران به سراغ وسایلی می‌رویم که مربوط به خانه است و از نیازها و ضروریات روزمره هرخانه‌ای می‌باشد. اما بهترین کادو می‌تواند برای مادران در مناسبت‌های روز مادر یا تولد آنها خرید وسیله‌ای باشد که مرتبط با شخص خود او و شخصی است، مثلا می‌توانیم از قبل با صحبت‌های که با آنها می‌کنیم متوجه شویم که به چه چیزی نیاز دارند یا دوست دارند چه چیزی را برای خود بخرند و سراغ همان موارد برای انتخاب کادو برویم. خرید لباس یا لوازم شخصی مانند عطر و ادکلن و… یا خرید کتابی متناسب با روحیات مادر همیشه از بهترین ایده‌ها برای انتخاب یک کادوی مناسب است زیرا مادران با از خودگذشتگی‌هایشان کمتر فرصت دارند به سراغ خودشان بروند و شما با خرید هدیه‌ای که مربوط به روحیات و شخصیت آنهاست می‌توانید این کمبود را جبران و آنها را خوشحال کنید. یکی از ایده‌های کمکی برای خوشحال کردن مادران تمیز کردن خانه در زمان نبودن آنها در خانه است که می‌تواند با خریدن یک کیک و هدیه کوچک تکمیل شود.

بهترین کادو برای همسر

بهترین کادو برای همسر

هدیه دادن به همسر مخصوصا در روز تولد یا سالگرد ازدواج همیشه از دغدغه‌های یک زوج است. علاوه‌بر خرید هدیه‌ای متناسب با روحیات و نیازهای همسر می‌شود با راهکارهای ساده‌ای خوشحالی آنها را بیشتر کرد، مثلا رزرو میز برای خوردن غذا در یک رستوران یا تهیه یک بلیط برای سفر دونفره یا حتی یک کنسرت یا نمایش می‌تواند از بهترین ایده‌ها برای خریدن کادوی همسر باشد تا با این روش او را از یکنواختی زندگی روزمره خارج کنید.

خرید اینترنتی بهترین کادو از الانزا

یکی از بهترین ایده‌ها برای انتخاب کادویی به صرفه و اقتصادی ست‌های هدیه‌ای هستند که در فروشگاه‌ها مخصوص هدیه دادن وجود دارند. یکی از سایت های معتبر خرید لوازم آرایشی که شما برای انتخاب و خرید بهترین کادو می‌توانید به آن سربزنید فروشگاه اینترنتی الانزا است. الانزا علاوه‌بر محصولات متنوع اکسسوری مو و مد و زیبایی که دارد و شما می‌توانید به عنوان هدیه آنها را انتخاب کنید، ست‌های هدیه‌ای را برای راحت‌تر کردن انتخاب کادو با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد که این ست‌های هدیه می‎تواند گزینه خوبی برای اکثر مناسبت‌ها باشد. شما می‌توانید با اطمینان خاطر هرمحصولی را از الانزا به عنوان کادو انتخاب کنید زیرا تمام محصولات الانزا ضمانت اصالت دارند و از کیفیت بالایی برخوردارند.