روش صحیح اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

روش صحیح اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

روش صحیح اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها روشی سریع، بدون درد و خونریزی برای از بین بردن موهای کرکی و زائد روی پوست است. البته این روش در کنار مزایای خود دارای معایبی از قبیل احتمال ایجاد جوش یا التهاب و ایجاد موهای زیر پوستی بوده که می‌توان با انجام درست آن از بروز این مسائل پیشگیری کرد.

در این مقاله همراه شما عزیزان هستیم تا درباره اصلاح صورت با تیغ یا ژیلت صحبت کنیم و روش صحیح انجام این کار را برایتان شرح دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

مزایای اصلاح صورت با تیغ یا ژیلت

برخلاف گذشته که اغلب خانم‌ها برای اصلاح صورتشان بند انداختن را انتخاب می‌کردند، امروزه استفاده از تیغ یا ژیلت بیشتر رواج دارد. البته بهترین روش اصلاح صورت کاملاً بستگی به ضخامت و تراکم موهای زائد و نوع پوست در هر فرد متفاوت است.

برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • عدم ایجاد درد
 • سادگی و سرعت بالا
 • ارزان و مقرون‌به‌صرفه بودن
 • لایه برداری پوست و از بین رفتن سلول‌های مرده

اصلاح صورت با تیغ یا ژیلت

معایب اصلاح صورت خانم‌ها با تیغ

این روش در کنار فوایدی که بیان کردیم، دارای عوارضی است که البته با انجام صحیح شیو کردن صورت می‌توانید تا حد زیادی از بروز آن‌ها پیشگیری نمایید؛ اما با این حال توصیه می‌کنیم اگر پوست حساسی دارید از انجام این کار صرف نظر کنید.

این معایب عبارتند از:

 • احتمال بریدن پوست
 • ایجاد موهای زیر پوستی
 • التهاب و قرمز شدن صورت
 • احتمال بروز جوش سرسفید یا زیرپوستی

قبل از شیو صورت چه کنیم؟

پیش از اینکه به سراغ مراحل شیو موهای زائد صورت با تیغ و ژیلت برویم، لازم است توضیح دهیم قبل از شیو صورت چه کنیم تا از عوارض این روش در امان بمانیم؟

ابتدا لازم است با یک شوینده صورت ملایم، کاملاً پوست را بشویید و با آب گرم آبکشی کنید. این کار باعث می‌شود باکتری‌ها و آلودگی‌های سطح پوست به منافذ آن وارد نشوند و تا حد زیادی از بروز جوش و آکنه جلوگیری به عمل آید.

قبل از شیو صورت چه کنیم

قبل از اصلاح صورت با تیغ چی بزنیم؟

توجه داشته باشید که پوست خشک و تمیز، بیش از مواقع دیگر مستعد بریدگی و بروز التهاب است. پس در پاسخ به این سوال که قبل از اصلاح صورت با تیغ چی بزنیم؟ باید گفت می‌توانید از کرم یا ژل اصلاح استفاده کنید. اگر به این موارد دسترسی ندارید، پیشنهاد ما کرم مرطوب کننده، ژل آلوئه ورا یا سرم پوست است.

روش صحیح اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها

پس از آماده سازی پوست، نوبت به انتخاب تیغ مناسب می‌رسد. این کار کاملاً سلیقه‌ای بوده و شما می‌توانید شیو کردن صورت را به کمک ژیلت‌های معمولی یا تیغ ابرو انجام دهید که در ادامه درباره هر دو روش صحبت می‌کنیم:

بهتر است بخوانید:
چگونه خودمان را بند بندازیم؟

آموزش شیو صورت با تیغ ابرو

آموزش شیو صورت با تیغ ابرو کاملاً ایمن و بی‌خطر است؛ به شرطی که بدانید چگونه باید آن را روی پوستتان حرکت دهید. البته توصیه می‌کنیم برای این کار حتما از تیغ ابرو نو و تیز استفاده کنید؛ چرا که در صورت مصرف تیغ‌های قدیمی و کند شده بیشتر در معرض بریدن پوست قرار خواهید داشت.

نحوه صحیح اصلاح صورت با تیغ ابرو طبق مراحل زیر است:

 1. تیغ را به کمک پنبه تمیز و الکل، کاملاً ضدعفونی کنید.
 2. پوست را کمی به سمت بالا بکشید.
 3. تیغ را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به پوست بگیرید.
 4. با حرکات آرام از بالا به سمت پایین صورت را شیو کنید.
 5. توجه داشته باشید که در نحوه صحیح اصلاح صورت با تیغ ابرو نباید تیغ را با زاویه ۹۰ درجه روی صورت بکشید؛ چرا که احتمال بریدن پوست بسیار افزایش خواهد یافت.
 6. بعد از پایان این مراحل مجدداً صورتتان را شسته و در نهایت از یک ماسک ورقه‌ای آبرسان و کرم مرطوب کننده ملایم و فاقد چربی استفاده کنید.

آموزش شیو صورت با تیغ ابرو

آموزش شیو صورت با ژیلت

نکته مهم در این روش آن است که نباید از خودتراش چند بار مصرف شده یا تیغی که در نواحی مختلف بدن از آن استفاده کرده‌اید، برای شیو کردن صورتتان کمک بگیرید. پیشنهاد ما ژیلت‌های یکبار مصرف دو لبه یا سه لبه هستند. اگر ژیلت شما نوار صابونی دارد، می‌توانید قبل از شروع کار پوستتان را چرب نکنید.

 1. پوست را کمی به سمت بالا بکشید و سپس ژیلت را در جهت رویش موهای صورت به آرامی از بالا به سمت پایین حرکت دهید.
 2. هر ناحیه را به آرامی شیو کرده، سپس تیغ را بتکانید و به سراغ ناحیه بعدی بروید.
 3. از کشیدن چندین باره تیغ روی یک ناحیه خاص جداً خودداری کنید.
 4. به طور کلی آموزش شیو صورت با ژیلت، نسبت به تیغ ابرو ساده‌تر بوده و در این روش احتمال بریدن پوست بسیار کم است.

آموزش شیو صورت با ژیلت

بهتر است بخوانید:
موم بهتر است یا وکس؟

نکات مهم در خصوص شیو کردن صورت

 • شیو کردن صورت روشی ایده‌آل برای برداشتن موهای کرکی و نازک است؛ پس اگر موهای ضخیم و سیاهی دارید بهتر است روش دیگری را جایگزین آن کنید.
 • شیو صورت به خودی خود باعث افزایش ضخامت موهای زائد نمی‌شود؛ تنها به دلیل قطع کردن ساقه مو از قسمت ضخیم آن، موهای رشد کرده کمی ضخیم‌تر از اصلاح با بند هستند.
 • اگر پوستی چرب و مستعد جوش دارید، قبل از شیو کردن به هیچ عنوان از کرم یا روغن‌های کومدوژنیک استفاده نکنید.
 • سعی کنید تا ۲۴ ساعت بعد از شیو صورت آرایش نکنید.

سوالات متداول درباره اصلاح صورت با تیغ یا ژیلت

در این مظلب به آموزش شیو کردن صورت با استفاده از ژیلت و تیغ اصلاح ابرو پرداختیم و برای شما عزیزان توضیح دادیم چگونه باید به کمک این وسایل موهای زائد صورتتان را از بین ببرید. در این بخش نیز به سوالات پرتکرار کاربران پاسخ خواهیم داد:

قبل از شیو صورت چه کنیم؟

قبل از شروع کار با یک شوینده صورت ملایم، کاملاً پوست را بشویید و با آب گرم آبکشی کنید.

نحوه صحیح اصلاح صورت با تیغ ابرو چگونه است؟

در این مطلب می‌توانید مراحل اصلاح صورت با تیغ ابرو را مطالعه کنید؛ آن را از دست ندهید.