فرق فوم و ژل شستشو صورت چیست؟

فرق فوم و ژل شستشو

محصولات متنوعی برای شستشوی صورت وجود دارند که شامل صابون، پن، فوم و ژل شستشوی صورت می‌شوند. اصلی‌ترین فرق فوم و ژل شستشو در بافت این محصولات است؛ البته این دو نوع شوینده صورت در موارد دیگری هم با یکدیگر تفاوت دارند.

در این مقاله می‌خواهیم تفاوت‌های بین ژل شستشوی صورت و فوم را بیان کنیم و برایتان توضیح دهیم که فوم شستشوی صورت بهتر است یا ژل ؟ پس پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای آن با ما همراه باشید تا جواب همه سوالاتتان را در این خصوص بگیرید.

ژل شستشوی صورت چیست؟

ژل شستشوی صورت دارای بافتی ژلی با غلظت بالا است. این محصولات حاوی مواد ضدعفونی کننده‌ای هستند که با از بین بردن باکتری‌ها، چربی و آلودگی‌های سطح پوست موجب پاکسازی آن و جلوگیری از بروز جوش و آکنه خواهند شد.

فوم شستشوی صورت چیست؟

فوم شستشوی صورت حالتی کف مانند دارد و نیازی نیست آن را زیاد روی پوستتان ماساژ دهید. این محصولات هم مانند ژل‌های شستشو، با ترکیبات خاص خود بسیار سریع به منافذ پوست نفوذ می‌کند و با از بین بردن آلودگی‌ها به طور عمیق، پوست صورت شما را تمیز و شاداب می‌کنند.

تفاوت فوم و ژل شستشو در چیست؟

در این بخش درباره تفاوت ژل و فوم شستشوی صورت صحبت می‌کنیم تا با توجه به آن‌ها بتوانید تشخیص دهید که کدام نوع از این شوینده‌ها انتخاب بهتر و مناسب‌تری برای شما هستند.

فرق فوم شستشو با ژل شستشو در بافت

اصلی‌ترین فرق فوم شستشو با ژل شستشو در ترکیبات آن‌ها می‌باشد؛ چرا که ژل‌ یک پاک کننده بر پایه آب است، اما فوم از موادی بر پایه کف تولید می‌شود. این تفاوت ظاهراً ساده به نظر می‌آید، اما تاثیر زیادی روی عملکرد و تاثیر این محصولات بر پوست صورت دارد.

فرق فوم شستشو با ژل شستشو

فرق فوم و ژل شستشو در میزان پاک کنندگی

ژل‌های شستشوی صورت بافت غلیظی دارند که می‌تواند سطح پوست و داخل منافذ را کاملاً پاکسازی کند؛ در حالیکه فوم‌ها بافت نسبتاً سبک‌تری دارند. اگر درباره تفاوت ژل و فوم شستشوی صورت در میزان پاک کنندگی بپرسید، باید بگوییم هر دوی این محصولات قدرت پاک کنندگی عالی دارند، اما ژل‌ها به دلیل نیاز به ماساژ، برای پوست‌های چرب و آکنه‌ای مناسب‌تر هستند.

بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین ژل شستشوی پوست چرب

فرق فوم شستشو با ژل شستشو در نحوه استفاده

دیگر تفاوت فوم و ژل شستشو در نحوه استفاده از این محصولات است. ژل‌های شستشوی صورت معمولاً کف نمی‌کنند یا کف کمی تولید خواهند کرد. برای استفاده از این محصولات لازم است حدود یک دقیقه آن را روی پوست خیس خود ماساژ دهید.

اما فوم شستشوی صورت به شکل کف بوده و برای شستن صورت به وسیله آن، نیاز به زمان کمتری خواهید داشت. البته هنگام استفاده از این محصولات هم ماساژ دادن پوست باعث عملکرد بهتر فوم و پاکسازی عمیق‌تر پوست خواهد شد.

تفاوت ژل و فوم شستشوی صورت

فرق فوم و ژل شستشو در خواص

جالب است بدانید بعضی از ژل‌های شستشوی صورت حاوی دانه‌های ریزی هستند که مانند اسکراب عمل کرده و باعث لایه‌برداری پوست صورتتان خواهد شد اما فوم‌ها فاقد این ویژگی هستند.

در عوض فوم شستشوی صورت در دو نوع دارای سولفات و فاقد سولفات تولید شده است که انواع فاقد سولفات آن برای پوست‌های خشک و حساس و نوع دیگر برای پوست‌های چرب و مختلط مناسب خواهند بود.

فوم شستشوی صورت بهتر است یا ژل؟

حالا که با تفاوت‌های این دو محصول کاربردی آشنا شدید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فوم شستشوی صورت بهتر است یا ژل ؟ یا هر کدام از این محصولات برای چه نوع پوستی مناسب هستند؟

در ابتدا باید بگوییم ژل‌ها و فوم‌های شستشوی صورت توسط برندهای متنوعی برای انواع مختلف پوست تولید و عرضه شده‌اند و هر نوع پوستی که داشته باشید می‌توانید محصول مورد نظرتان را در میان آن‌ها پیدا کنید.

فوم شستشوی صورت بهتر است یا ژل

با وجود اینکه بسیاری از افراد معتقدند فوم شستشوی صورت برای پوست‌های خشک و حساس و ژل شستشو برای پوست‌های چرب، مختلط و مستعد جوش مناسب است؛ اما این مساله برای همه صدق نمی‌کند! حتی گاهی فوم‌های شستشو انتخابی فوق‌العاده برای درمان جوش و چربی بیش از حد هستند.

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا نوع پوستتان را بشناسید، سپس با توجه به آن و تفاوت ژل و فوم شستشوی صورت ، محصول مناسبی را برای مدت محدودی امتحان کنید. در نهایت نیز محصولی را انتخاب نمایید که تمام نیازهای پوستتان را به صورت کامل برآورده نماید.

بهتر است بخوانید:
۱۰ محصول از بهترین فوم شستشوی صورت

سوالات متداول درباره فرق فوم و ژل شستشو

در این مقاله درباره تفاوت‌های ژل و فوم شستشوی صورت صحبت کردیم و توضیح دادیم که هر کدام از این محصولات چه مزایا و معایبی نسبت به همدیگر دارند. در این بخش نیز به سوالات پرتکرار کاربران در این خصوص پاسخ می‌دهیم:

تفاوت فوم و ژل شستشو در چیست؟

این دو محصول در مواردی مانند بافت، خواص، نحوه استفاده و ... تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در این مطلب درباره آن‌ها صحبت کرده‌ایم.

فوم شستشوی صورت بهتر است یا ژل؟

با مطالعه این مطلب متوجه خواهید که برای پوست شما فوم شستشوی صورت بهتر است یا ژل؟ پس آن را از دست ندهید.