آموزش فر کردن مو با اتو مو

آموزش فر كردن مو با اتو مو

با وجود اینکه اغلب افراد از اتو مو برای صاف و لخت کردن موهایشان استفاده می‌کنند؛ اما با آموزش فر کردن مو با اتو مو می‌توانید به سادگی با استفاده از این وسیله به موهایتان حالت زیبا و جذابی ببخشید و خودتان را برای شرکت در مجالس و مهمانی‌ها آماده کنید.

در این مقاله همراه شما هستیم تا به آموزش حالت دادن جلوی مو با اتو ، فر کردن موهای بلند و کوتاه بپردازیم؛ پس پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

انواع فر با اتو مو

قبل از آنکه به سراغ آموزش نحوه فر کردن موها برویم، لازم است با انواع فر با اتو مو آشنا شوید. این مدل‌ها به انواع مختلف ریز، درشت، لوله‌ای، کرلی، ویو ساحلی و … تقسیم می‌شوند که در تصویر زیر می‌توانید چند نمونه از آن‌ها را مشاهده کرده و تصمیم بگیرید که کدام یک را بیشتر دوست دارید.انواع فر با اتو مو

فر مو با اتو چگونه است؟

برای اینکه بتوانید موهایتان را با استفاده از اتو مو فر کنید، ابتدا باید یک اتو موی متناسب با مدل فری که می‌خواهید تهیه نمایید. قبلاً در مقاله اتو مو چه مارکی خوب است ، بهترین برندهای تولید کننده اتوی مو را معرفی کردیم و درباره هر یک اطلاعاتی را در اختیار شما گذاشتم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

اما برای فر مو با اتو ، هرچه صفحه اتو مو باریک‌تر و لبه‌های آن گرد باشند، نتیجه بهتری خواهید گرفت. علاوه بر آن اگر به فر ریز علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم اتو مویی را انتخاب نمایید که صفحات باریکی داشته باشد.

فر مو با اتو

در ادامه به آموزش فر کردن مو با اتو مو می‌پردازیم:

گام اول: موهایتان را بشویید و خشک کنید

اولین مرحله برای فر کردن موها، شستشوی مو با شامپو مو مناسب و خشک کردن کامل آنها به وسیله سشوار است. چرا که اگر موهایتان مرطوب باشند هم وز می‌شوند و هم احتمال سوختن و آسیب دیدن آن‌ها افزایش خواهد یافت.

بهتر است بخوانید:
مشخصات اتو مو مخصوص کراتینه چیست

گام دوم: از محصولات محافظت از مو استفاده کنید

برای فر مو با اتو ، معمولاً درجه حرارت اتو در حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ درجه فارنهایت است که مستقیماً روی موهای شما اعمال می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً از یک اسپری یا سرم مو محافظت کننده قبل از آن استفاده کنید تا موهایتان کمتر آسیب ببینند.

علاوه بر آن، این محصولات کمک می‌کنند تا موهای شما نرم و تقویت شوند، وز نشوند و حالت نهایی بهتر و جذاب‌تری داشته باشند.

آموزش حالت دادن جلوی مو با اتو

گام سوم: موهایتان را تقسیم کنید

در آموزش فر کردن مو با اتو مو ، تقسیم کردن موها به دسته‌های کوچکتر کمک می‌کند تا این کار ساده‌تر و سریع‌تر پیش برود. پس موهایتان را به چند دسته باریک تقسیم کنید و در هر بار فر کردن، دسته کوچکی را انتخاب نمایید. البته باید فر کردن موها را از قسمت پایین و پشت سر آغاز کرده و به سمت بالا و جلوی مو ادامه دهید.

گام چهارم: فر مو با اتو را آغاز کنید

حدود یک تا سه سانتی‌متر از موها را جدا کرده و از نزدیک به ریشه مو در اتو قرار دهید. حالا اتو مو را صاف به سمت پایین بکشید و از جایی که می‌خواهید فر مو آغاز شود، آن را ۱۸۰ درجه بچرخانید تا موها یک دور به دور اتو پیچیده شوند. در ادامه اتو مو را به همین حالت تا انتهای مو به سمت پایین بکشید.

گام پنجم: از اسپری مو استفاده کنید

پس از آنکه تمام قسمت‌های مو را با اتو فر کردید، با استفاده از شانه دندانه درشت یا انگشتانتان آن‌ها را به آرامی مرتب کنید تا حالت طبیعی‌تری به خود بگیرند. سپس یک اسپری حالت دهنده مو را از فاصله ۳۰ سانتی‌متری به کل موهایتان بپاشید تا ماندگاری فر مویتان بیشتر شود.

بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین مارک اسپری حالت دهنده مو

آموزش حالت دادن جلوی مو با اتو

آموزش حالت دادن جلوی مو با اتو برای افرادی مناسب است که میخواهند فقط جلوی موهایتان را حالت دهند و بقیه قسمت‌های آن را صاف، دم اسبی یا گوجه‌ای کنند.

کافیست دسته نازکی از جلوی موهایتان را جدا کرده و با کمی فاصله از ریشه، آن را بین صفحات اتو مو قرار دهید، کمی مکث کنید و با چرخش ۱۸۰ درجه اتو مو را به سمت پایین بکشید. نکته مهم در آموزش حالت دادن جلوی مو با اتو ، این است که فر کردن موهایتان باید به سمت عقب و خلاف جهت صورتتان باشد.

آموزش فر ریز با اتو مو

آموزش فر کردن موی کوتاه با اتو مو

تمامی مراحل آموزش فر کردن موی کوتاه با اتو مو شبیه به مراحل فوق است، با این تفاوت که باید فر کردن موهایتان را از نزدیک ریشه آغاز کنید. علاوه بر آن اتو موهایی که صفحات بزرگی دارند، اصلاً برای فر کردن موی کوتاه مناسب نیستند و باعث می‌شوند موهایتان هیچ حالتی به خود نگیرند.

بهتر است بخوانید:
بهترین دستگاه فر کننده مو کدام است؟

سوالات متداول درباره آموزش انواع فر با اتو مو

در این مطلب آموزش فر کردن موی کوتاه با اتو مو ، جلوی مو و موهای بلند را به شما عزیزان آموزش دادیم و در این بخش نیز به سوالات پرتکرار کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهیم:

آموزش فر کردن موی کوتاه با اتو مو چگونه است؟

در این مقاله نکات مهمی را برای فر کردن موهای کوتاه با اتو مو بیان کردیم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

فر مو با اتو شامل چه مراحلی می‌شود؟

ابتدا باید مطمئن باشید که موهایتان خشک و تمیز هستند، سپس از اسپری محافظت در برابر حرارت استفاده کرده و در نهایت طبق روشی که در این مطب شرح دادیم، موهایتان را فر کنید.