بعد از کاشت ناخن چه باید کرد؟

بعد از کاشت ناخن چه باید کرد؟

تقویت کننده ناخن

یکی از سوال های مهم پس از کاشت ناخن این است که بعد از کاشت ناخن چه باید کرد؟ در جواب به این سوال ابتدا باید بدانید که داشتن ناخن های زیبا و دست هایی جذاب و مرتب از خواسته های هر خانمی است که با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت آرایشی چند سالی است که شما می توانید با ناخن های شکسته و کوتاه خود خداحافظی کنید و با کاشت ناخن، دست هایی زیبا و جذاب داشته باشید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با مراحل و مراقبت های بعد از کاشت ناخن می توانید با مجله اینترنتی الانزا همراه شوید و از آسیب های احتمالی ناخن هایتان جلوگیری کنید.

چرا کاشت ناخن

چرا کاشت ناخن

چرا آرایش ناخن ؟ چرا کاشت ناخن؟ سوالی که اینجا مطرح می شود دو مدل است، شما پس از کاشت ناخن به دنبال مراقبت های پس از کاشت هستید یا خیر به دنبال مراقبت های پس از برداشت کاشت ناخن هایتان هستید؟ برای رسیدن به جواب هر دو سوال خود می توانید با ما همراه شوید. به طور کلی انجام کاشت ناخن برای بالا بردن اعتماد به نفس و زیبایی دست های شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت، به این حساب مراقبت های پس از کاشت اینگونه است که شما باید هنگام باز کردن درب بطری ها، باز کردن درب خانه و منزل، هنگام شستشوی ظروف، انجام کارهای خانه بسیار مراعات نموده و از انجام کارهای خطرناکی که باعث شکستگی در ناخن هایتان می شود پرهیز کنید. توجه داشته باشید که هر ۳ الی ۴ هفته یکبار باید ناخن های کاشته شده خود را ترمیم کنید تا در صورت بلند شدن ناخن ها هم زیبایی دست هایتان حفظ شود هم دچار مشکل و آسیب دیدگی نشوید. اما مشکلات پس از برداشت کاشت بیشتر از آن بوده که بخواهیم به صورت موردی به آن اشاره کنیم با این حساب برای آسیب های احتمالی پس از کاشت و راه حل های درمانی در ادامه مطلب را با ما بخوانید.

حتما مطالعه کنید:  ۱۰ سشوار برتر برند پرومکس

نازک شدن ناخن ها پس از کاشت

درمان نازک شدن ناخن ها پس از ژلیش چگونه ممکن است؟ معمولا برای کاشت ناخن، سطح روی ناخن های شما توسط ناخن کاری ماهر و متخصص نازک شده یا به اصطلاح خط و خشی ایجاد خواهد شد که چربی های اضافه روی ناخن هایتان را گرفته و پس از آن مواد کاشت روی آن قرار خواهد گرفت. شما تصور کنید که هر بار ناخن های شما نازک شده و موادی دیگر روی سطح آن را پوشش می دهد با این حساب سطح روی ناخن هایتان نمی تواند نفس بکشد و در نهایت این ناخن ها همچنان نازک می ماند در این شرایط شما ناخن های کاشت شده خود را ریمو خواهید کرد و در نهایت تا مدتی که آن ناخن های نازک بلند نشود و کوتاه نکنید نمی توانید ناخن هایی زیبا و با ضخامت بیشتر داشته باشید، در این مرحله شما برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر می توانید از محلول های تقویت کننده ناخن برای تغذیه ناخن های استفاده کنید.

کبود شدن بستر ناخن

یکی از بیماری هایی که هنگام کاشت ناخن در طولانی مدت ممکن است برای شما پیش بیاید این است که فرد بستر کلی ناخن هایش کاملا کبود شده، این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که سرخ رگهای حامل خون با کمبود اکسیژن مواجه خواهد شد و این زمان است که بستر ناخن هایتان اکسیژن کافی نرسیده و ناخن کبود خواهد شد. شما با برداشت کاشت ناخن می توانید به بیماری های قلبی، ریوی و یا حتی عفونت ریوی خود پی بیرید.

حتما مطالعه کنید:  انواع مداد لب چیست و طرز صحیح استفاده از آن چگونه است؟

احتمال ابتلا به اگزما

از آنجایی که ناخن ها زیر پوششی از مواد قرار خواهند گرفت ممکن است در صورت استفاده از کاشت ناخن در طولانی مدت و استفاده نکردن از محصولات با کیفیت مانند چسب ناخن نامناسب یا استفاده نکردن از محلول ضد قارچ ناخن هایتان دچار اگزما و عفونت شود که در نهایت پس از ۲۴ ساعت پس از کاشت یا ترمیم به صورت سرخی اطراف ناخن، خارش، تاول و حتی سوزش بروز خواهد کرد. در صورت بروز همچین مشکلی شما می توانید از یک کرم بتامتازون استفاده نمائید و به مدت ۳ روز از آن استفاده کنید.

علت هوا کشیدن ناخن ها در زمان کاشت چیست؟

علت هوا کشیدن ناخن ها در زمان کاشت چیست؟

 1. زمانی ممکن است شما پس از دو هفته گذشت از کاشت ناخن هایتان احساس کنید که ناخن ها از انتها بلند شده و یا تغییر رنگ داده است، این علت دقیقا به دلیل کاشت نادرست و عدم رعایت مواد گذاری به فاصله ۱ میل از کوتیکول ناخن هایتان اتفاق خواهد افتاد.
 2. ممکن است گاهی هواکشی از وسط ناخن هایتان اتفاق بیافتد و این به دلیل ضربه مستقیم به ناخن هایتان است که در صورت حواس پرتی اتفاق خواهد افتاد.
 3. استفاده مداوم از استون و پد لاک پاک کن باعث تخریب مواد کاشت شما شده و احتمال هوا کشیدن ناخن هایتان را بالا خواهد برد.
 4. توجه داشته باشید که اگر ناخن هایتان صدف چرب داشته باشد باید از پرایمر اسیدی بالا استفاده کنید تا مواد از روی ناخن هایتان بلند نشود.
حتما مطالعه کنید:  کرم پودر مناسب برای پوست سبزه، سفید و گندمی

مراقبت های پس از کاشت ناخن

مراقبت های پس از کاشت ناخن

 1. از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از کاشت با احتیاط از دست های خود استفاده کنید تا ضربه ای به ناخن هایتان وارد نشود.
 2. بازه زمانی ۱ الی ۲ روز اول کاشت ناخن برای فیکس شدن ناخن های مصنوعی و مراقبت از ناخن هایتان است که باید بیشتر مراعات شود.
 3. برای حفاظت از ناخن هایتان از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، آبرسانی ناخن از شکستگی آن جلوگیری خواهد کرد.
 4. به یاد داشته باشید که ناخن هایتان را می توانید هنگام استفاده از مرطوب کننده دست و صورت با همان مرطوب کننده چرب کنید، مرطوب کننده نامناسب به ناخن هایتان آسیب خواهد زد.
 5. در صورت انجام کارهای منزل مانند شستشوی ظروف و آشپزی حتما از دستکش استفاده کنید.
 6. حرارت بسیار بالای اجاق گاز ممکن است ناخن های شما را آب کند با این حساب به این مورد توجه داشته باشیم.
 7. هر ۴ هفته یکبار ناخن های خود را برای ترمیم به دست متخصص و ناخن کار ماهر بسپارید.
 8. هر شب قبل خواب از یک روغن کوتیکول برای تقویت ناخن های خود استفاده کنید.

نتیجه گیری
در نهایت شما برای داشتن ناخن های زیبا و جذاب نیاز به کاشت خواهید داشت، پس از کاشت نیز نیاز است تا یک سری نکات را برای نگهداری مناسب ناخن های خود رعایت فرمائید. پس از رعایت تمامی نکات ذکر شده شما می توانید با استفاده از یک سری ابزار و محصولات تقویت ناخن از ناخن های خود مراقبت کرده و دیگر نگران آسیب ناخن هایتان نباشید. شما می توانید بهترین تقویت کننده های ناخن و محصولات آرایش ناخن را از فروشگاه اینترنتی الانزا خریداری نمائید و دیگر نگران شکستن ناخن هایتان نباشید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *