نکات استفاده از پنکک چیست؟

پنکک چیست

پوست صورت بر اثر برخی عواملی مانند مشکلات داخلی، قرار گیری در زیر نور خورشید، آلودگی های محیطی بیش از حد چربی تولید می کند. مخصوصا در فصول گرم سال که عرق کردن صورت باعث می شود این ترشح چربی بسیار بیشتر شود. از این رو بسیاری از خانم ها با این مشکل در روزهای گرم سال و هنگامی که زیر نور آفتاب قرار می گیرند روبرو هستند. بسیاری از افراد به دنبال یک راهکار برای حل این مشکل هستند. به احتمال زیاد از بسیاری از خانم ها که بپرسید خرید پنکک آرایشی را پیشنهاد می‌کنند. پنکک باعث می شود شما کمتر عرق کنید و چربی پوستتان زیاد نشود. اما آیا هر پنککی مناسب است؟ 

ضرروت استفاده از پنکک

همان گونه که گفته شد به دلیل برخی از شرایط ممکن است چربی پوست شما افزایش پیدا کند، تصور کنید که شما از یک پنکک نامرغوب برای حل این مشکل استفاده می کنید. چربی اضافی و پنکک نامرغوب همه چیز را برای پوست شما بدتر می کند. پنکک های نامرغوب باعث می شوند پوست شما دچار آکنه، جوش، لک های پوستی، چروک و تیرگی شوند. تازه این موارد جزئی از مشکلاتی است که در اثر استفاده از یک پنکک نامرغوب بوجود می آید. 

cosmetic pancakes

یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید چربی پوست خود را بپوشانید و در هنگام تابستان و عرق کردن از برق افتادن صورت خود جلوگیری کنید، استفاده از پنکک آرایشی در کنار کرم ضد آفتاب می باشد. 

یکی از مراحل مهمی که در آرایش کردن باید با دقت فراوان صورت گیرد پوشاندن موثر نواقص پوستی است. باید به گونه نواقص صورت خود را با لوازم آرایشی صورت مناسب بپوشانید که پوست شما ظاهری یکدست و جذاب پیدا کند. یکی از مواردی که در این زمینه جهت پوشاندن نواقص صورت به شما کمک می کند، کرم پودرها هستند. آن ها با داشتن رنگدانه های رنگی بر روی سطح پوست، نواقص را می پوشانند. البته که تنها پوشاننده صورت کرم پودرها نیستند بلکه در برخی از نواحی صورت می توان از کانسیلر های و یا فاندیشن های نیز استفاده کرد. 

اما یکی از روش هایی که باعث می شود شما بسیار جذاب تر به نظر برسید و این پوشانندگی را تکمیل می کند استفاده از پنکک های آرایشی است. در واقع پنکک های آرایشی به نوعی فیکساتور آرایش هستند و باعث می شوند با عرق کردن و یا چربی اضافی پوست آرایش شما حالتی فیکس و بی نقص داشته باشد. از بهم ریختگی کرم پودر و موارد دیگر نیز جلوگیری خواهد کرد.

کاربرد پنکیک آرایشی

پنکک آرایشی

یکی از تثبیت کننده های آرایشی که شاید از سال ها پیش تا به امروز بسیار متداول بوده است، پنکک آرایشی است. تقریبا بسیاری از خانم ها از این پنکک ها تا حدودی در آرایششان استفاده کرده اند. ساختار پنکک ها با بسیاری از کرم پودرها و فیکساتورها متفاوت می باشند. پنکک ها به صورت پودر فشرده هستند و معمولا هنگامی شما قصد استفاده از آن ها را داشته باشید باید با استفاده از یک پد و یا یک اسفنج این کار را انجام دهید. این مواد آرایشی به دلیل ساختار پودری که دارد به راحتی می تواند بر روی کرم پودر شما قرار بگیرد و پوشش مناسبی را ایجاد نماید.

به همین دلیل است که می گوییم: پنکک های آرایشی تثبیت کننده هستند. به همین دلیل از است که می شود گفت بی شک پنکک های یار همیشگی کرم پودرها هستند. البته برخی از خانم ها از پنکک بدون کرم پودر استفاده می کنند که بسیار هم رضایت دارند. بله پنکک های به تنهایی نیز می توانند استفاده شوند و در بسیاری از مواقع پوشانندگی بسیار خوبی هم دارند. اما برای اینکه از پنکک های به تنهایی استفاده کنید باید به برخی نکات توجه کنید. برای اطلاعات بیشتر در استفاده و کاربرد پنکک های آرایشی با ما در ادامه همراه باشید.

cosmetic pancakes

نکاتی که قبل از استفاده از پنکک باید توجه کرد

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که دارای پوست خشکی می باشید باید حتما قبل از مصرف پنکک، از یک مرطوب کننده استفاده کنید. چرا که با وجود ساختاری که در پودر پنکک ها موجود است باعث جذب رطوبت و چربی پوست می شود. از این رو اگر پوست شما خشک باشد خشک تر می شود. بعد از این که کرم مرطوب کننده را بر روی صورت خود زدید باید کمی حوصله به خرج دهید و منتظر بمانید تا جذب پوست شما شوند. این کار کمک می کند پنکک ها به طور یکنواخت روی پوست پخش شوند. 

از آن جایی که پنکک ها دارای ساختاری پودری شکل هستند و به راحتی روی سطح پوست پوشانندگی مناسبی ایجاد می کنند برای افرادی که پوست چربی دارند بسیار ایده آل هستند. ساختار پنکک های آرایشی به گونه ای هستند که باعث کنترل چربی و تعریق پوست می شوند. احتمالا اگر شما پوست چربی دارید همیشه با این مشکل روبرویید که هنگام گرما و عرق کردن پوستتان برق می زند و کرم برای پوست شما به اصطلاح ماسیده می شود. پنکک ها این مشکل شما را نیز حل می کنند و به شما حالتی مات و بسیار جذاب هدیه می دهند. پس اگر پوست چرب دارید به شما توصیه می شود از پنکک ها استفاده کنید.

کاربرد پنکیک

بهتر است بخوانید: دی دی کرم چیست

همچنین پنکک ها به پوشانندگی منافذ باز پوست نیز کمک می کنند. احتمالا بارها و بارها شنیده اید که منافذ باز پوست را نباید دست بزنید اما پنکک ها به درد آن دسته از منافذ بازی میخورند که بیش از حد باز هستند و روی پوست به صورت ریز ریز از دور کاملا مشخص هستند. این منافذ بر روی پوست به گونه ای هستند که کرم پودرها آن ها را نمی پوشانند از این رو بر روی اعتماد به نفس افراد بسیار تاثیر می گذارند و همیشه احساس بدی از آرایش خود دارند. به همین دلیل شما می توانید از پنکک جهت رفع این مشکل استفاده کنید.

پنکک آرایشی

انتخاب پنکک آرایشی

یکی از موارد مهمی که شما باید همیشه به آن دقت کنید انتخاب پنکک های آرایشی است. انتخاب رنگ و نوع آن نیز برای شما بسیار حائز اهمیت هستند. رنگ پنکک را باید متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید. برای اینکه کمی جذاب تر به نظر برسید همچنین می توانید رنگ آن را یک درجه از رنگ پوست خود نیز روشن تر هم انتخاب کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد. در خرید پنکک از یک نوع مرغوب و استاندارد انتخاب کنید.

کاربرد پنکیک آرایشی

از کجا پنکک آرایشی بخرم؟

بسیاری از پنکک های آرایشی نوع مرغوبی ندارند و استاندارد نیستند از این رو موجود مشکلات پوستی برای ما می شوند. اگر شما از پنکک با کیفیت و استاندارد استفاده کنید، تثبیت آرایش شما نیز بیشتر تضمین خواهد شد. به همین دلیل شما می توانید سری به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا بزنید و با خیال راحت پنکک مرغوب و استاندار آرایشی خود را  بخرید و به راحتی درب منزلتان آن را تحویل بگیرید.