پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

پرایمر چیست و چه کاربردی دارد

یکی از بهترین لوازم آرایشی برای صورت که شما به وسیله ی آن می توانید منافذ باز و حتی لک های پوستی به همراه چین و چروک تان را پوشش بدهید پرایمر است، در ادامه برای آشنایی بیشتر با پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟ با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

پرایمر صورت یا زیرساز آرایش یکی از مهمترین رکن های آرایش شما است که به عنوان پایه آرایش برای داشتن میکاپی زیبا به شما کمک خواهد کرد، جالب است بدانید که محصولات آرایشی با کیفیت در طولانی مدت شادابی و زیبایی صورت شما را تحت تاثیر خواهد داد و معمولا برای آرایش در مجالس مهم و قرار گرفتن در برابر دوربین ترجیح این است که از محصولات آرایشی با کیفیت و اصولی استفاده نمائید.

پرایمر چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا بدانید که زمانی که پوست خود را عاری از هرگونه آلودگی کردید و خشک کردید باید از این محصول بر روی پوست تمیز خود بزنید و به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا جذب پوست صورت تان شود.

پس از آنکه پرایمر بر روی پوست تان جذب شد حال می توانید به این نکته که پرایمر چیست پی ببرید. پس از استفاده از پرایمر منافذ باز پوست تان توسط این محصول مسدود شده و پوست صورت تان مات می شود، در این مرحله شما باید از کرم پودر برای پوشش دهی پوست صورت و یکدست کردن آن استفاده نمائید. با این توضیحات تا حدودی با پرایمر چیست و نحوه استفاده از آن آشنا شده اید و در ادامه با ویژگی ها و کاربردهای دیگر این محصول آشنا خواهید شد.

پرایمر چه کاربردی دارد؟

معمولا برای هر قسمت از بدن پرایمری خاص در نظر گرفته شده است و شما برای مناطقی مانند صورت، چشم، لب و ناخن هایتان نیز نیاز به پرایمر خواهید داشت. پرایمر چه کاربردی دارد؟ برای جواب دادن به این سوال باید بدانید که پرایمر باعث ماندگاری بیشتر آرایش و حتی استحکام بیشتر پوست و مو و ناخن خواهد شد. اما در ارتباط با پرایمر پوست بهتر است بدانید که این پرایمر طول مدت آرایش صورت شما را بالا برده و جلوه نهایی میکاپ شما را بیشتر خواهد کرد.

شما با استفاده از پرایمر پوستی یکدست تر و یکنواخت خواهید داشت. حال تصور کنید که شما پوستی چرب دارید و در گرمای تابستان در کمترین زمان ممکن آرایش روی صورت شما اصطلاحا آب شده و بهم خواهد ریخت در این شرایط تنها نکته ای که شما را از این وضع اسفناک نجات خواهد داد همان استفاده از پرایمر است.

primer چیست

بهتر است بخوانید: پودر بیک صورت چیست

مزایای استفاده از پرایمر

  • ضد پیری و چروک های زودرس
  • روشن و شفاف کردن پوست
  • نرم کننده و آبرسان برای پوست
  • تصحیح رنگ پوست و ایجاد پوستی یکنواخت و صاف
  • بالا بردن دوام و ماندگاری آرایش
  • زیرساز آرایش قبل از میکاپ
  • صرفه جویی در هزینه خرید مواد آرایشی بیشتر با بالا بردن دوام آرایش
  • پوشاندن منافذ باز پوست
  • مات کردن و کنترل چربی پوست بخصوص در فصول گرم سال
  • کاهش التهاب و قرمزی پوست و جوش

خرید پرایمر آرایشی

پرایمرهای رنگی چه کاربردی دارند؟

حال که کمی بیشتر با پرایمر آشنا شده اید باید شما را انواع دیگر پرایمر که شامل پرایمرهای رنگارنگ می شود آشنا کنیم، پرایمر های رنگی چه کاربردی دارند؟ و در چه شرایطی استفاده خواهند شد. پرایمرهای رنگی برای اصلاح رنگ پوست شما به کار خواهند رفت و به طور مثال برای از بین بردن برجستگی و تیرگی جوش های صورت تان نیاز به یک پرایمر داشته باشید که در این شرایط پرایمر سبز رنگ می تواند این تیرگی را پوشش بدهد و پوستی صاف و زیبا داشته باشید.

پرایمر چه کاربردی دارد

همچنین بخوانید: پرایمر ایرانی چه مارکی خوبه

بهترین روش استفاده از پرایمر چیست؟

برای تاثیرگذاری بهتر پرایمر بر روی صورت به شما توصیه می کنیم از انگشتان دست هایتان برای پخش کردن آن بر روی صورت تان استفاده کنید، این روش حالت طبیعی تری به پوست شما خواهد داد و برای نواحی کوچک تر مانند گوشه چشم هایتان می توانید از یک برس کوچک استفاده نمائید و تمامی سطح پوست تان را پوشش بدهید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در تمامی طول سال از پرایمر استفاده نمائید و تنها در فصول گرم یا مشخص استفاده نشود و اینکه فراموش نشود که استفاده روزانه پرایمر اصلا مناسب نبوده و پوست شما را دچار مشکل خواهد کرد.

پرایمر چیست و چگونه استفاده میشود

نحوه استفاده از پرایمر صورت

توجه داشته باشید که قبل از استفاده پرایمر باید با یک کرم مرطوب کننده مناسب با پوست تان، پوست صورت خود را مرطوب نمائید بخصوص اگر جز افرادی هستید که پوست خشکی دارید فراموش نکنید انجام این کار برای شما صد در صدی خواهد بود و توصیه اکید بر انجام آن خواهد شد.

در مرحله بعدی اجازه بدهید تا مرطوب کننده برای مدتی روی پوست تان بماند و به خوبی جذب پوست تان شود، پس از آن از پرایمر استفاده کنید و به وسیله ی نوک انگشت هایتان آن را روی پوست تان پخش کنید. در این مرحله ابتدا از اطراف چشم و بینی شروع کرده و پس از آن به پیشانی و گونه و چانه خود خواهید رسید. پس از خشک شدن پرایمر حال نوبت آن است تا از کرم پودر یا هر محصول دیگری که مد نظرتان است استفاده کنید.

پرایمری چیست

نتیجه گیری

در نهایت همانطور که گفته شد از پرایمر برای زیرسازی میکاپ و بالا بردن دوام آرایش بر روی صورت تان استفاده خواهد شد و بهتر است بدانید که انواع مختلفی از پرایمر های رنگارنگ وجود دارد که به شما این فرصت را می دهد تا پوست تان را یکدست و یکنواخت نشان بدهید. در نتیجه شما می توانید پرایمر و محصولات زیرساز آرایش پوست را از آنلاین شاپ آرایشی الانزا خریداری نمائید و در کمتری زمان ممکن کالاهای آرایشی خود را با کیفیت بسیار بالا تحویل نمائید.