انواع خط چشم کدام‌اند؟

انواع مدل خط چشم

خط چشم یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های انواع لوازم آرایش چشم است که تا حد زیادی می تواند موجب تغییر و زیبایی چشم های افراد شود. کسانی که در انتخاب نوع خط چشم موفق عمل می کنند می توانند به جلوه گری چشم هایشان بیفزایند و حتی تا حدودی سایر نقص های موجود در بخش های مختلف آرایش شان را با خط چشم زیبا پوشش دهند. به همین دلیل در ادامه می خواهیم که در خصوص انواع خط چشم مطالبی را نگارش کنیم و به معرفی انواع خط چشم بپردازیم. با ما همراه باشید. 

انواع خط چشم

مهم ترین انواع خط چشم که این روزها در بازار عرضه می شود و نیز در فروشگاه های اینترنتی معتبر نیز موجود می باشد موارد زیر هستند: 

خط چشم مدادی یا مداد چشم

این مدل از خط چشم در دسته انواع خط چشم های قدیمی قرار می گیرد که از دیرباز مورد استفاده زنان و دختران جوان بوده است. 

این خط چشم به دلیل ویژگی هایی که دارد بهترین گزینه برای افرادی است که چندان تجربه ای برای کشیدن خط چشم ندارند و به نوعی مبتدی محسوب می شوند. زیرا که این خط چشم روی پوست پشت چشم و در محلی که خط چشم کشیده می شود سر نمی خورد و به راحتی می توانید آن را روی پلک تان حرکت دهید. 

در گذشته سرمه های چشم را در بخش های داخلی چشم ها نیز استفاده می کردند. خط چشم مدادی نیز این امکان را فراهم می کند تا افراد آن را در بخش داخلی چشم ها نیز استفاده کنند. 

خط چشم مدادی نیز خود دارای انواعی است که مهم ترین آن ها: مدادهای پیچی ( مکانیکی)، مدادهایی که پایه هایی پودری دارند، مداد هایی که پایه واکسی دارند و مداد چشم سرمه ای. 

خط چشم های مدادی دارای نقطه ضعف هایی هستند همچون: پاک شدن در کوتاه ترین زمان، پخش شدن در بخش های مختلف چشم ها و سرعت اتمام خط چشم در کوتاه ترین زمان، زیرا که دائما نیاز دارید آن را بتراشید تا سر آن به خوبی بیرون باشد و بتوانید خط چشم را به درستی بکشید.

انواع خط چشم

همچنین بخوانید: چگونه خط چشم مدادی بکشیم

خط چشم مایع

به دلیل این که مایع استفاده شده در این نوع خط چشم روی چشم سر می خورد کسانی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند که در خط چشم کشیدن مهارت زیادی دارند. زیرا که با مهارت و به آسانی می توانند دست شان را حرکت بدهند و فرم مورد نظرشان را ایجاد کنند. به همین دلیل خط چشم مایع گزینه انتخابی برای افراد حرفه ای و میکاپ آرتیست های متخصص است. 

در بخش انتهایی خط چشم ها برسی مویی وجود دارد که مایع در آن جمع می شود و به راحتی می توانید آن را روی چشم ها بکشید. بعد از کشیدن خط چشم مایع مدت زمان چند ثانیه ای یا چند دقیقه ای را باید صبر کنید تا تمامی بخش های آن به طور کلی خشک گردد. سپس می توانید سایر لوازم آرایشی زنانه ، مثل ریمل را بزنید. از مزایای خط چشم مایع این است که بعد از خشک شدن دیگر نگرانی در خصوص پخش آن در بخش های مختلف چشم ها نخواهید داشت. 

خط چشم مایع در اغلب موارد برای افرادی استفاده می شود که می خواهند به مهمانی های طولانی مدت بروند و در جلسات عروسی شرکت کنند. برای پاک کردن خط چشم مایع بهتر است که نسبت به خرید پاک کننده آرایش چشم اقدام کنید زیرا که بعد از خشک شدن، پاک کردن آن چندان هم آسان نیست و بهترین گزینه این محصولات می باشد و هیچ آسیبی به چشم نخواهد زد. 

خط چشم پلاستیکی چیست

خط چشم ژله ای 

این نوع خط چشم نیز در یک محفظه های پلاستیکی ریخته می شود و نحوه استفاده از آن نیز بکار گیری قلمو یا براش لوازم آرایشی ریز و ظریف است. به همین دلیل استفاده از آن نیز نسبت به خط چشم مایع نیز قدری دشوارتر خواهد بود. در این خط چشم از پایه کرمی استفاده شده است و موجب می شود که با سایر انواع خط چشم ها متفاوت باشد. خط چشم ماژیکی در هنگامی که سایه های غلیظ استفاده می کنید بهترین گزینه انتخابی در خصوص خط چشم است. نحوه کاربرد آن راحت است و نیازی به تمرین زیاد ندارد. با کمی کار کردن با این نوع خط چشم می توانید آن را به طور حرفه ای روی چشم هایتان بکشید. 

از نکات منفی ای که می توانیم در خصوص خط چشم ژله ای برشمریم این است که در کوتاه ترین زمان خشک می شود اما ماندگاری آن کوتاه مدت است. توصیه می شود که افراد دارای پوست های مرطوب این نوع خط چشم را استفاده کنند. زیرا که در پوست های خشک این نوع خط چشم باعث ایجاد خشکی خواهد شد.

خرید خط چشم

خط چشم ماژیکی 

خط چشم ماژیکی همچون انواع خط چشم های مایع است با این تفاوت که ظاهر آن همچون ماژیک است. استفاده از این نوع خط چشم تقریباً راحت است به شرطی که بتوانید آن را با مهارت روی پلک حرکت دهید. 

این نوع خط چشم نسبت به سایر انواع خط چشم ها نوین محسوب می شود و آخرین مدلی است که توسط کمپانی های مختلف تولید می شود. 

مهم ترین مزایایی که خط چشم ماژیکی

  • نحوه استفاده از آن بسیار آسان است. 
  • مدت زمان ماندگاری خط چشم بسیار زیاد است. بنابراین با یک بار زدن خط چشم ماژیکی مدت زمان طولانی را می توانید آن را روی چشم هایتان داشته باشید. 

البته این خط چشم نیز همچون سایر انواع آن می تواند با معایبی همراه باشد که مهم ترین آن سخت بودن روند پاک کردن خط چشم ماژیکی است. به همین دلیل باید با مواد پاک کننده و شویند مخصوصی آن را پاک کنید. 

نام انواع خط چشم

همچنین بخوانید: خط چشم ژله ای چیست

خرید انواع خط چشم از یک فروشگاه اینترنتی معتبر

فروشگاه اینترنتی الانزا بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند در ابتدا با انواع خط چشم ها آشنا شوند سپس به خرید خط چشم اقدام کنند. در این فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه و صرف زمان می توانید انواع خط چشم ها را مشاهده کنید سپس بعد از مقایسه انواع محصول ها گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را از این فروشگاه خریداری کنید. بعد از انتخاب گزینه خرید نهایی، شما در کوتاه ترین زمان محصول مورد نظرتان را در درب منزل دریافت خواهید کرد.