رنگ ابرو و ۱۰ اشتباه رایج و معمول

رنگ ابرو و ۱۰ اشتباه رایج و معمول

بسیاری از خانم ها برای آراستگی بیشتر خود و هماهنگ شدن رنگ مو و رنگ ابرو ، چند سالی است که ابروهای خود را نیز رنگ می کنند. اما همانطور که می دانید، تارهای ابروهای ما به نسبت تارهای موی سرمان بسیار ضعیف تر و نازک تر هستند، از این رو برای رنگ کردن آن ها نمی توان به همان روالی که برای موهایتان عمل می کنید، اقدام نمایید. ممکن است با کوچکترین اشتباه، ریزش ابرو پیدا کنید و یا ابروهای خود را بسوزانید. ما در این مقاله قصد بر آن داریم که شما را با ۱۰ اشتباه رایج و معمول رنگ ابرو آشنا کنیم. با همراه باشید تا هنگام رنگ ابرو به ابروهای خود آسیب نزنید.

اشتباهات رایج و معمول درباره رنگ ابرو

اشتباهات رایج درباره رنگ ابرو

خانم ها نسبت به آقایان بیشتر به آراستگی و زیبایی خود اهمیت می دهند و بیشتر به دنبال آن هستند که صورتی زیبا و جوان داشته باشند. رنگ مو و رنگ ابرو یکی از آن راه هایی است که خانم ها برای آراسته شدن چهره خود استفاده می کنند.

خانم ها یکی از راه های آراسته و تمیز شدن صورتشان برداشتن ابروها و رنگ کردن آنها می باشد. برخی از خانم ها برای این که هزینه کمتری برای آرایش ابرو بدهند خودشان دست به کار می شوند و ابروها را اصلاح می کنند و رنگ می کنند و اگر اطلاعات خوبی در زمینه رنگ ابرو نداشته باشند می توانند آسیب های جدی به ابروهای خود وارد کنند.

استفاده رنگ مو برای رنگ ابرو

استفاده رنگ مو برای رنگ ابرو

خیلی از افراد نمی دانند که چه نوع رنگی برای ابروهایشان  مناسب تر می باشد.  بیشتر خانم هایی که در منزل ابروهای خود را رنگ میکنند از رنگی که برای موهای خود استفاده می کنند همان را روی ابروهای خود گذاشته و همین کار باعث از بین رفتن ابروهای آن ها خواهد شد زیرا رنگ هایی که برای موهای شما طراحی شده است قوی تر از رنگ هایی می باشد که برای ابروهای شما مناسب تر است. از طرفی دوام رنگ مو بر روی موهای شما با شامپو شدن کم می شود اما این رنگ با شامپو تماس نمی‌یابد و تغییر رنگ آن با رنگ مو بسیار متفاوت است پس اگر از رنگ مو بجای رنگ ابرو استفاده کنید احتمال تغییر رنگ نا‌خواسته بر روی ابرو‌های شما بسیار بیشتر است.

دکلره کردن ابروها

برای روشن شدن ابروهای خود، هیچ گاه از دکلره استفاده نکنید. چرا که دکلره دارای مواد شیمیایی بسیار زیادی است که برای ابروهای شما بسیار خطرناک خواهد بود. از این مواد بیشتر برای روشن شدن موی سر استفاده می شود. این مواد برای موی سر که ضخامت بیشتری به نسبت ابرو دارد بسیار ضرر دارد چه برسد که بخواهید از آن برای ابروهای خود استفاده کنید.

دکلره به هنگام ترکیب از خود گازی متصاعد می‌کند که هم سمی است و هم می‌تواند موجبات امراض چشمی را برای شما به وجود آورد. پس بنابرین برای رنگ ابرو اصلا مناسب نیست و وقتی دکلره را روی موهای ابرو می‌مالید کاری بسیار پر ریسک را مرتکب شده اید که کاملا خطرناک خواهد بود و ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به وجود آورد.

انتخاب رنگ ابرو مانند رنگ مو

انتخاب رنگ ابرو مانند رنگ مو

اگر شما ابروی خود را مانند مو‌هایتان رنگ کنید چندان جذاب نیست. اگر موهایتان روشن است، ابروها را دو درجه تیره تر رنگ کنید و اگر موهایتان تیره است رنگ ابروی خود را دو درجه روشن تر انتخاب کنید. بهتر است که رنگ ابرو را طوری انتخاب کنید که متناسب با تناژ پوست شما باشد.

تمدید نکردن رنگ ابرو

رنگ ابرو هم مانند رنگ مو بعد از مدت زمانی، دچار کمرنگ شدن می شود، خیلی از خانم هایی که کار با رنگ ابرو را نمی دانند مدام به سالن های آرایشی مراجعه می کنند. در صورتی که با مقداری اکسیدان و رنگ مخصوص ابرو، می توانند مجددا ابروهای خودرا رنگ نمایند.

کندن موهای سفید ابرو

خیلی از خانم ها فکر می کنند که موهای سفید ابروهایشان را به خاطر اینکه رنگ پذیری خوبی ندارند بهتر است بکنند، اما این کار بسیار اشتباه می باشد زیرا به مرور زمان حجم ابروهایشان بسیار کم خواهد شد و حتی موهای سفید شان بیشتر خواهد شد. بنابراین می توانند از رنگ ابروهای تیره تر استفاده کنند.

استفاده از رنگ ابرو تیره برای پوست های تیره

اگر پوست و چشمانی تیره دارید بهتر است از رنگ ابرو قهوه ای که از رنگ مویتان روشن تر است استفاده کنید که پوستتان روشن تر به نظر بییاید.

استفاده از رنگ ابرو روشن برای پوست های روشن

کسانی که پوست های روشن دارند اغلب چشم ها و موهایی روشنی نیز دارند پس بنابراین ابروهای که به رنگ روشن باشد مناسب این افراد نمی باشد و برای اینکه جذاب تر به نظر بیایند بهتر است از رنگ ابرو تیره تر از موی خود استفاده کنند. 

استفاده کردن از رنگ ابروی مشکی

 یکی از رنگ ابروهایی که شاید مناسب هرکسی نباشد و در صورت فرد خیلی جالب نباشد رنگ ابروی مشکی است. پس با هر نوع رنگ پوستی که باشید بهتر است از رنگ مشکی استفاده نکنید و بهترین انتخاب برای ما می تواند رنگ ابروهای رنگی اما متناسب با رنگ موهایتان باشد.

رنگ ابرو روشن برای موهایی قرمز

کسانی که موهای قرمز دارند یا از رنگ های شرابی برای موهای خود استفاده می کنند نباید از رنگ های خیلی روشن برای ابروهای خود استفاده کنند و بهتر است برای  ابروهای خود از رنگ ابرو قهوه ای متوسط بهره ببرند.

رنگ ابرو روشن برای موهایی قرمز

انتخاب رنگ ابرو روشن برای ابرو های کم پشت

رنگ ابرو روشن حجم موی ابروی شما را کمتر نشان می دهد پس بنابراین برای خانم هایی که ابروهای کم پشتی دارند توصیه می شود از رنگ های روشن برای ابروهایشان استفاده نشود.

خرید انواع رنگ ابرو

جهت خرید رنگ ابروی مناسب و متناسب با رنگ پوست خود می توانید به وب سایت الانزا مراجعه کنید و بهترین رنگ ابرو را از آنجا تهیه کنید. با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد می توانید برای رنگ ابرو خود از رنگ های مناسب استفاده کنید تا کمترین آسیب را به ابروهای خود بزنید. بهترین گزینه برای شما رنگ ابروهایی است که افزودنی کمتری دارد.

حتما مطالعه کنید:  بهترین مارک رژگونه پودری
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *