چگونه رنگ مخصوص ابرو خود را انتخاب کنیم؟

رنگ ابرو

رنگ کردن ابروها یک روش بسیار مناسب برای باز شدن رنگ و حالت صورت است، که در چهره نیز تنوع بسیاری ایجاد می‌کند. برای اغلب افراد این سوال مطرح است که آیا میتوان از رنگ مو برای ابرو استفاده کرد یا خیر که در پاسخ به این سوال باید بدانند، بله می‌شود؛ اما بهتر است این کار را با رنگ ابرو انجام دهند.

اگر می‌خواهید بدانید که رنگ مخصوص ابرو چیست و برای رنگ کردن ابروها چه نکاتی را باید رعایت کنید، پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای این مطلب از مجله اینترنتی الانزا همراه ما باشید.

رنگ مخصوص ابرو چیست؟

تغییر رنگ ابرو جذابیت چهره را بیشتر کرده و یکی از روش‌هایی است که خانم‌ها برای ایجاد تغییر جزئی در صورت خود از آن استفاده می‌کنند. البته رنگ مخصوص ابرو با رنگ موی معمولی تفاوت دارد و متناسب با جنس موی ابروها طراحی و تولید می‌شود.

بر اساس عقیده بسیاری از میکاپ آرتیست‌های معروف، هر چه رنگ ابرو روشن‌تر باشد ابروها حالتی طبیعی و زیباتری به خود می‌گیرند و هر چه ابروها تیره‌تر باشند، پهن‌تر به نظر خواهند رسید. رنگ کردن ابرو بسیار آسان بوده و هر شخص در منزل نیز می‌تواند بدون آسیب رساندن به موهای ابرو خود، آن را انجام دهد.

رنگ‌ابرو

اشتباهات رایج درباره رنگ ابرو چیست؟

برخی از خانم‌ها برای کمتر شدن هزینه آرایش ابروهایشان، دست به کار شده و آن‌ها را در منزل رنگ و اصلاح می‌کنند. این افراد اگر اطلاعات خوبی در زمینه لوازم آرایشی مخصوص ابرو مانند رنگ ابرو نداشته باشند، ندانند که دقیقا رنگ ابرو چیست و میزان ترکیب رنگ و اکسیدان برای ابرو چگونه است، می‌توانند آسیب‌های جدی به ابروهای خود وارد کنند.

بهتر است بخوانید:
چه رنگ ابرویی سن را کمتر نشان می دهد

برخی از اشتباهات رایج درباره رنگ ابرو به شرح زیر هستند:

استفاده از رنگ مو برای رنگ ابرو

بسیاری از افراد نمی‌دانند که رنگ مخصوص ابرو چیست و چه نوع رنگی برای ابروها مناسب‌تر است. به همین دلیل برخی خانم‌هایی که در منزل ابروهایشان را رنگ می‌کنند، از رنگ مو برای ابرو نیز استفاده کرده و باعث رساندن آسیب‌های جدی به تارهای مو و پوست ابرو خود می‌شوند.

رنگ‌هایی که برای مو طراحی شده‌اند قوی‌تر از رنگ‌هایی هستند که برای ابرو طراحی می‌شوند. از طرفی دوام رنگ مو بر روی موها با مصرف شامپو کم خواهد شد؛ اما ابرو با شامپو تماس نمی‌یابد و تغییر رنگ آن نیز با رنگ مو بسیار متفاوت است. بنابراین اگر از رنگ مو به‌ جای رنگ ابرو استفاده شود، احتمال تغییر رنگ نا‌خواسته بر روی ابروها وجود دارد.

رنگ ابرو چقدر باید بمونه

دکلره کردن ابروها

برای روشن شدن ابروها، هیچ گاه از پودر دکلره استفاده نکنید. زیرا دکلره دارای مواد شیمیایی زیادی است و برای ابروها بسیار خطرناک خواهد بود. این مواد برای موی سر که ضخامت بیشتری نسبت به ابرو دارند نیز مضر بوده و می‌توانند به مرور زمان باعث سست شدن ریشه آن‌ها شوند.

زیرا دکلره به هنگام ترکیب از خود گازی متصاعد می‌کند که سمی بوده و می‌تواند موجبات امراض چشمی را به وجود آورد. بنابراین برای رنگ کردن ابرو اصلاً مناسب نیست و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.

رنگ موی ابرو

انتخاب رنگ ابرو همرنگ با رنگ مو

اگر رنگ ابرو همرنگ با موها باشد، چندان جذاب نیست. بنابراین پیشنهاد می‌شود افراد با موهای روشن، ابروهای خود را دو درجه تیره‌تر کرد و اشخاصی که موی تیره دارند رنگ ابروی خود را دو درجه روشن‌تر انتخاب کنند. همچنین بهتر است که رنگ ابرو به گونه‌ای انتخاب شود، که متناسب با تناژ پوستی شخص باشد.

رنگ برای ابرو

تمدید نکردن رنگ ابرو

رنگ ابرو نیز مانند رنگ مو بعد از مدت زمانی، دچار کم‌رنگی می‌شود و بسیاری از خانم‌ها که کار با رنگ ابرو را نمی‌دانند مدام به سالن‌های آرایشی مراجعه می‌کنند. در صورتی که با مقداری اکسیدان و رنگ مخصوص ابرو ، می‌شود مجدداً ابروهای را رنگ کرد.

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره BS حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره DB حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره S2 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره S1 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره K3 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره K2 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره K1 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره H1 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره CH2 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره CH1 مجموعه 3 عددی

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره BG حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره B3 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره B2 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره B1 حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کیت رنگ ابرو ویتامول شماره B حجم 30 میلی لیتر

61,149 تومان 71,940 خرید محصول

کندن موهای سفید ابرو

بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که بهتر است موهای سفید ابروها خود را بکنند، چرا که این موها رنگ پذیری کمی دارند؛ اما این کار بسیار اشتباه می‌باشد. زیرا به ‌مرور زمان حجم ابروها بسیار کم خواهد شد و حتی موهای سفید نیز افزایش پیدا می‌کنند. بنابراین پیشنهاد می‌شود به جای این کار از رنگ ابروهای تیره‌تری استفاده کنند.

ایا میتوان از رنگ مو برای ابرو استفاده کرد

نکات طلایی انتخاب رنگ ابرو

تناسب رنگ ابرو با رنگ چهره و مو بسیار مهم است، برای مثال رنگ ابروی روشن برای کسانی که پوست تیره دارند اصلاً مناسب نیست و یا کسانی که موهای خود را به رنگ شرابی و یا قرمز کرده‌اند، باید یک رنگ مناسب برای ابروی خود انتخاب کنند.

رنگ ابرو تیره

اگر پوست و چشمان تیره‌ای دارید بهتر است از رنگ ابرو قهوه‌ای که از رنگ موهایتان روشن‌تر باشد استفاده کنید؛ تا پوستتان نیز روشن‌تر به نظر برسد.

رنگ مو و ابرو

رنگ ابرو روشن

کسانی که پوست‌های روشن دارند اغلب چشم‌ها و موهایی روشنی نیز دارند؛ بنابراین ابروهای رنگ روشن مناسب این افراد نمی‌باشند. توصیه می‌شود برای اینکه جذاب‌تر به نظر رسند، از رنگ ابروی تیره‌تر از موی خود استفاده کنند.

مدت زمان رنگ ابرو

همچنین بخوانید: زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو

رنگ ابرو مشکی

یکی از رنگ ابروهایی که شاید مناسب هر کسی نبوده و خیلی جالب نباشد، رنگ ابروی مشکی است. پس با هر نوع رنگ پوستی که دارید، توصیه می‌شود از رنگ مشکی استفاده نکنید.

رنگ مخصوص ابرو

رنگ ابرو روشن با موهای قرمز و شرابی

کسانی که موهای قرمز دارند یا از رنگ‌های شرابی برای موهای خود استفاده می‌کنند، نباید از رنگ‌های خیلی روشن برای ابروهای خود استفاده کرده و بهتر است رنگ ابرو قهوه‌ای متوسط را انتخاب کنند.

رنگ‌ ابرو

رنگ روشن برای ابروهای کم پشت

رنگ ابرو روشن حجم موی ابروی شما را کمتر نشان می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود خانم‌هایی که ابروهای کم پشتی دارند، از رنگ‌های روشن برای ابروهایشان استفاده نکنند.

بهترین رنگ ابرو ایرانی چیست؟

برندهای بسیاری برای خرید رنگ ابرو در بازار وجود دارند که تنوع رنگی آن‌ها بی‌شمار است‌ و شما می‌توانید برحسب تنوع طیف رنگی، کیفیت محصول، ماندگاری و قیمت آن‌ها را خریداری نمایید. در ادامه بهترین گزینه‌های خرید رنگ ابرو ایرانی که در بازار موجود هستند، شرح داده شده‌است.

رنگ ابرو مارال

رنگ ابرو مارال از برند رنگ مو ایرانی و نام آشنایی است که برای یک بار که شده نیز هنگام خرید رنگ مو یا ابرو با آن روبرو شده‌اید. اگر به دنبال تنوع رنگی در رنگ ابروهای خود هستید، استفاده رنگ ابروهای مارال به شما پیشنهاد می‌شود. زیرا این محصولات تنوع رنگی جذابی داشته و با وجود قیمت مناسبی که دارند قرمزی و زردی ایجاد نخواهند کرد و حساسیت زا نیز نیستند.

رنگ ابرو دنی وان

از دیگر برندهای خوب ایرانی، باید به رنگ ابرو دنی وان اشاره کرد. فرمولاسیون این رنگ ابرو در کشور فرانسه طراحی شده و قیمت بسیار مناسبی نسبت به کیفیت بالای خود دارد. این محصول به هیچ عنوان حساسیت زا نبوده و تنوع رنگی بالایی نیز دارد.

رنگ ابروی کالر اسپرت

این رنگ ابرو یکی از رنگ ابروهای ماندگار است که به مدت ۳۰ روز بر روی ابروها باقی خواهد ماند. این محصول ضد آب بوده و به همین دلیل قبل از استفاده بهتر است آن را بر روی قسمتی از پوست بازوی خود تست کنید.

سؤالات متداول درباره رنگ ابرو

طبق آنچه در بالا گفته شد استفاده از رنگ ابرو متناسب با پوست و موی شما امری ضروری بوده و هنگام انتخاب رنگ ابروی مناسب با پوستتان بهتر است با موارد انتخاب آن نیز آشنایی داشته باشید. در ادامه نیز به متداول‌ترین سوالات در این باره پاسخ داده‌ایم تا شما عزیزان بتوانید با خیالی آسوده رنگ ابرو خود را انتخاب کنید.

آیا می‌توان از دکلره برای رنگ ابرو استفاده کرد؟

دکلره یک ماده خطرناک است که توسط آرایشگران استفاده می‌شود. بهتر است برای رنگ کردن ابروها به دلیل اینکه حاوی مواد شیمیایی خطرناک است و ابروها بسیار به چشم‌ها نزدیک هستند از مصرف آن اجتناب شود.

آیا حتماً باید با تغییر رنگ موها رنگ ابرو را هم تغییر داد؟

انجام این کار ضرورتی ندارد و می‌توان از سایه رنگ و مداد ابرو برای جلوه‌دادن به ابروها استفاده نمود.