همه چیز درباره رنگ ابرو، رنگ مخصوص ابرو چیست؟

همه چیز درباره رنگ ابرو

رنگ کردن ابروها یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد تنوع و باز شدن رنگ و حالت چهره خانم‌ها است. از رنگ مو می‌توان برای رنگ کردن ابروها نیز استفاده کرد، اما بهتر است این کار با رنگ مخصوص ابرو انجام شود. در این مقاله قصد داریم درباره اینکه رنگ مخصوص ابرو چیست و تمامی نکاتی که لازم است درباره آن بدانید، با شما صحبت کنیم. با الانزا همراه باشید تا درباره اینکه رنگ ابرو چیست و بهترین رنگ ابرو کدام است؟ بیشتر بدانید و با اطلاعات کافی به رنگ کردن ابروهایتان بپردازید و زیباتر شوید.

فهرست مطالب

رنگ مخصوص ابرو چیست؟

شاید بپرسید رنگ مخصوص ابرو چیست ؟ رنگ مخصوص ابرو با رنگ موی معمولی تفاوت دارد و حتماً باید مناسب با جنس موی ابروها طراحی و تولید شود، تغییر رنگ ابرو جذابیت چهره را بیشتر خواهد کرد و یکی از مهم‌ترین روش‌های تغییر جزئی در چهره است که بیشتر خانم‌ها ماهانه این کار را انجام می‌دهند. هر چه رنگ ابروی شما روشن‌تر باشد ابروهایتان حالتی طبیعی و زیبا به خود گرفته و هر چه ابروهای شما تیره‌تر باشد پهن‌تر به نظر خواهد رسید.

گذاشتن رنگ ابرو یکی از کارهایی است که شما می‌توانید به راحتی در خانه انجام بدهید و هیچ نگران نباشید که آسیبی به موهای ابروی خود برسانید. اما از آنجایی که ابرو یکی از عضوهای مهم صورت به حساب می‌آید و به چشم‌ها نزدیک است برای انجام این روش بهتر است بسیار مراقب بوده و با حساسیت بیشتری این کار را انجام بدهید. همچنین در نظر داشته باشید که نسبت اکسیدان به رنگ برای ابرو را رعایت کنید و دقیقاً بر اساس دستور روی جعبه عمل کنید.

رنگ ابرو چیست

نکات مهم برای استفاده از رنگ ابرو

پس از تعریف اینکه رنگ ابرو چیست و چه تفاوتی با رنگ مو دارد نوبت به این است که بدانیم چه نکاتی را برای استفاده از رنگ ابرو باید رعایت کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. در ادامه به چند نکته در این باره اشاره کرده‌ایم:

لزوم انتخاب رنگ متناسب با چهره

برای داشتن ابروهای زیبا در ابتدا باید پایه ابروهای خود را بررسی نموده و پس از آن به رنگ پوست و موی خود توجه بسیاری داشته باشید تا هنگام انتخاب رنگ ابرو متناسب با پوست و مو خودتان دچار مشکل نشوید. توجه داشته باشید که هرگز رنگ ابرویی که برای موها در نظر گرفته شده است را برای ابروهایتان استفاده نکنید.

رنگ مناسب با مو فرمول سخت‌تری داشته و مناسب با پوست کف سر طراحی شده است و در کنار آن پوست صورت بسیار لطیف و نازک است که در صورت استفاده از محصولاتی با فرمولاسیون سخت‌تر ممکن است دچار آسیب شوید. در انتخاب رنگ ابروی خود بسیار دقت کنید و از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید، چرا که تارهای ابرو نازک بوده و ممکن است از بین برود.

مشخص کردن رنگ مورد نظر برای رنگ ابرو

برای رنگ کردن ابروهایتان ابتدا باید رنگ مورد نظرتان را مشخص کنید و در نهایت به هدفتان از رنگ کردن ابرو نیز توجه داشته باشید. به طور مثال اگر شما ابروهایی کم پشت، نازک و باریک دارید بهتر است سمت رنگ‌های روشن نروید و با یک رنگ تیره مناسب باعث پرتر دیده شدن ابروهایتان شوید و اگر ابروهایتان حجم مناسبی دارد می‌توانید با رنگ روشن کمی از گرفتگی چهره‌تان کم کنید و به جذابیت صورتتان بیفزایید.

همچنین بخوانید: مراقبت بعد از رنگ مو

رعایت نکات ایمنی

خیلی از پوست‌ها در صورت قرارگیری با مواد شیمیایی دچار حساسیت شده و همین نکته برای رنگ کردن ابروها بسیار حساس و جدی هستند، تصور کنید که شما به محصولات شیمیایی با فرمول قوی حساسیت داشته و در صورت استفاده از این محصول با پوست اطراف ابروهایتان دچار آلرژی شده و چشم‌هایتان نیز دچار مشکل شود، با این حساب همین موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل عدم استفاده از رنگ موی معمولی برای ابروها است.

نکته‌ای دیگر که بهتر است به آن توجه داشته باشید این است که در صورت استفاده بیش از حد رنگ ابرو ممکن است ابروهایتان دچار ریزش شود با این حساب سعی کنید از رنگ ابرو درست و با فاصله بیشتر استفاده کنید.

رعایت نسبت اکسیدان به رنگ برای ابرو

همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد به دلیل اینکه ابرو بسیار به چشم‌ها نزدیک است، حتماً در انتخاب رنگ ابرو و اکسیدان مناسب آن دقت لازم را داشته باشید. میزان ترکیب رنگ و اکسیدان برای ابرو بسیار مهم است، به‌هیچ‌عنوان از اکسیدان قوی برای ابرو استفاده نکنید. بهترین نوع اکسیدان برای رنگ کردن ابروها، اکسیدان ۳ درصد یا نیم و یا حتی کمتر است. البته بهتر است قبل از استفاده از رنگ ابرو و اکسیدان، با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

نسبت اکسیدان به رنگ برای ابرو

نحوه استفاده از رنگ ابرو

پس از انتخاب رنگ ابروی متناسب با رنگ پوست و موهایتان باید شیوه استفاده از آن را یاد بگیرید، در ادامه برای آشنایی بیشتر با نحوه استفاده از رنگ ابرو با ما همراه شوید.

  • صورت خود را بشویید: برای اینکه رنگ گذرای ابروهایتان تأثیر داشته باشد ابتدا صورت خود را به‌درستی و کامل بشویید و اجازه بدهید هرگونه آلودگی ازروی پوستتان شسته شود و برود چرا که پوست کثیف برای جذب رنگ خوب نبوده و اجازه نمی‌دهد موهای ابروهایتان درست رنگ بگیرد.
  • وازلین را فراموش نکنید: منظور از وازلین استفاده از یک ماده که پوست اطراف ابروهایتان را چرب کند است، شما با استفاده از وازلین یا هر محصولی از بروز هرگونه حساسیت یا سوزش هنگام استفاده از رنگ جلوگیری خواهید کرد. توجه داشته باشید که در این مرحله تمامی پوست را آغشته به وازلین نمایید و استفاده بیش از حد بر روی تارهای ابروهایتان پرهیز کنید.
  • درست کردن رنگ: برای درست کردن رنگ می‌توانید طبق دستورالعمل پشت جلد محصول اقدام کنید و هر محصولی از هر برندی را طبق آن انجام بدهید تا نتیجه بگیرید.
  • رنگ کردن ابروها: پس از آماده کردن رنگ ابرو نوبت به آن می‌رسد که رنگ آماده شده را به ابروهایتان بمالید، برای درست استعمال کردن رنگ بر روی ابروهایتان می‌توانید از فرچه‌های مناسب با این کار استفاده کنید و با یک گوش پاک کن اطراف ابروهایتان را تمیز کنید. در طی زمانی که منتظر هستید تا ابروهایتان رنگ بگیرد می‌توانید با یک اپیلیکاتور که در جعبه رنگ‌ها معمولاً موجود است چک کرده و میزان رنگ دهی را ببینید.
  • پاک کردن ابروها: برای پاک کردن ابروها هنگامی که رنگ گرفت می‌توانید از یک دستمال برای پاک‌کردن آن استفاده نموده و پس از پاک کردن با دستمال می‌توانید صورتتان را مجدداً بشویید.

بهترین برند رنگ ابرو برای شما کدام است؟

برندهای بسیاری برای انتخاب رنگ ابرو در بازار وجود دارد که تنوع رنگی و کیفیتی بی شماری داشته و شما می‌توانید برحسب تنوع رنگی، کیفیت محصول، ماندگاری و قیمت آن را خریداری نمایید. در ادامه شما با بهترین رنگ ابرو آشنا خواهید شد.

رنگ ابرو مارال

رنگ ابرو مارال از مارک‌های رنگ مو ایرانی و نام آشنایی است که حتماً برای یکبار هم که شده هنگام خرید با آن روبرو شده‌اید، اگر به دنبال تنوع رنگی در رنگ ابروهای خود هستید به شما استفاده رنگ ابروی مارال را پیشنهاد می‌کنیم. این محصولات تنوع رنگی جذابی داشته و با وجود قیمت مناسبی که دارد قرمزی و زردی ایجاد نخواهد کرد و حساسیت زا نیست.

خرید رنگ ابرو

رنگ ابرو دنی وان

از دیگر برندهای خوب ایرانی باید به رنگ ابرو دنی وان اشاره کنیم، فرمولاسیون این رنگ ابرو در کشور فرانسه ایجاد شده است و قیمت بسیار مناسبی نسبت به کیفیت بالای خود دارد. این محصول به هیچ عنوان حساسیت زا نبوده و تنوع رنگبندی بالایی دارد، با استفاده از این رنگ ابرو با ریزش تارهای ابروی خود خداحافظی کنید.

رنگ ابروی کالر اسپرت

این رنگ ابرو یکی از رنگ ابروهای ماندگار بر روی ابروهای شما است که به مدت ۳۰ روز بر روی ابروهایتان خواهد ماند، این محصول ضد آب بوده و قبل از استفاده آن حتماً بر روی قسمتی از پوست بازوی خود آن را تست کنید.

اشتباهات رایج درباره رنگ ابرو

برخی از خانم‌ها برای این که هزینه کمتری برای آرایش ابروهای خود بپردازند، خودشان دست به کار شده و ابروهایشان را اصلاح و رنگ می‌کنند. اما اگر اطلاعات خوبی در زمینه رنگ ابرو نداشته باشند و ندانن که دقیقا رنگ مخصوص ابرو چیست و میزان ترکیب رنگ و اکسیدان برای ابرو چگونه است، می‌توانند آسیب‌های جدی به ابروهای خود وارد کنند. برخی از اشتباهات رایج درباره رنگ ابرو شامل موارد ذیل است:

استفاده از رنگ مو برای رنگ ابرو

خیلی از افراد نمی‌دانند که رنگ ابرو چیست و چه نوع رنگی برای ابروهایشان مناسب‌تر است. بیشتر خانم‌هایی که در منزل ابروهای خود را رنگ می‌کنند از رنگی که برای موهای خود استفاده می‌کنند همان را روی ابروهای خود گذاشته و همین کار باعث آسیب به ابروها خواهد شد.

رنگ‌هایی که برای موهای شما طراحی شده است قوی‌تر از رنگ‌هایی است که برای ابروهای شما طراحی شده است. از طرفی دوام رنگ مو بر روی موهای شما با شامپو شدن کم می‌شود اما این رنگ با شامپو تماس نمی‌یابد و تغییر رنگ آن با رنگ مو بسیار متفاوت است، پس اگر از رنگ مو به‌جای رنگ ابرو استفاده کنید احتمال تغییر رنگ نا‌خواسته بر روی ابروهای شما بسیار بیشتر است.

همچنین بخوانید: چگونه از ریمل ابرو استفاده کنم

دکلره کردن ابروها

برای روشن شدن ابروهای خود، هیچ گاه از دکلره استفاده نکنید. چرا که دکلره دارای مواد شیمیایی بسیار زیادی است که برای ابروهای شما بسیار خطرناک خواهد بود. از این مواد بیشتر برای روشن شدن موی سر استفاده می‌شود. این مواد برای موی سر که ضخامت بیشتری به نسبت ابرو دارد بسیار ضرر دارد چه برسد که بخواهید از آن برای ابروهای خود استفاده کنید.

دکلره به هنگام ترکیب از خود گازی متصاعد می‌کند که هم سمی است و هم می‌تواند موجبات امراض چشمی را برای شما به وجود آورد. پس بنابراین برای رنگ ابرو اصلاً مناسب نیست و وقتی دکلره را روی موهای ابرو می‌مالید کاری بسیار پرریسک را مرتکب شده‌اید که کاملاً خطرناک خواهد بود و ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به وجود آورد.

انتخاب رنگ ابرو همرنگ با رنگ مو

اگر شما ابروی خود را همرنگ موهایتان رنگ کنید چندان جذاب نیست. اگر موهایتان روشن است، ابروها را دو درجه تیره‌تر رنگ کنید و اگر موهایتان تیره است رنگ ابروی خود را دو درجه روشن‌تر انتخاب کنید. بهتر است که رنگ ابرو را طوری انتخاب کنید که متناسب با تناژ پوست شما باشد.

رنگ ابرو در اوایل بارداری

تمدید نکردن رنگ ابرو

رنگ ابرو هم مانند رنگ مو بعد از مدت زمانی، دچار کم‌رنگ شدن می‌شود، خیلی از خانم‌هایی که کار با رنگ ابرو را نمی‌دانند مدام به سالن‌های آرایشی مراجعه می‌کنند. در صورتی که با مقداری اکسیدان و رنگ مخصوص ابرو، می‌توانند مجدداً ابروهای خود را رنگ نمایند.

کندن موهای سفید ابرو

خیلی از خانم‌ها فکر می‌کنند که موهای سفید ابروهایشان را به خاطر اینکه رنگ پذیری خوبی ندارند بهتر است بکنند، اما این کار بسیار اشتباه می‌باشد زیرا به‌مرورزمان حجم ابروهایشان بسیار کم خواهد شد و حتی موهای سفیدشان بیشتر خواهد شد؛ بنابراین می‌توانند از رنگ ابروهای تیره‌تر استفاده کنند.

انتخاب رنگ ابرو متناسب با پوست و مو

تناسب رنگ ابرو با رنگ چهره و رنگ مو بسیار مهم است، برای مثال رنگ ابروی روشن برای کسانی که پوست تیره دارند اصلاً مناسب نیست و یا کسانی که موهای خود را به رنگ شرابی و یا قرمز کرده‌اند باید یک رنگ مناسب برای رنگ ابروی خود انتخاب کنند، در ادامه به ذکر چند مورد ازاین‌دست پرداخته‌ایم:

استفاده از رنگ ابرو تیره برای پوست‌های تیره

اگر پوست و چشمانی تیره دارید بهتر است از رنگ ابرو قهوه‌ای که از رنگ مویتان روشن‌تر است استفاده کنید که پوستتان روشن‌تر به نظر بیاید.

استفاده از رنگ ابرو روشن برای پوست‌های روشن

کسانی که پوست‌های روشن دارند اغلب چشم‌ها و موهایی روشنی نیز دارند پس بنابراین ابروهای که به رنگ روشن باشد مناسب این افراد نمی‌باشد و برای اینکه جذاب‌تر به نظر بیایند بهتر است از رنگ ابرو تیره‌تر از موی خود استفاده کنند.

میزان ترکیب رنگ و اکسیدان برای ابرو

استفاده از رنگ ابروی مشکی

یکی از رنگ ابروهایی که شاید مناسب هرکسی نباشد و در صورت فرد خیلی جالب نباشد رنگ ابروی مشکی است. پس با هر نوع رنگ پوستی که باشید بهتر است از رنگ مشکی استفاده نکنید و بهترین انتخاب برای ما می‌تواند رنگ ابروهای رنگی اما متناسب با رنگ موهایتان باشد.

رنگ ابرو روشن برای موهای قرمز و شرابی

کسانی که موهای قرمز دارند یا از رنگ‌های شرابی برای موهای خود استفاده می‌کنند نباید از رنگ‌های خیلی روشن برای ابروهای خود استفاده کنند و بهتر است برای ابروهای خود از رنگ ابرو قهوه‌ای متوسط بهره ببرند.

انتخاب رنگ ابرو روشن برای ابروهای کم پشت

رنگ ابرو روشن حجم موی ابروی شما را کمتر نشان می‌دهد پس بنابراین برای خانم‌هایی که ابروهای کم پشتی دارند توصیه می‌شود از رنگ‌های روشن برای ابروهایشان استفاده نشود.

حرف آخر

طبق آنچه در بالا گفته شد استفاده از رنگ ابرو متناسب با پوست و موی شما امری ضروری بوده و هنگام انتخاب رنگ ابروی مناسب با پوستتان بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص نمایید و پس از آن اقدام به خرید کنید. توجه داشته باشید در هر مرحله از خریدتان باید به رنگ موهای خود و حتی جنس موهای ابروی خود توجه داشته باشید و از رنگ موی معمولی برای رنگ ابروی خود استفاده نکنید.

در این مقاله درباره اینکه رنگ ابرو چیست؟ و میزان ترکیب رنگ و اکسیدان برای ابرو توضیح داده شد. امید است با خواندن این مطالب اطلاعات خود را بالا برده و به تنهایی از پس رنگ کردن ابروها در خانه بربیایید. رنگ ابرو ابداً کار دشواری نبوده و تنها کمی توجه و دقت نیاز دارد. برای خرید رنگ ابروهای متنوع و مناسب با سلیقه‌تان می‌توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا اعتماد کرده و با بررسی دسته بندی رنگ ابروها رنگ مورد نظر خود را پیدا کرده و استفاده نمایید.

سؤالات متداول درباره رنگ ابرو

رنگ ابرو چقدر باید بمونه؟

در طول مدتی که رنگ ابرو روی ابروهای شماست بهتر است موهای ابروان خود را دائماً بررسی کنید. برای مثال می‌توانید با گوشه شانه ابرو قسمتی از رنگ را برداشته تا ببینید به رنگ دلخواه رسیده یا نه. اما به‌طورکلی پنج تا ده دقیقه ماندن رنگ ابرو بر روی موها ابروی شما کافی است. اگر بخواهید ابروهای شما بیشتر روشن شوند، ده دقیقه و اگر می‌خواهید ابروهایتان کمتر روشن شوند پنج دقیقه ماندن رنگ روی آن کافی است.

آیا رنگ ابرو در دوران بارداری ضرر دارد؟

بیشتر پزشکان بر این باورند که رنگ‌های شیمیایی در رشد نوزاد اختلال ایجاد می‌کند و رنگ ابرو در بارداری خطرناک است، به همین دلیل بهتر است رنگ ابرو در اوایل بارداری مصرف نشود. در صورت ضرورت استفاده رنگ نباید زیاد روی ابروهای شما بماند، اما توصیه می‌شود جهت اطمینان از سلامتی نوزاد این کار را در ماه آخر بارداری انجام دهید.

آیا می‌توان از دکلره برای رنگ ابرو استفاده کرد؟

دکلره یک ماده خطرناک است که توسط آرایشگران استفاده می‌شود. بهتر است برای رنگ کردن ابروها به دلیل اینکه حاوی مواد شیمیایی خطرناک است و ابروها بسیار به چشم‌ها نزدیک هستند از مصرف آن اجتناب شود.

آیا حتماً باید با تغییر رنگ موها رنگ ابرو را هم تغییر داد؟

انجام این کار ضرورتی ندارد و می‌توان از سایه رنگ و مداد ابرو برای جلوه‌دادن به ابروها استفاده نمود.