فیس براش خوبه؟

فیس براش خوبه؟

سلامت پوست در گرو رسیدگی و پاکسازی آن است. ساده ترین و ابتدایی ترین راه برای حفظ سلامتی پوست، شست و شو آن با پاک کننده های صورت است. حتی اگر آرایش هم نداشته باشید، به دلیل شرایط آب و هوایی و وجود آلاینده ها، پوست آلوده می شود. این آلودگی ها وارد منافذ پوست شده و باعث جوش های سر سیاه و آکنه می شود.

جدای از این ها هر چند وقت یکبار بایستی سلول های مرده از روی سطح پوست برداشته شوند، به عبارتی پوست لایه برداری شود. قطعا شست و شو صورت با ابزاری که برای این منظور طراحی شده اند، نتیجه بهتری خواهد داشت، علاوه بر این زمان کمتری از شما می گیرد.

فیس براش ها ابزاری برای شست و شو صورت هستند. این محصولات مدل های مختلفی دارند. جنس بدنه و ظاهر متفاوتی دارند. با توجه به هر مدل، شاهد عملکردی خاص هستیم. با استفاده از انواع فیس براش می توانید همه قسمت های صورت از جمله پیشانی، گونه ها، چانه و زیر چشم ها را به راحتی تمیز کنید. این ابزار به شست و شو عمیق پوست کمک می کنند. در ادامه انواع فیس براش از نظر عملکرد و کارایی را بررسی می کنیم.

فواید استفاده از فیس براش

  • پاکسازی عمیق منافذ پوست
  • لایه برداری (از بین بردن سلول های مرده) پوست
  • از بین بردن جوش های سرسیاه
  • کمک به بهبود و سلامت پوست
  • گردش خون بیشتر پوست
  • کاهش چین و چروک سطحی پوست
  • ماساژ صورت

فیس براش برای چی خوبه

نحوه استفاده از فیس براش

بسته به اینکه فیس براش از نوع لرزشی یا چرخشی باشد، کارکرد فرق می کند. این در حالی است که نتیجه نهایی یکسان خواهد بود.

برای استفاده از فیس براش های چرخشی و لرزشی بایستی قبل از روشن کردن دستگاه، میکاپتان را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. سپس مقداری از پاک کننده های صورت را مستقیما به صورتتان بزنید یا روی فیس براش بریزید.

در این مرحله فیس براش را روشن کنید. مدل های چرخشی با حرکت دورانی که دارند پوست را عمیقا پاک می کنند.

در مدل های لرزشی تنها موهای براش با سرعت زیاد به لرزش در می آیند و ویبره و حرکتی در دستگاه مشاهده نمی شود.

این ابزار هم برای شست وشوی صورت با پاک کننده ها و هم برای لایه برداری با اسکراب صورت کارایی دارد.

فیس براش برقی

انواع فیس براش به لحاظ کارکرد

فیس براش لرزشی

در فیس براش های لرزشی، تار موها از جنس خود دستگاه بوده و از دستگاه جدا نیستند. این فیس براش ها اکثرا جنسی سیلیکونی دارند و ضخامت تار موها در هر قسمت متفاوت است که به شما این امکان را می دهد برای قسمت های مختلف صورت استفاده کنید.

این فیس براش ها به دلیل تار موهای نرمی که دارند برای افرادی که پوست های حساس دارند بهترین گزینه محسوب می شوند.

انواع فیس براش برقی

فیس براش چرخشی

از نام این وسیله کاملا مشخص است که حرکتی چرخشی دارد. این حرکت به صورت دورانی صورت می گیرد. تنوع مدل در فیس براش های چرخشی زیاد است. همچنین ظرافت تار موها در مدل های مختلف متفاوت است.

متناسب با نوع پوستتان بایستی یک مدل خاص را انتخاب کنید. فیس براش های چرخشی با تار موهای نازک و نرم برای پوست های حساس مناسب هستند.

اگر پوست چربی دارید یا می خواهید از این دستگاه برای لایه برداری استفاده کنید، مدل های با تار موهای ضخیم تر پیشنهاد می شوند.

اساس عملکرد فیس براش های چرخشی به این صورت است که پس از روشن کردن دستگاه، قسمت سری محصول (برس) شروع به چرخش می کند.

فیس براش مو

همچنین بخوانید: فواید فیس براش

فیس براش دستی

فیس براش های دستی یا تمام سیلیکونی هستند و یا بدنه ای پلاستیکی با موهای ابریشمی و نرم دارند. بعضی مدل های آن هم دارای دو سری مجزا با موی سیلیکونی و ابریشمی هستند.

این ابزار در سایزهای کوچک و بزرگ با طرح های ساده و فانتزی موجود هستند. تنوع طرح و رنگ های شاد و فانتزی این محصول، شما را سر ذوق می آورد.

انواع فیس

فیس براش برقی

فیس براش های برقی به وسیله باتری قابل شارژ کار می کنند. اکثر این مدل ها دارای یک پایه نگهدارنده هستند. در سری های جدیدتر این محصولات شاهد مدل های ضد آب هستیم که به شما این امکان را می دهند تا زیر دوش هم از آن ها به راحتی استفاده کنید.

این مدل ها معمولا دارای چند سری مجزا هستند که برای پاکسازی های سطحی و عمیق پوست می توانید سری جداگانه ای را به کار ببرید.

در مدل های حرفه ای تر این دستگاه ها می توانید با استفاده از دکمه تنظیم سرعت، میزان سرعت چرخش سری براش را کم و زیاد کنید.

فیس براش برای جوش

فیش براش لرزشی خوبه یا چرخشی؟

به وضوح نمی توان گفت کدامیک از این دو نوع بهتر هستند. مدل های چرخشی با تنوع سری ها متناسب با انواع پوست، طیف وسیع تری را برای انتخاب پیش رو قرار می دهند.

این در حالی است که فیس براش های لرزشی به دلیل تار موهای نرم تری که دارند برای استفاده روزمره مناسب ترند.

فیس براش خوبه؟

همچنین بخوانید: کاربرد دستمال مرطوب

فیش براش دستی خوبه یا برقی؟

با توجه به عناوینی که برای مدل های این دستگاه در نظر گرفته شده، مدل های دستی بدون استفاده از برق کار می کنند و مدل های برقی منبع تغذیه شان از باطری های قابل شارژ است.

هر چند در میان مدل های دستی هم تنوع چشم گیری وجود دارد و به سری های مختلفی برای شست و شو و ماساژ مجهز شده اند، با این حال مدل های برقی قدرت پاکسازی و لایه برداری عمیق تری دارند.

با تمامی مواردی که ذکر شد، اگر بخواهیم این دو مدل را به لحاظ قیمتی مقایسه کنیم، تبعا قیمت فیس براش در مدل های دستی مقرون به صرفه تر هستند.

فیس براش

جمع بندی

اگر می خواهید یک فیس براش برقی خریداری کنید، قبل از خرید حتما نوع پوست خود را در نظر بگیرید. اگر پوست خشکی دارید، فیس براش پاکسازی صورت با موهای نازک و نرم تهیه کنید و به هیچ عنوان سری دستگاه را به سطح پوست خود فشار ندهید.

اجازه دهید سری دستگاه حرکت دورانی ملایم و یکنواختی روی پوست داشته باشد. ترجیحا از آب خنک و ولرم برای شست و شو استفاده کنید و بعد از آن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

همچنین فیس براش هایی با موهای ضخیم تر برای پوست های چرب و مختلط مناسب ترند. به طور کلی برای شست و شو بهتر و عمیق تر پوست از مواد شوینده و ابزار شست و شو مناسب پوستتان استفاده کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود و همواره پوستی سالم، بدون جوش، آکنه و لک داشته باشید.