۳ روش برای پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی پلک

پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی پلک

گذاشتن مژه مصنوعی یک راه مناسب برای جذاب‌تر کردن چهره است. این محصولات با بلند و پرتر کردن مژه‌های شما، باعث می‌شوند تا چشمانتان زیباتر به نظر برسد. همانطور که می‌دانید چسباندن مژه مصنوعی روی چشم، نیاز به تمرین و تکرار دارد، اما جدا کردن آن، کار ساده‌ای به نظر می‌رسد.

البته نحوه جدا کردن مژه مصنوعی و پاک کردن چسب آن، نیاز به دقت دارد و اگر آن را درست انجام ندهید ممکن است به تارهای مژه‌تان آسیب بزنید. در این مطلب چند روش ساده را برای پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی پلک توضیح داده‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

چسب مژه مصنوعی چیست؟

چسب‌های مخصوص مژه محصولاتی برای چسباندن موقت یا دائمی مژه مصنوعی هستند که در دو نوع مشکی و بی‌رنگ تولید شده‌اند و شما می‌توانید بسته به سلیقه خودتان، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید مژه طبیعی و کم حجم بگذارید،پیشنهاد می‌کنیم از چسب‌های بی‌رنگ استفاده کنید. این چسب‌ها سفید رنگ هستند و پس از خشک شدن کاملا نامرئی می‌شوند. همچنین رنگ سفید آن باعث می‌شود بتوانید به راحتی محل چسبیدن مژه را ببینید.

معمولاً چسب‌های مشکی را برای چسباندن مژه مشکی و پر پیشنهاد می‌کنیم. تیرگی این چسب‌ها نیز با خط چشم مشکی ترکیب می‌شود و جلوه زیبایی روی چشم‌هایتان ایجاد می‌کند.

چسب مژه مصنوعی

چسب مژه نقش مهمی در چسباندن مژه مصنوعی دارد و اگر این محصول کیفیت کافی را نداشته باشد، باعث ایجاد حساسیت، درد و خارش چشم می‌شود.

همچنین اگر چسب مژه‌ای که استفاده می‌کنید گاز زیادی داشته باشد، باعث قرمزی چشم، ریزش اشک و سوختگی مژه‌هایتان می‌شود. از طرفی چسب‌های بدون گاز نیز ماندگاری خیلی کمی دارند.

دقت داشته باشید که تنها از چسب مژه مخصوص چسباندن مژه مصنوعی استفاده کنید و از چسب‌های متفرقه و یا روش‌های غیر معمول برای این کار استفاده نکنید، زیرا استفاده از این چسب‌ها و روش‌های اشتباه، باعث ایجاد آسیب‌های جدی به مژه‌های طبیعی و چشم‌هایتان می‌شود.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی پلک

خیلی از خانم‌ها برای یک بار هم که شده از مژه‌های مصنوعی استفاده کرده‌اند. اما یکی از دغدغه‌های آن‌ها زمان برداشتن مژه‌ها، پاک کردن چسب آن از روی پلک‌هایشان بدون آسیب زدن به مژه‌های طبیعی است.

چند روش مختلف برای این کار وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به محصولاتی که در دسترس دارید، مناسب‌ترین روش پاک کردن چسب مژه مصنوعی را انتخاب کنید.

برخی از این روش‌ها عبارتند از:

پاک کردن چسب مژه با استفاده از ریموور

ریموور چسب مژه، محصولی برای پاک کردن چسب مژه مصنوعی است که کاربرد ساده‌ای دارد. این محصولات معمولاً ترکیبات ملایم و سبکی دارند تا آسیبی به پلک و مژه‌هایتان نزنند؛ اما اگر پوست حساسی دارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده، آن‌ها را تست کنید.

چند روش برای پاک کردن چسب مژه

همچنین بخوانید: همه چیز درباره لیفت مژه

تست کردن ریموور به این صورت است که اول مقدار کمی از آن را روی گوشه خارجی چشم بزنید و بعد مژه مصنوعی را از روی پلک بردارید. اگر موفق شدید این کار را انجام دهید، آن را روی کل مژه‌ها استفاده کنید.

نحوه پاک کردن چسب مژه مصنوعی با استفاده از ریموور به شکل زیر است:

  1. مقداری ریموور روی پنبه یا پد آرایشی بریزید.
  2. پد یا پنبه را روی پلک و در قسمتی که مژه مصنوعی به مژه‌های طبیعی وصل شده، قرار دهید.
  3. حالا کمی صبر کنید تا اثر خود را بگذارد و خاصیت چسبندگی چسب را از بین ببرد. معمولاً مدت زمان لازم برای اثر بخشی ریموور روی بسته بندی آن نوشته شده است.
  4. هنگامی که ریموور روی پلکتان قرار دارد، چشمانتان را باز نکنید.
  5. بعد از چند دقیقه تست کنید و در صورتی که مژه به راحتی از روی پلک برداشته شد، با چشمان بسته پلک و صورتتان را با آب ولرم بشویید.

نحوه پاک کردن چسب مژه مصنوعی با روغن

روغن بچه یا روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل و زیتون، برای از بین بردن چسب مژه مصنوعی مناسب هستند؛ اما گفتنیست که استفاده از این روغن‌ها، باعث می‌شود تا دیگر نتوانید از آن مژه مصنوعی استفاده کنید.

اگر پوستتان خشک است، پیشنهاد می‌کنیم از این روش استفاده کنید زیرا روغن باعث نرم‌تر شدن پوست پلکتان می‌شود. اما اگر پوست چربی دارید، بهتر است به سراغ روش‌های دیگر بروید.

روش پاک کردن چسب مژه مصنوعی

همچنین بخوانید: بهترین پاک کننده آرایش چشم

مراحل انجام این کار به صورت زیر است:

  1. یک پنبه کوچک را به مقدار مناسبی روغن آغشته کنید.
  2. پنبه را روی پلک قرار دهید و ۳ دقیقه صبر کنید تا مژه‌ها کاملاً به روغن آغشته شوند.
  3. به آرامی با نوک انگشت‌های شست و اشاره گوشه خارجی پلک را بکشید و مژه مصنوعی را جدا کنید.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی با بخار آب

برای این کار می‌توانید از دستگاه بخور یا یک قابلمه بزرگ استفاده کنید. نیمی از آن را پر از آب کنید و اجازه دهید به جوش بیاید. سپس صورتتان را با فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متری از آب قرار دهید و حوله‌ای روی سر و ظرف حاوی آب جوش بکشید. حدود ۵ تا ۷ دقیقه صبر کنید.

بخار آب کمک می‌کند تا چسب کم کم شل بشود و خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهد؛ در نتیجه نرم شده و به راحتی از پلک جدا خواهد شد. بعد از گذشت زمان گفته شده، با نوک انگشت شست و اشاره، به آرامی مژه‌های مصنوعی را به سمت بیرون و بالا بکشید تا از پلک‌هایتان جدا شوند.

نحوه پاک کردن چسب مژه مصنوعی

سوالات متداول در مورد نحوه پاک کردن چسب مژه مصنوعی

استفاده از مژه مصنوعی، راه خوبی برای زیباتر کردن چشم‌ها است. اما جدا کردن آن از روی مژه‌ها اصولی دارد که باید رعایت کنید تا به مژه‌های طبیعی شما آسیبی نرسد. در این بخش به بعضی از سوالات متداول در مورد نحوه جدا کردن این چسب از پلک و مژه جواب داده‌ایم. شما هم می‌توانید سوالاتتان را در قسمت نظرات از کارشناسان الانزا بپرسید.

آیا ریموور برای پاک کردن چسب مژه مناسب است؟

بله، با استفاده از ریمور چسب مژه می‌توانید در زمان کوتاهی این کار را انجام دهید؛ اما بهتر است ریموور و چسب، هر دو از یک برند باشند. زیرا برخی ریموورها فقط برای پاک کردن نوع خاصی از چسب مناسب هستند.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی پلک چگونه است؟

شما می‌توانید با استفاده از ریموور، بخار آب یا روغن‌های گیاهی این کار را انجام دهید.