کرم آبرسان یا کرم مرطوب کننده

فرق کرم آبرسان با کرم مرطوب کننده چیست؟

برای بسیاری از افراد این سوال است که کرم آبرسان چه تفاوتی با کرم مرطوب کننده دارد؟ بسیاری از خانم ها آقایان تصور می کنند که هر دو این محصولات یکسان هستند و تنها در عنوان با هم تفاوت دارند.
در این نوشتار قصد داریم به طور دقیق تر تفاوت آبرسان ها و مرطوب کننده ها را بیان کنیم تا با شناخت بیشتری این محصولات را خریداری کنید.
کرم های آبرسان و کرم های مرطوب کننده هر دو برای جلوگیری از خشکی و پیری زودرس پوست طراحی شده اند، با این فرق که به دلیل فرمولاسیون متفاوت، با عملکردی متفاوت این کار را انجام می دهند.
در واقع در ترکیبات کرم های آبرسان، ماده ای روان کننده وجود دارد که اجازه نمی دهد رطوبت موجود در پوست از دست برود. علاوه بر این در این کرم ها، ترکیبات موثری به کار رفته که پوست به واسطه این ترکیبات، رطوبت موجود در محیط را جذب می کند. به این ترتیب پوست آبرسانی می شود.
کرم های مرطوب کننده هم مانند آبرسان ها مانع از دست رفتن و خشکی پوست می شوند، با این تفاوت که یک لایه محافظتی روی سطح پوست ایجاد می کنند. این لایه محافظ اجازه نمی دهد رطوبت موجود در پوست از دست برود. همچنین کرم های مرطوب کننده، به واسطه ترکیباتی که دارند، میزان تولید روغن و چربی را در پوست افزایش می دهند. با افزایش تولید روغن و چربی، از خشکی پوست جلوگیری می شود.

حتما مطالعه کنید:  تاثیر کرم ضد چروک چشم در درمان چروک،تیرگی

از کجا بدانیم از کرم آبرسان استفاده کنیم یا مرطوب کننده؟

کرم آبرسان خوب است یا مرطوب کننده؟

حال که با تفاوت های ساختاری و عملکرد کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده آشنا شدید، بایستی مشکل پوستیتان را بررسی کنید و متناسب با مشکل پوستی تان یکی از این دو را تهیه کنید.
زمانی که سطح پوستتان فقط خشک شده است، نشان دهنده این است که پوست شما دارای روغن و چربی هست و تنها آب و رطوبت خود را از دست داده است، به اصلاح در این حالت می گویند پوست دهیدراته شده است. در چنین مواقعی کرم و محصولات آبرسان مفید و کارساز هستند. در میان کرم ها و محصولات آبرسان، محصولاتی که دارای ماده موثر اسید هیالورونیک هستند می توانند تاثیرگذارتر و به عبارتی قوی تر عمل کنند.
زمانی که پوستتان در ظاهر پوسته پوسته شده و در موارد شدیدتر دچار ترک و زخم های ناشی از خشکی زیاد شده است، در واقع پوست شما هم روغن و چربی خود را به میزان زیادی از دست داده و هم آب و رطوبت موجود در پوست به حداقل رسیده است.
در چنین مواردی آسیب های جدی به بافت و ظاهر پوست وارد شده و بایستی از کرم و محصولات مرطوب کننده برای رساندن رطوبت و درمان استفاده کرد. در میان کرم ها و محصولات مرطوب کننده، محصولاتی که دارای روغن های طبیعی و مغذی و موم زنبور عسل هستند، تاثیرگذارتر هستند.
در صورتی که سطح پوست دچار خشکی عمیق تری شده باشد، به این معناست که پوست هم دهیدراته شده و هم بافت آن نیاز به ترمیم دارد. در چنین موارد استفاده همزمان از کرم های آبرسان و مرطوب کننده می تواند در روند زودتر بهبودی کارساز باشد.
تنها بایستی توجه داشته باشید که ابتدا از کرم آبرسان استفاده کنید و کمی بعد با جذب کرم آبرسان، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. به این صورت می توانید بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

حتما مطالعه کنید:  تفاوت روغن آرگان و روغن کریستال در چیست؟

انتخاب کرم آبرسان و مرطوب کننده با توجه به نوع پوست

ویژگی کرم آبرسان

نکته ای که در خرید محصولات آبرسان و مرطوب کننده وجود دارد این است برای انتخاب این محصولات هم مانند سایر کرم ها و لوازم آرایشی که با پوست مستقیما در ارتباط هستند، بایستی نخست نوع پوستتان را در نظر بگیرید. در واقع باید این محصولات با نوع پوستتان سازگار باشند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.
بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده از این محصولات فقط مختص پوست های خشک است و پوست های چرب و مختلط نیازی به آبرسانی و مرطوب کردن ندارند. تعدادی از افراد هم تصور می کنند به واسطه پوست چرب و مختلطی که دارند، استفاده از این محصولات، چربی پوستشان را بیشتر کرده و دچار جوش و آکنه بیشتری می شوند.
بایستی بگوییم تمامی این تصورات اشتباه است. کرم ها و محصولات آبرسان به طور تخصصی و مجزا برای پوست های خشک و چرب طراحی شده اند. افرادی که داریا پوست های چرب و مختلط هستند، می توانند ابرسان هایی را خریداری کنند که مختص پوست چوب و مختلط است. در ساختار این مدل آبرسان ها، موادی به کار رفته که آنتی کومدون هستند، میزان ترشح چربی پوست را کنترل کرده و مانع از ایجاد جوش و آکنه می شوند.

حتما مطالعه کنید:  چگونه ناخن‌های آسیب‌دیده را تقویت کنیم؟

خرید کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

4

امروزه با توجه به اهمیت این موضوع، محصولات تخصصی بسیاری از آبرسان ها و مرطوب کننده ها از برندهای داخلی و خارجی در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و داروخانه ها موجود هستند که می توانند نقش به سزایی در پیشگیری و درمان داشته باشند.
محصولات آبرسان و مرطوب کننده را می توانید در انواع مختلفی خریداری کنید. این محصولات به صورت کرم، ژل و … وجود دارند.
انواع و اقسام این محصولات را می توانید به صورت آنلاین، راحت و بی دغدغه، با بهترین قیمت از قسمت محصولات بهداشتی و مراقبتی فروشگاه اینترنتی الانزا خریداری کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *