چگونه قرمزی و زردی مو را بگیریم؟

شامپو ضد قرمزی مو

رنگ نارنجی و زرد بعد از رنگ کردن موهایتان را دیده اید؟

تا به حال شده فکر کنید که دلیل این تناژ رنگی غالب بر روی موهایتان از چیست؟

اصلا بهتر است بدانیم شما موهای خود را در منزل رنگ می کنید یا به سالن زیبایی رفته و زیرنظر یک آرایشگر حرفه ای این کار را انجام می دهید؟

از آنجایی که تناژ رنگی زرد و قرمز بعد از اتمام رنگ کردن توسط آرایشگرها کمتر مشخص می شود و پس از شستشوی چند باره ممکن است پدیدار شود باید به شما هشدار بدهیم که ترکیب رنگ ها با یکدیگر برای از بین بردن این تناژ رنگی بسیار اهمیت دارد و اگر به فکر تغییر رنگ مو جدید و خاص برای خود هستید باید ترکیب رنگ را نیز بلد باشید تا بتوانید رنگ قرمز و زرد را خنثی کنید در ادامه برای آشنایی با ۱۱ ترفند ساده برای از بین بردن تناژ زرد و قرمز رنگ مو با الانزا همراه شوید.

چگونه تناژ زرد و قرمزی موهای رنگ شده را بگیریم؟

از بین بردن تناژ رنگ قرمز و زرد موهای رنگ شده یکی از بزرگترین معضلات هنگام رنگ مو است که بیشتر خانم ها آن را تجربه کرده اند، از آنجایی که ژن ایرانی ها رنگ موهای خرمایی و مایل به قهوه ایی تیره است تناژ رنگ قرمز داخل رنگ موهایشان امری طبیعی است که به ساختار ضخیم مو نیز مربوط می شود. با این حساب برای داشتن رنگ موی روشن شما نیاز به انجام دکلره دارید تا رنگ مو به درستی روی موهای شما بنشیند، برای انجام دکلره نیز شما باید همه چیز درباره خرید پودر دکلره را بدانید تا بدون آسیب به موهایتان رنگ موی زیبا و خیره کننده داشته باشید.

رفع قرمزی مو با جوش شیرین

استفاده از واریاسیون

برای جلوگیری از رنگ قرمز بهتر است از رنگ های گروه M استفاده کنید و پس از آن یک بند انگشت واریاسیون به رنگ سبز به آن اضافه کنید، شما می توانید برای جلوگیری از زرد شدن رنگ موهایتان نیز از واریاسیون نقره ای، بنفش و خاکستری استفاده کنید.

بهتر است زمانی که رنگ موهایتان را به پایه ۶ رساندید حتما در ترکیبات رنگساژ خود از یک بند انگشت رنگساژ بنفش استفاده کنید تا زردی موهایتان گرفته شود، حال اگر رنگ پایه شما یک درجه بیشتر شد و به ۷ رسید و موهایتان به زردی تمایل داشت رنگ بیسکوئیتی ۸ را به همراه یک بند انگشت واریاسیون بنفش ترکیب کرده و نتیجه را مشاهده کنید.

تونر ضد قرمزی مو

همچنین بخوانید: کرم دکلره چیست

رنگساژ کردن موها

معمولا رنگساژها کف هایی هستند که پس از دکلره روی موهای شما قرار می گیرند و در صورت همراهی با شامپوهای سیلور شاین تناژ زردی و قرمزی موهای شما را می گیرند. شما می توانید در صورت قرمز یا زرد شدن موهایتان پس از چن بار شستن آن موهای خود را یکبار با ویتامین بوناول در حمام بشوئید پس از ۳ یا ۴ روز با یک بند انگشت واریاسیون سبز و مقداری از شامپو رنگ مو را به مدت ۱۵ دقیقه نگهداشته و پس از آن بشوئید.

یکی دیگر از راه هایی که می تواند شما را از شر قرمزی و زردی رنگ ها نجات بدهد این است که واریاسیون نقره ای و بنفش را با اکسیدان ۱۲ درصد ترکیب کرده و استفاده کنید، فراموش نکنید که استفاده زیاد از واریاسیون باعث تیرگی موهای شما می شود.

شامپوی ضد قرمزی مو

اکسیدان های ضد قرمزی

برای جلوگیری از قرمز شدن رنگ موهایتان شما می توانید از اکسیدان های ضد قرمزی استفاده کنید.

برای گرفتن زردی و قرمزی مو

استفاده از ویتامین بوناول

در صورتی که رنگ شما از گروه N بوده و رنگ موهایتان به قرمزی می زند، چند روز قبل از تغییر رنگ خود از ویتامین بوناول برای تقویت و پاک کردن قرمزی موهایتان استفاده کنید.

ویتامین بوناول برای قرمزی مو

اکسیدان به مقدار کم

گاهی ممکن است شما از رنگ هایی مانند زیتونی استفاده کنید و باز هم هاله هایی از قرمزی بر روی موهای شما مشاهده شود که نشان می دهد شما از اکسیدان با درصد بالا و مقدار زیاد استفاده کرده اید، گاهی برای رقیق کردن رنگ مو های خود باید از مقدار کمی آب استفاده کنید و زیاد استفاده کردن از اکسیدان به رنگ موهایتان آسیب خواهد زد.

همچنین بخوانید: چگونه دکلره کنیم که مو نسوزد

تونر ضد قرمزی

یکی از راه های جلوگیری از قرمز شدن موهای شما استفاده از تونر است، معمولا اکثر خانم ها پس از دکلره کردن در خانه استفاده از تونر را فراموش کرده و به همین دلیل موهایشان بیشتر زرد به نظر خواهد رسید، نیاز است برای انتخاب تونر مناسب با توجه به فصل و تن رنگ پوست تان عمل کنید و آن را فقط روی ریشه موهای خود بزنید.

برای گرفتن زردی و قرمزی مو

تیره کردن موها

شما می توانید برای رهایی از قرمزی و زردی موهایتان از رنگ های تیره تر انتخاب کنید و دیگر دغدغه ی خرابی رنگ موی خود را نداشته باشید.

انواع رنگ مو

شامپوی مخصوص ضد زردی

در نهایت اگر می خواهید پس از هر بار شستشو موهایتان روشن تر و زردتر نشود بهتر است از شامپوی ضد زردی مو استفاده کنید.

قیمت ویتامین بوناول برای قرمزی مو

چگونه قرمزی مو رنگ شده را بگیریم؟

بطورکلی پس از رنگ مو جدید شاید تنها دو سه هفته ی اول شما احساس رضایت از رنگ موی خود داشته باشید و پس از چند هفته شستشو رنگ موی شما به قرمز و زرد تمایل پیدا کند و نیاز باشد از رنگساژ برای رنگ مجدد موهای خود استفاده کنید در این شرایط است که شما به فکر از بین بردن قرمزی موی خود می افتید و به دنبال راهکاری برای رهایی از آن هستید.

در این شرایط بهتر است ابتدا شما با یک ویتامین بوناول در حمام موهای خود را بشوئید و پس از آن به فاصله ی ۳ الی ۴ روز از یک بند انگشت واریاسیون سبز به همراه مقدار مشخصی شامپو به مدت یک ربع بر روی موهای خود میریزید، اگر باز هم از نتیجه به دست آمده راضی نبوده می توانید از یک نخود رنگ مشکی پر کلاغی با شامپو خود مخلوط کرده و روی موهای خیس خود بگذارید و سریع رنگ را بشوئید تا قرمزی موهایتان از بین برود.

ویتامین بوناول برای قرمزی مو

نتیجه گیری

برای برطرف کردن تناژ قرمزی و زردی رنگ موهایتان شما می توانید ۹ ترفند ساده در نوشتار بالا را خوانده و در صورت نیاز این راه حل ها را انجام بدهید، در این روش اگر نیاز به خرید رنگ مو هست می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کرده و در صورت نیاز خرید خود را ثبت سفارش کرده و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.