۹ ترفند برای گرفتن قرمزی و زردی مو

از بین بردن قرمزی مو بعد از رنگ

گرفتن قرمزی و زردی مو ، یکی از دغدغه‌های بانوان بعد از رنگ کردن موهایشان است. شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که بلافاصله بعد از رنگ کردن مو یا پس از چند بار شستشو، رنگ مو جذابیت اولیه را از دست بدهد و تناژ قرمزی یا زردی در آن به وجود بیاید.

اگر شما هم با این سوال مواجه شده‌اید که چگونه قرمزی مو رنگ شده را بگیریم ؟ یا زردی رنگ مو را چطور می‌توان از بین برد؟ این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله برای شما عزیزان روش‌های کاربردی و ساده‌ای را برای این کار توضیح می‌دهیم.

دلیل قرمزی و زردی مو بعد از رنگ کردن چیست؟

عوامل اصلی که باعث تغییر تناژ رنگ موها و گرایش آن‌ها به رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز می‌شوند عبارتند از:

  • شامپوهای حاوی سولفات
  • نور خورشید
  • آب کلردار
  • لایه‌های متعدد رنگ مو
  • نوع و برند رنگ مو یا پودر دکلره
  • عدم شناخت پایه‌های رنگ
  • به پایه نرسیدن مو توسط دکلره
  • ذات و طبیعت مو

روش‌های گرفتن قرمزی و زردی مو

از آنجایی که ژن ایرانی‌ها رنگ موهای خرمایی و مایل به قهوه‌ای تیره است؛ تناژ رنگ قرمز در آن طبیعی است و به ساختار ضخیم مو نیز مربوط می‌شود. بنابراین یکی از بزرگترین معضلات هنگام استفاده از رنگ مو، گرفتن قرمزی و زردی مو است.

رنگساژ کردن مو

رنگساژ در واقع همان رنگ موی تضعیف شده است که با مقداری آب و اکسیدان ترکیب می‌شود و روی موهای دکلره قرار می‌گیرد. در صورتی که موهایتان پس از دکلره، بد رنگ شده‌اند؛ مقداری شامپو رنگ مو را با یک بند انگشت واریاسیون سبز ترکیب کرده و به مدت ۱۵ دقیقه روی موهایتان قرار دهید.

یکی دیگر از روش‌های رنگساژ کردن مو برای از بین بردن قرمزی و زردی، ترکیب کردن واریاسیون نقره‌ای و بنفش با اکسیدان ۱۲ درصد است. البته فراموش نکنید که استفاده زیاد از واریاسیون باعث تیرگی موهایتان می‌شود.

گرفتن قرمزی و زردی مو

اکسیدان‌های ضد قرمزی

ساده‌ترین جواب برای این سوال که چگونه قرمزی مو را بگیریم ، استفاده از اکسیدان مو با خاصیت ضد قرمزی است. در واقع مواد تشکیل دهنده تمام اکسیدان‌ها، هیدروژن پراکسید، آب و ستیل الکل است. تفاوت اکسیدان ضد قرمزی با انواع معمولی در میزان هیدروژن پراکسید آن‌هاست.

برای این روش نیز کافیست هنگام رنگ یا دکلره کردن موهایتان، اکسیدان ضد قرمزی را جایگزین اکسیدان‌های معمولی کنید.

تونر ضد زردی مو

اگر برایتان این سوال پیش آمده که چطور زردی مو را بگیریم ؟ تونر مو بهترین روش برای این کار است. تونرهای مو محصولاتی هستند که به طور تخصصی برای خنثی کردن تناژ زردی و نارنجی مو فرموله شده‌اند. رنگ این محصولات معمولاً آبی یا بنفش است که رنگدانه‌های زرد و نارنجی را به دودی یا خاکستری تبدیل می‌کنند.

شامپوی ضد قرمزی مو

همچنین بخوانید: فرق تونر با واریاسیون

شامپوهای مخصوص ضد زردی

اگر تمایلی به استفاده از روش‌های بالا ندارید، ساده‌ترین راه برای از بین بردن تناژ زردی موهایتان، استفاده از شامپوهای ضد زردی است. اکثر این محصولات بدون آنکه پیگمنت بنفش از خود بر جای بگذارند، نارنجی و زردی ناخواسته موهای دکلره شده را از بین خواهند برد.

دکلره کردن مجدد موها

دکلره مجدد موها، باعث تغییر سایه‌های ناخواسته در آن و بلوند شدن موها خواهد شد. اما نکته مهم این است که حداقل باید یک هفته از دکلره ابتدایی موهایتان بگذرد و بعد مجدداً این کار را انجام دهید؛ زیرا در غیر اینصورت موهایتان می‌سوزد.

علاوه بر این، اگر موهایتان به شدت آسیب دیده، خشک و شکننده شده‌اند نیز توصیه می‌کنیم این روش را فراموش کنید و به کمک راهکارهای دیگری که برایتان شرح دادیم، سایه‌های ناخواسته را از بین ببرید.

استفاده از رنگ‌های تیره

در پاسخ به این سوال که چطور زردی مو را بگیریم ، می‌توان گفت اولین و ساده‌ترین راهکار، تیره کردن موها با استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای روشن یا متوسط و رنگ موی کبود می‌باشد که البته چندان جذاب نیست.

چرا که هدف از دکلره کردن موها، قطعاً روشن‌تر کردن آن‌هاست و اگر از رنگ‌های تیره استفاده کنید، تا مدت‌ها امکان روشن کردن موهایتان را از دست خواهید داد.

گرفتن قرمزی و زردی مو با واریاسیون

توجه داشته باشید رنگ مویی که داخل ژورنال می‌بینید روی موهای پایه انجام شده است و نمی‌تواند موهای شما را به همان رنگ تبدیل کند. بنابراین پدیدار شدن تناژهای ناخواسته در مو کاملاً طبیعی است و استفاده از واریاسیون راه حل مناسبی برای رفع آن می‌باشد.

برای جلوگیری از قرمزی مو، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ موهای سری M استفاده کنید و هنگام ترکیب رنگ مو با اکسیدان، یک بند انگشت واریاسیون سبز نیز به آن اضافه کنید. علاوه بر این، اگر بعد از چند بار شستشو موهایتان قرمز شده‌اند برای از بین بردن قرمزی مو با واریاسیون می‌توانید طبق روش زیر عمل کنید:

از بین بردن قرمزی مو با واریاسیون

  1. دو بند انگشت واریاسیون نقره‌ای یا بنفش را با اکسیدان ۱۲ درصد مخلوط کنید.
  2. ترکیب به دست آمده را به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه روی موهایتان قرار دهید و سپس بشویید.

همچنین برای از بین بردن زردی مو با واریاسیون بنفش نیز می‌توانید از همین روش استفاده کنید. واریاسیون‌های آبی و خاکستری می‌توانند تناژ نارنجی و زرد را خنثی کنند.

این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از واریاسیون بنفش روی موهای دکلره باید با احتیاط انجام بگیرد؛ چرا که اگر با حجم زیاد و اکسیدان کم این کار را انجام دهید موهایتان بنفش و ارغوانی خواهند شد. البته دوام واریاسیون‌ها زیاد نیست و با شستشوی مکرر از بین می‌رود.

از بین بردن زردی مو با واریاسیون بنفش

همچنین بخوانید: بهترین زمان برای رنگ کردن مو

ترکیب رنگ مو برای از بین بردن زردی دکلره

از دیگر کارهایی که برای رفع زردی مو بعد از دکلره می‌توانید انجام دهید، ترکیب چند رنگ مو است. به این صورت که رنگ‌های دودی، بژ و مقدار کمی شکلاتی را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب کنید و روی موهایتان قرار دهید. این کار علاوه بر از بین بردن زردی مو، موهایتان را نیز خیلی خوش‌رنگ‌تر خواهد کرد.

سوالات متداول درباره از بین بردن زردی و قرمزی مو

در این مطلب به این سوال که چگونه قرمزی مو رنگ شده را بگیریم یا چطور زردی موها را از بین ببریم پاسخ دادیم. اما با توجه به پیچیدگی‌های دنیای رنگ مو، ممکن است باز هم سوالاتی برای شما عزیزان پیش بیاید که روند این کار را برایتان دشوار کند. در این بخش به برخی از سوالات متداول کاربران پاسخ می‌دهیم:

چرا موها بعد از رنگ و دکلره قرمز یا زرد می‌شوند؟

شستشوی موها با شامپوهای حاوی سولفات، نور خورشید، به پایه نرسیدن مو، آب کلردار و نوع پودر دکلره، از عواملی هستند که باعث ایجاد تناژ زرد و قرمز در موها می‌شوند.

چگونه قرمزی مو را بگیریم؟

برای از بین بردن قرمزی مو می‌توانید از واریاسیون سبز استفاده کنید. روش انجام این کار در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.