همه چیز را درباره انواع مدل سایه چشم بدانید!

انواع مدل سایه چشم

سایه چشم‌ها یکی از محصولات مورد نیاز برای آرایش چشم محسوب می‌شوند که به دلیل رنگ‌های متنوع خود، طرفداران زیادی دارند. این لوازم آرایشی زنانه با پالت‌های بسیار متنوعی در انواع مدل سایه چشم موجوداند؛ که در ادامه به توضیح پالت‌ها و مدل‌های آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع سایه چشم

سایه چشم‌ها محصولات آرایشی برای چشم هستند که در طرح‌ها، رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی درون پالت‌های کوچک و بزرگ طراحی و تولید می‌شوند. اگر بخواهیم این محصولات را بر اساس برخی خصوصیات خاص دسته بندی کنیم، بهتر است همین مولفه‌ها را برای آن‌ها در نظر بگیریم.

تناژ رنگی سایه چشم‌ها

به صورت اصولی این محصولات از لحاظ تناژ رنگی به دو دسته سرد و گرم تفکیک و دسته بندی می‌شوند. اما در پالت‌های سایه چشم پرطرفدار و کاربردی، معمولاً رنگ‌های مکمل و سرد و گرم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

این پالت‌ها برای کسانی که استفاده آن‌ها از انواع سایه چشم زیاد و مدام می‌باشد، مناسب هستند. چرا که با داشتن یک پالت، دیگر نیازی به تهیه و خرید سایه چشم به صورت جداگانه نخواهد بود، علاوه بر این موارد هزینه نهایی پالت‌ها نیز نسبت به سایه‌های تکی مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

مدل سایه چشم

بافت‌‌های گوناگون سایه چشم

اولین سایه‌های چشم که امروزه هم در بازار موجود هستند، به شکل پودری تولید شدند و پس از آن مدل‌های دیگری مانند سایه‌های کرمی طراحی و تولید شدند. همچنین مدل‌های مدادی مانند مداد چشم ، با بافتی چرب و روان پس از مدتی برای استفاده روزمره طراحی شدند.

یک نکته حائز اهمیت در مدل‌های سایه چشم این است که در هنگام استفاده از آن مدل‌هایی که بافت کرمی و مایع دارند، اصلاحات تا حدی مشکل و در مواردی ناممکن خواهد بود، چرا که این مدل‌ها به سرعت خشک می‌شوند.

انواع سایه چشم

اسم انواع سایه چشم

از پرطرفدارترین مدل‌های این محصولات می‌توان به انواع سایه چشم مات، شاین‌دار و اکلیلی اشاره کرد. برخی مدل‌های سایه چشم مانند سایه‌های مات، هم به تنهایی کارایی دارند و هم به صورت ترکیبی قابل استفاده هستند. برای مثال در بعضی سبک‌های آرایشی، از مدل‌های مات و شاین‌دار به صورت تلفیقی استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید: نحوه سایه زدن چشم

سایه چشم مات

پایه و اساس یک آرایش زیبا و جذاب با انتخاب یک سایه مات شروع می‌شود. این سایه‌ها درخششی ندارند و نور را منعکس نمی‌کنند، به همین دلیل برای کانتورینگ بسیار مناسب هستند. از این رو بر روی رنگ سایه‌هایی که بعد از آن‌ها استفاده می‌شوند تاثیری خاصی ندارند و به عنوان سایه پایه بسیار مناسب خواهند بود.

اسم انواع مدل سایه چشم

سایه چشم شاین دار

سایه شاین دار بسیار درخشان است و بین چین و چروک‌های پلک جمع نمی‌شود. همچنین رنگ‌های تیره شاین برای آرایش بسیار مناسب هستند، چرا که ظاهری جذاب و زیبا به چشم می‌دهند.

چند مدل سایه چشم داریم

سایه چشم مخملی

سایه‌های مخملی به دلیل بافت و ساختاری که دارند، به راحتی قابل استفاده هستند. رنگ‌های روشن و براق در این پالت‌ها برای آرایش چشم‌های کوچک مناسب هستند.
از رنگ‌های تیره این محصول بایستی برای آرایش چشم‌های درشت استفاده کرد. در مجموع مدل‌های مخملی روی پوست‌های چرب بهترین عملکرد را دارند.

انواع مدل سایه

اسم انواع مدل سایه چشم

آرایش چشم‌ها اصلی‌ترین قسمت هر سبک میکاپی محسوب می‌شود. مدل آرایش چشم ها به سبک آرایشتان وابسته است. به همین دلیل بایستی نوعی هماهنگی میان مدل زدن انواع خط چشم ، سایه و به صورت کلی میکاپ صورت وجود داشته باشد، تا در نهایت آرایش زیبایی داشته باشید. همچنین رنگ سایه متناسب با رنگ چشم‌ها و مدل میکاپ انتخاب شود.

انواع سایه چشم

مدل سایه چشم عربی

در میکاپ‌های عربی و لبنانی، آرایش‌ها نسبتا سنگین است. به همین دلیل در مدل سایه چشم عربی از رنگ‌های تیره به کار می‌رود. البته در بیشتر مواقع یک آرایش عربی با سایه چشم مشکی مات و تلفیق مشکی اکلیلی به همراه ریمل تکمیل می‌شود.

بهتر است بخوانید:
تکنیک‌های آرایش مناسب چشم بادامی

همچنین در میکاپ لبنانی که زیرمجموعه میکاپ‌های عربی قرار دارد، از رنگ قهوه‌ای سوخته برای قسمت میانی پلک بالایی و از سایه قرمز برای فید کردن در حلقه بالای پلک استفاده می‌شود. البته سایه قرمز را می‌توانید به شکل گرد یا گربه‌ای بزنید، اما هر دو این سایه‌ها باید مات انتخاب شوند.

انواع سایه چشم جدید

مدل سایه چشم اروپایی

در میکاپ‌های اروپایی، برخلاف عربی، آرایش‌های سنگین به چشم نمی‌خورد. در این سبک‌ها، از رنگ‌های روشن و مات استفاده می‌شود. تناژ رنگ‌ها در میکاپ اروپایی، اختلاف بسیار کمی با هم دارند.

انواع سبک سایه چشم

مدل سایه چشم فشن

در میکاپ‌های فشن هیچ‌گونه محدودیتی به لحاظ پیروی از سبک، قاعده و قانون خاص برای استفاده از یک‌سری رنگ‌های محدود در سایه‌ها وجود ندارد. به عبارت دیگر در این سبک‌ها، دست میکاپ آرتیست باز است. در مدل‌های فشن از رنگ‌های سرد و گرم که با هم همخوانی ندارند نیز در کنار یکدیگر استفاده می‌شود.

اسم انواع سایه چشم

سوالات متداول درباره انواع سایه چشم

سایه چشم‌ها انواع مختلفی دارند و تقریباً می‌شود گفت که تمامی انواع این محصولات در میکاپ‌های متفاوت پرکاربرد هستند. اما شاید برخی کاربرد آن‌ها را ندانند و یا به صورت کلی درباره اسم انواع مدل سایه چشم برایشان سوالاتی مطرح باشد، که در این قسمت سعی شده به آن‌ها پاسخ داده شود.

چند مدل سایه چشم داریم؟

سایه چشم‌ها مدل‌های مختلفی به لحاظ رنگ، شکل و نوع دارند که در این مقاله به برخی از آن‌ها پراخته شده‌است.

انواع سایه چشم کدام‌اند؟

سایه‌های چشم به انواع شاین‌دار، مات و مخملی دسته بندی می‌شوند.