تفاوت شوره سر و خشکی پوست سر

فرق شوره و پوسته سر

محصولات مراقبت از مواز پوسته های روی سر خود خسته شده اید؟

نمی دانید این سفیدک های ریز شوره است یا پوسته های کف سرتان؟

راه درمان این پوسته ها را می دانید؟

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بعد از استحمام و شستشوی سر خود با محصولات مراقبت از مو پس از خشک شدن موهایتان شاهد پوسته های ریز سفید داخل موهای خود و کف سرتان بشوید که ندانید دلیل به وجود آمدن آن از چیست، در این نوشتار می خواهیم شما را با شوره و خشکی پوست سر آشنا کنیم و تفاوت این دو با هم را برایتان شفاف کنیم تا پس از این برای درمان هرکدام حداقل بدانید دچار کدام نوع شده اید و برحسب همان درمان شوید. در ادامه برای دانستن تفاوت شوره سر و خشکی پوست سر با مجله الانزا همراه شوید.

شوره موی سر

شوره یا همان پوسته پوسته شدن کف سر معمولا نوعی اختلال پوستی به نام درماتیت سبورئیک است که در ادامه شوره سر ظاهر شده و در نقاط دیگر بدن نیز قابل مشاهده است. شوره ملایم سر با پوسته پوسته های فلس مانند در کف سر و گاهی قرمزی در پوست سرتان آغاز خواهد شد، این پوسته ها بیشتر در پشت گوش، اطراف ابروها و سوراخ بینی یا روی کل صورت و گاهی در موهای قفسه سینه ظاهر خواهد شد.

خشکی پوست سر

خشکی پوست سر

این مدل از پوسته پوسته شدن نیز همراه با خارش و قرمزی است که ممکن است ارثی باشد یا با افزایش سن بیشتر شود، اما وجود خشکی پوست کف سر در اکثر مواقع با اگزما همراه می شود که نوعی بیماری غیر واگیردار است و بافت پوستی شما را ضمخت و خشن می کند و علائم آن در هر فردی می تواند متفاوت باشد.

درمان خشکی پوست سر

فرق شوره و پوسته سر

اگر می خواهید تفاوت شوره سر با پوسته های کف سر را بدانید باید بگویم که زمانی ما به پوسته های روی سر می گوئیم پوسته سر که پوست سر شما به دلیل رطوبت کافی پوسته پوسته شده و به صورت ورقه هایی کم وسعت در کف سر شما قابل مشاهده است که با عوض کردن شامپو و استفاده از روتین درست برای درمان خشکی کف سرتان این مشکل حل خواهد شد.

اما اگر دچار شوره سر شده اید باید به شما بگویم برعکس پوسته سر که از خشکی بیش از حد این اتفاق افتاده است در شوره سر از چربی بیش از حد پوست سرتان به وجود آمده است، روغن اضافی در کف سر باعث می شود سلول های پوست سر به طور افزایشی تولید شوند و شروع به ریزش کنند. برای درمان شوره سر نیز باید از شامپوی ضد شوره و کنترل کننده چربی پوست سر استفاده کنید تا در طولانی مدت مشکلتان حل شود.

تفاوت شوره و پوسته

همچنین بخوانید: بهترین محصول برای تقویت مو

دلایل و علائم شوره سر

بطورکلی سلول های پوست سر و بدن در حالت عادی در حال تکثیر و رشد هستند که پس از مدتی می میرند و می ریزند حال زمانی که سلول های پوست سر شما زود به زود شروع به ریزش کنند و بریزند شما دچار شوره سر شده اید. دلایل ایجاد شوره سر به نوعی التهاب و اگزمای پوستی باز می گردد که در این شرایط پوست شما ملتهب و قرمز خواهد شد و اصطلاحا شما به سبورئیک مبتلا شده اید و باید به پزشک برای درمان شوره سر خود مراجعه کنید.

  • افزایش سن
  • بهم ریختگی هورمون ها
  • استرس و تنش عصبی زیاد
  • چرب شدن بیش از حد پوست سر
  • عفونت های قارچی پوست سر
  • حساسیت به مواد و محصولات مو

فرق شوره با پوسته سر

دلایل و علائم خشکی پوست سر

درست زمانی که پوست کف سرتان دچار دهیدراتگی و کم آبی می شود پوست سرتان خشک شده و پوسته پوسته می شود، اگر می خواهید بفهمید که این پوسته از خشکی پوست تان است یا شوره سر باید نقاط دیگر بدن تان را چک کنید و اگر در نقاطی مانند آرنج یا زانو دچار خشکی بیش از پوست هستید پوسته های روی سرتان نیز از خشکی پوست کف سرتان است.

  • هوای سرد و خشک
  • فصل پائیز و زمستان
  • استفاده از شامپو، ژل یا اسپری حالت دهنده حساسیت زا.

خشکی پوست سر و پوسته پوسته شدن

درمان شوره و پوسته شدن سر و صورت

برای درمان شوره و پوسته سرتان شما می توانید با استفاده از یک شامپوی مناسب از شر پوسته های سفید سرتان نجان پیدا کرده، اما اگر حداقل یک هفته استفاده کردید و شوره سرتان برطرف نشد یا بدتر شد باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و مشکلات پوستی تان را درمان کنید.

اما برای درمان پوست سر خشک شما با خرید شامپو موی سر یا یک نرم کننده آبرسان می توانید مشکل خود را حل کنید؛ اگر هنوز مطمئن نیستید که پوست سرتان خشک است یا خیر باید به شما بگویم که شب قبل از خواب پوست خود را با یک مرطوب کننده چرب کرده و اگر صبح خبری از پوسته های سفید نبود یعنی پوست سر شما خشک است و نیاز به رطوبت رسانی دارد.

تفاوت شوره و پوسته سر

همچنی بخوانید: محصولات مراقبت از موی فر

درمان سریع شوره سر

اگر موهای شما شوره سر کمی دارد و خیلی زیاد نبوده، شما می توانید هر روز موهای خود را با شامپوی ملایمی شسته و میزان چربی پوست تان را کنترل کرده تا روز به روز کمتر شود. اما اگر میزان شوره سر شما زیاد باشد باید به شما بگویم که شامپوی معمولی کارساز نبوده و باید از محصولات بهداشتی مخصوص به مو مانند شامپوی ضد شوره استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که درمان شوره سر به راحتی و در زمان کم درمان نخواهد شد و شما باید در یک بازه زمان مشخص سر فرصت از این محصولات استفاده کرده تا نتیجه درست بگیرید.

علت خشکی پوست سر

نتیجه گیری

شوره و پوسته سر درمان قطعی ندارد و شما مجبور هستید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید تا جواب درستی از آن بگیرید، برای درمان شوره با یک شامپوی ضد شوره مناسب می توانید مشکل خود را حل کنید و برای درمان پوسته سر نیز باید از یک شامپوی ملایم به همراه یک ماسک مو آبرسان استفاده کنید. برای خرید محصولات مو با کیفیت و با قیمت مناسب می توانید به سایت های معتبر خرید لوازم آرایشی مراجعه کنید و در صورت بررسی محصولات مناسب خودتان ثبت سفارش انجام داده و خرید خود را انجام بدهید.