تکنیک کاموفلاژ پوست چیست؟

آشنایی با تکنیک کاموفلاژ در گریم 

شما چقدر در مورد کاموفلاژ اطلاعات دارید؟ آیا در مورد چرایی استفاده آن ها در گریم چیزی می دانید؟ همان طور که می دانید در ده های گذشته گریم نقش اساسی برای آرایش بانوان نداشت و فقط به طور مختص برای گریم بازیگران تئاتر و سینما به کاربرد داشت. اما رفته رفته با پیشرفت لوازم آرایشی در کل دنیا خصوصا تولید کنندگان بزرگ لوازم آرایش از کاموفلاژ بسیار استفاده شد و این استفاده در وهله اول برای گریم بازیگران به کاربرده شد و بعد در آرایشگاه ها برای گریم عروس و داماد استفاده می شد که در حال حاضر حتی برای آرایش صورت روزانه و عام نیز از آن بهره می برند.

کاموفلاژ در گریم

یکی از جذابیت های صنعت گریم در این است که در ظاهر حجم آرایش انجام شده دیده نمی شود ولی جذابیت فوق العاده ای به صورت می دهد، در امر گریم غیر از آرایش نکته مهمی که وجود دارد پوشاندن معایب صورت می باشد. مثل بزرگی یا انحراف بینی، نداشتن گونه، بی حالت بودن چشم، باریک بودن زیادی لب ها، با گریم معایب پوشانده می شود و زیبایی ها بیشتر دیده می شود. در واقع صنعت گریم این روزها آنقدر پیشرفت کرده که تبدیل به یک تکنیک قابل یادگیری شده است.

همچنین بخوانید: فرق کانتور و کانسیلر چیست

تا به حال به نقش کاموفلاژ در گریم فکر کردید و یا آیا دوست دارید که در این باره چیزی بدانید؟ در وهله اول برای اینکه بدانید بهترین و به جا ترین استفاده کاموفلاژ در گریم چیست باید با انواع آن آشنا شوید. باید بدانید هر یک از کاموفلانژ ها چگونه استفاده می شوند و هر یک را برای کجای صورت استفاده می کنند.

انتخاب مناسب انواع کاموفلاژها

زیبا و بی نقص بودن پوست اولین چیزی است که توجه دیگران را به خود جلب میکند. باید بدانیم که هر نوع رنگ پوستی زیبایی خودش را دارد و این که ما چه نوع رنگ پوستی را زیبا می دانیم بستگی به سلیقه شخصی ما دارد. مهم نیست چه رنگی پوستی داریم مهم این است که پوستی با هر نوع رنگی اما بدون نقص و صاف داشته باشیم. این صاف و بدون نقص بودن است که باعث می شود زیبا به نظر برسیم نه رنگ پوست. استفاده از کاموفلانژ در گریم، باعث می شود نواقص را بپوشانیم و زیبا و بی نقص به چشم بیاییم.

زمانی شما زیبا به نظر خواهید رسید که پوستی بدون جای زخم، جوش، ماه گرفتگی، لک و یا پیسی داشته باشید. اگر شما دچار این مشکلات باشید می توانید با بهره از تکنیک کاموفلاژها در گریم می توانید این نواقص را بپوشانید. 

پوستی زیبا پوستی است که رنگ و بافتی یکنواخت و طبیعی داشته باشد و سطح آن صاف و فاقد پستی و بلندی باشد که کاموفلاژها این سطح صاف را به شما هدیه میکنند.

انتخاب مناسب انواع کاموفلاژها

استفاده کاموفلاژها برای پوست هایی با مویرگهای ریز بنفش

برخی از افراد دارای پوستی با مویرگ های ریز بنفش هستند که گاها با زدن کرم پودر اصل و پنکیک ساده از بین نمی رود و در مراسم و  عروسی های همیشه دچار مشکل هستند. در این جور مواقع آن ها باید از گریم استفاده کنند. 

کاموفلاژ های نارنجی برای پوشاندن این مویرگ ها بسیار مناسب هستند. کاربرد دیگر این کاموفلاژهای نارنجی برای رنگ بخشیدن به پوستهای کدر و مات است.

استفاده کاموفلاژها برای پوست هایی با داشتن ماه گرفتگی

بعضی از انسان ها در هنگام تولد به صورت مادرزاد بر روی صورت خود لک های قرمز رنگی دارند که به آن ماه گرفتگی گفته می شود، این لک های قرمز با کرم معمولی پوشانده نمی شوند و احتیاج به کاموفلاژها در گریم دارند. 

از کاموفلاژ زیتونی برای پوشاندن لک، آکنه و ماه‌گرفتگی‌ های قرمز رنگ صورت استفاده می شود.

استفاده از کاموفلاژها برای تیرگی و سیاهی دور چشم

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم کرم های آرایشی کافی نیستند و حتی بعضی اوقات این کرم ها باعث بدتر شدن تیرگی خواهند شد. استفاده از کاموفلاژ در گریم زیر چشم به تیرگی و گودی آن کمک شایانی خواهد کرد. کاموفلاژ نخودی, رنگ مناسبی برای پنهان کردن گودی و کبودی زیر چشم است.

روش استفاده از کاموفلاژ در گریم چیست

روش استفاده از کاموفلاژ در گریم چیست

ما باید برای آن که بتوانیم به صورتی دقیق از این کاموفلاژها استفاده کنیم و نتیجه ای بی نقص از آن بگیریم باید از روش های استفاده این کاموفلاژ ها آگاهی کامل داشته باشیم.

کاموفلاژ در گریم مردان و گریم زنان و در هر جایی از بدن که نیاز به پوشاندن یک نقص زیبایی شناختی پوستی باشد، استفاده می شود. اجرای تکنیک کاموفلاژ در گریم باید سریع و تکرار آن به راحتی امکان پذیر باشد تا بتوان آن را در صورت نیاز، همیشه و در هر جایی از بدن استفاده کرد.

همچنین بخوانید: وسایل گریم صورت مردانه

تکنیک کاموفلاژ در گریم کردن شامل چند مرحله متوالی است که همه آن ها برای یک کاموفلاژ موفق، مهم هستند:

تمیز کردن صورت قبل از استفاده از کاموفلاژ

تمیز کردن پوست یکی از مهترین کارهایی می باشد که باید حتی قبل از آرایش کردن انجام داد برای اینکه منافذ پوست باز باشد.

پیش از استفاده از محصول کاموفلاژ در گریم کردن، باید پوست را به خوبی تمیز کرد. یک تمیز کننده ملایم نیازمند شستشو یا بدون نیاز به شستشو که لایه هیدرو-لیپیدی روی پوست را تغییر ندهد و عملکرد سد لیپیدی را با مشکل مواجه نکند، برای این کار ایده آل است.

مرطوب کردن صورت قبل از استفاده از کاموفلاژ

برای یه آرایش تمیز و خوب باید قبل از استفاده از مواد آرایشی از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده شود. بعد از تمیز کردن پوست و پیش از استفاده از کاموفلاژ در گریم و به ویژه اگر پوست دچار کم آبی است، بهتر است که پوست با یک کرم ملایم و سبک یا یک مایع مرطوب کننده غلیظ، مرطوب شود. این کار باعث میشود که کاموفلاژ ها بهتر روی پوست شما قرار بگیرند.

تثبیت کردن کاموفلاژ بر روی صورت

کاموفلاژها بر روی پوست بافتی سنگین دارند بنابراین اگر تثبیت نشوند ممکن است مخصوصا در هوای گرم ماندگاری کمتری داشته باشند.

پس بنابراین آخرین مرحله در استفاده از کاموفلاژ ها تثبیت کردن مواد آن روی صورت است. برای این کار از یک پودر فیکس کننده با استفاده از قلم پودر آرایش، جهت ماندگاری بر روی پوست صورت استفاده نمایید.

تثبیت کردن کاموفلاژ بر روی صورت

سخن آخر

در آخر باید گفته شود که صنعت مد و آرایش پیشرفت چشم گیری داشته است که یکی از متد های پیشرفته آرایش گریم است و ما باید خود را با این متد پیشرفته که از طریق این کاموفلاژ ها انجام می شود آشنا و همگام کنیم.

باید برای بهتر انجام دادن خدمات گریم چه در سینما چه در آرایشگاه ها کار با این کاموفلاژ ها را بدانیم. ما تمام تلاش خود در این زمینه انجام داده ایم که شما بهتر بتوانید از این متدهای روز استفاده کنید و نتیجه بهتری از استفاده کاموفلاژها داشته باشید.